Rada od účetní - Potvrzení o zdanitelnych příjmech

2862
22.3.17 21:19

Rada od účetní,Potvrzení o zdanitelnych příjmech

Dobrý večer, je tady někdo, kdo mi mohl napsat co znamená tato věta Úhrn skutečně srazene daně vybirane srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů uvedených na ř.2 (paragraf 36 odst.2 písm. p)zákona) Je to prosím částka, kterou by mi měli vrátit při zúčtování daní? Moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1080
22.3.17 21:20

Nejsem sice ucetni, ale podle me je to castka, kterou za Tebe zamestnavatel na danich odvedl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
22.3.17 21:42

Je to částka, kterou zaměstnavatel skutečně odvedl. V případě, že nejsou uplatněny slevy na daních a odečitatelné položky, rovná se tato sražená částka i dani, která má být zaplacena a výsledkem daňového přiznání je 0 (nic se nedoplácí ani nevrací. Jestliže ale máte hypotéku, úroky ze stavebního spoření, ŽP, PP, školkovné atd. nebo jinou slevu na dani, kterou neuplatňujete přímo u zaměstnavatele (sleva na poplatníka, na dítě…)poníží se Vám o ně základ daně respektive samotná daň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2862
22.3.17 21:47

@Bea1979 neni to můj HPP, byla to DPP u které jsem neměla podepsané růžové prohlášení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
22.3.17 21:55

@Katuskka v tom případě je to srážková daň 15%, kterou zaměstnavatel odvedl za Vás a nikdo Vám nic nevrátí, do DPFO se dává jen kvůli evidenci příjmů, ale na výši daně vliv nemá. Růžový papír se týká slevy na poplatníka 24 840,–, jestliže jste nepodepsala a neuplatňovala u žádného ze zaměstnavatelů, máte na vratku daně nárok a to až do výše 24 840,–.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8441
22.3.17 23:33
@Bea1979 píše:
v tom případě je to srážková daň 15%, kterou zaměstnavatel odvedl za Vás a nikdo Vám nic nevrátí

To nemusí být ve všech případech pravda, může nastat situace, kdy i takto odvedenou daň můžeš dostat zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
23.3.17 06:10

I srážkovou daň lze v přiznání „zúčtovat“ Pokud jsou příjmy z HPP nízké nebo máš vysoké odpočty a slevy, je možné, že se i nějaká kačka ze srážkové daně může vrátit. Chce to spočítat a případně si podat přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama