Rada ohledně situace v rodině

Anonymní
1.1.20 20:44

Rada ohledně situace v rodině

Zdravím vás, potřebovala bych váš názor..

Anonym, citlivé téma

Tak abych začla od začátku..jde o mého bratra..žijeme v rodinném domě, který vlastní můj děda, já a přítel tady bydlíme s ním, řádně mu platíme nájem a vše okolo, dále tady žila moje matka ( ve spodním patře) s bratrem. Matka nikdy dědovi nepřispěla ani korunu, byla na úřadu práce, od kud dostával každý měsíc příspěvky na bydlení a další věci a dědovi v životě nepřispěla ani korunu, jen dědu s babičkou ( babička umřela v únoru minulého roku ) ždímala z peněz. Když babička umřela a bylo dědické řízení, tak děda zjistil že si na babičku matka vzala půjčku, která s úroky vyběhla na 90 tisíc, které bude muset děda zapálit, já kvůli ní mám dluh na popelnicích, protože mi je od narození neplatila. Děda zjistil, že matka za něj falšovala podpisy na úřadu práce aby dostávala více peněz a plno dalších věcí. Děda to byl na úřadu nahlásit a vše se řeší, dal jo výpověď z podnájmu, takže se musí do března vystěhovat. O bratra se absolutně nestará, třeba 5 dní není doma ( bratr má 14) a nenechá mu tady jídlo a nic prostě, tom pádem se o něj staráme my. Takhle to je už několik měsíců. Je na něj hnusná, on nemá pomůcky do školy, nemá svačiny, nemá oblečení. My jsme mu museli koupit zimní bundu. Matka má přítele, který na bratra vztáhl několikrát ruku..jednou natolik, že mu tekla krev z nosu.. prostě je to šílené..a jde mi o to, že chci bratra do své péče, samozřejmě jsme to s ním brobrali a on chce k nám, ona o něj nemá absolutní zájem.. zítra mám v plánu jít s bratrem na ospod. Myslíte, že mám naději dostát bratra do péče. Zároveň by mě zajímalo, na co se mě zítra mohou ptát a další věci. Děkuji a předem se omlouvám za chyby, píší na telefonu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6772
1.1.20 20:47

Určitě máš šanci. Pokud bratr chce a dosvědčí zanedbávání/násilí tak to půjde hladce. Pokud o něj matka nehodlá nějak bojovat (což si myslím že kvůli dávkách asi cukat bude :nevim: ). No, bude to boj, ale rozhodně stojí za to to aspoň zkusit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5732
1.1.20 20:48
@Anonymní píše:
Zdravím vás, potřebovala bych váš názor..

Anonym, citlivé téma

Tak abych začla od začátku..jde o mého bratra..žijeme v rodinném domě, který vlastní můj děda, já a přítel tady bydlíme s ním, řádně mu platíme nájem a vše okolo, dále tady žila moje matka ( ve spodním patře) s bratrem. Matka nikdy dědovi nepřispěla ani korunu, byla na úřadu práce, od kud dostával každý měsíc příspěvky na bydlení a další věci a dědovi v životě nepřispěla ani korunu, jen dědu s babičkou ( babička umřela v únoru minulého roku ) ždímala z peněz. Když babička umřela a bylo dědické řízení, tak děda zjistil že si na babičku matka vzala půjčku, která s úroky vyběhla na 90 tisíc, které bude muset děda zapálit, já kvůli ní mám dluh na popelnicích, protože mi je od narození neplatila. Děda zjistil, že matka za něj falšovala podpisy na úřadu práce aby dostávala více peněz a plno dalších věcí. Děda to byl na úřadu nahlásit a vše se řeší, dal jo výpověď z podnájmu, takže se musí do března vystěhovat. O bratra se absolutně nestará, třeba 5 dní není doma ( bratr má 14) a nenechá mu tady jídlo a nic prostě, tom pádem se o něj staráme my. Takhle to je už několik měsíců. Je na něj hnusná, on nemá pomůcky do školy, nemá svačiny, nemá oblečení. My jsme mu museli koupit zimní bundu. Matka má přítele, který na bratra vztáhl několikrát ruku..jednou natolik, že mu tekla krev z nosu.. prostě je to šílené..a jde mi o to, že chci bratra do své péče, samozřejmě jsme to s ním brobrali a on chce k nám, ona o něj nemá absolutní zájem.. zítra mám v plánu jít s bratrem na ospod. Myslíte, že mám naději dostát bratra do péče. Zároveň by mě zajímalo, na co se mě zítra mohou ptát a další věci. Děkuji a předem se omlouvám za chyby, píší na telefonu.

Myslím, že máš velkou naději a držím palce, ať ho do péče dostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
1.1.20 21:09

Určitě držím palce a navíc si myslím, že by se z ní daly vymoci i nějaké alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 21:15

@Aletheia z úřadu byla vyhozena za falšování dokumentů a do práce nechodí. Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
685
1.1.20 21:29

Myslim, že bys mohla mít šanci a přeji hodně štěstí, ale příprav se, že může nastat prani špinavého prádla před ospodem. Navíc, pokud dostaneš bratra do své pece, tak máma bude muset platit výživné - bude se pravděpodobně branit. A ještě k té půjčce - to máma zfalšovala údaje babičky a vydavala se za ní? Taková půjčka bude nejspíš neplatná (o těch částkách navíc ani nemluvě), doporučuji to řešit - 90 tis není málo a mohlo by se podařit, že by ji děda nemusel platit.
A ktem popelnicím, myslim že do 18 musí popelnice hradit rodič, takže část dluhu by neměla jít za Tebou. Kdyžtak mi napiš SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat