Rada ohledně přípravy UM

2950
26.4.17 16:22

Rada ohledně přípravy um

Ahoj maminky, chci se zeptat. Malé budu dávat jednou umělé mlíčko v noci. Existuje něco, že si mlíčko připravím např v osm ho pdin večer a ono vydrží při stálé teploté třeba do dvou hodin do rána a nebude závadné? Nebo nic takového neni a musí se v noci k přípravě tedy vstávat. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1079
26.4.17 16:25

Měla by si ho připravit až než ho budeš dávat…většinou na tom UM píšou že se má spotřebovat do dvou hodin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
26.4.17 16:26

Nachystej si vodu do termosky, nebo si pořiď ohřívačku na láhev, před krmením nasyp prášek a protřepej. Připravené UM by se mělo zkonzumovat do 2 hodin od přípravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19068
26.4.17 16:26

Žádné UM takhle dlouho čerstvé nevydrží, ale není problém si do ohřívačky dát odměřenou vodu a pak jen nasypat UM, zatřepat a je to. Jeden pohyb navíc oproti tomu, když je v ohřívačce rovnou mlíko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2950
26.4.17 16:46

A doporučíte mi nějakou tu ohřiˇvačku, to funguje tedy jak? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
26.4.17 16:48

Já myslím, e nejjednodušší a nejlevnějí bude ta termoska s horkou vodou, dělám to tak i přes den, ať nemusím pořád ohřívat trochu vody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2950
26.4.17 16:50
@axlpol píše:
Já myslím, e nejjednodušší a nejlevnějí bude ta termoska s horkou vodou, dělám to tak i přes den, ať nemusím pořád ohřívat trochu vody.

A tu pak tedy jen zředíš s kojeneckou z lednice že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2799
26.4.17 16:55

@Lamátko jasně,naliju si do lahvičky trochu studené(děti mají 20m takže já beru z kohoutku),potom dám počet odměrek, doliju tou horkou z termosky a zamíchám špejlí.
Jediné mlíko co se dobře rozmíchavalo, jen protřepáním byl Nutrilon(1,2)a Hami, ale třeba Hami noční a ted Nutrilon3 dělá hrudky. A třeba Bebu jsme měli jen jednou, už nikdy :?
Ohřeju si vodu ráno a odpoledne a beru jí z termosky celý den. Měli jsme ohříváček a dlouho jsme jej používali, ale teď už bych to dělala jen takhle. Ohříváčky jsou drahé, trvá to…a v noci jsme trpěla, než se jim to ohřálo, ted bych byla chytřejší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
26.4.17 17:13

Já to dělala tak, že jsem si do lahvičky dala převařenou studenou, do termosky horkou, do odměrky na UM potřebnou dávku, pak už jsem jen dokola tou horkou na potřebné množství (měla jsem přesně vychytáno, kolik ml studené a horké), nasypala UM, protrepala, hotovo, celé dílo cca 40s, vrazila jsem dítěti flašku do ruky a spala dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5299
26.4.17 17:21

Mikrovlnku nemate? Nejjednodussi (byt se k tomu tedt musi vstat z postele) je pripravit lahev a vodu a do davkovace prislusny pocet odmerek. V noci dat lahvicku do mikrovlnky na treba 15 vterin (to vychytas, kolik vody potrebuje kolik vterin), do vody mliko, protrepat, hotovo. Je to mnohem min prace nez odhadovat, kolik teple a studene vody dat, aby vysledek byl vlazny. Nebo pak leda ohrivacka na lahve, ale pojede celou noc, bude zrat elektrinu, navic ta vlazna voda nekolik hodin no treba novorozenci bych to nedala.

Edit: jo, pokud jak pise predchozi prispevek vychytas, kolik presne teple a studene, tak pak jo :palec: to si dovedu predstavit v praxi a je to bez vstavani :lol:

Příspěvek upraven 26.04.17 v 17:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6687
26.4.17 17:22

Měla jsem ve vyřané lahvičce připravenou dávku vody a vše v ohříváčku, když přišel čas krmení jen jsem vzala lahev a dala do ni mléko. Mléko bylo do dvou minut připravené. S tímto stylem jsem byla spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2328
26.4.17 17:36
@Lamátko píše:
Ahoj maminky, chci se zeptat. Malé budu dávat jednou umělé mlíčko v noci. Existuje něco, že si mlíčko připravím např v osm ho pdin večer a ono vydrží při stálé teploté třeba do dvou hodin do rána a nebude závadné? Nebo nic takového neni a musí se v noci k přípravě tedy vstávat. Děkuji

termoska :) také jsem to nevěděla, ale tady jsem se dozvěděla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2328
26.4.17 17:38
@Lamátko píše:
A doporučíte mi nějakou tu ohřiˇvačku, to funguje tedy jak? Děkuji

neutrácej za zbytečnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1635
26.4.17 17:42

Muzes si mleko i pripravit predem, zchladit a nechat v lednicce, ale musi se pak spotrebovat do 24h (to je dle Svetove zdrav. org.) Ohrat pak v misce s horkou vodou, ne v mikrovlnce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8056
26.4.17 18:31

Mám v ohrivace odměřenou vodu.Ve flašce připravené UM. Zaleju a hotovo. O hrivacku mám u postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama