Rada ohledně školky ve 2,5letech

7.2.16 13:18

Rada ohledně školky ve 2,5letech

Ahoj všichni, zde přítomní, měla bych na Vás otázku nebo spíše radu. Jsem na RD, které mi končí v únoru 2017,takže od 1.3.2017 musím do práce a dcerce budou 3 roky, jde mi o to kdy nahlásit dcerku do školky zda už tento rok a začala by chodit do školky v záři kdy bude mi 2,5let nebo až po novém roce 2017 a doufat že bude místo? Měl to tak taky někdo? Jak by to bylo v případě, že by ji vzali nyní? Může chodit denně nebo je to nějak omezené, když budu stále ještě na RD? A jsou nějaké podmínky co musí dítě umět, aby ho přijali? Děkuji mockrát za Vaše odpovědi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

693
7.2.16 13:26

Ahojky ja domlouvala vse ze skolkou…malá je v lednu a v zari chodila na par hodin…a co vim tak brali deti rozené do května v zari…zavolala bych do skolky kam pujde. jinak jsme dostali papír, co má vše dítě zvládat a prihlášku…jinak nic a pevné nervy do začátku..než si zvykne atd, a na boje s nemocemi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20203
7.2.16 13:26

@Monika Nika Jdi k zápisu určitě teď a zjisti si, jak to v té vaší školce přímo vypadá. Někde není místo ani pro tříleté, jinde místo je, ale děti pod tři roky nechtějí, takže přijaté děti nastupují až v průběhu roku, jinde berou i děti mladší tří let.

Jinak by dítě mělo zvládnout samozřejmě odloučení od rodičů, samo se najíst lžící, napít se, být bez plen (včetně odpoledního spaní), umět si říct, co potřebuje, a idálně se i svlíkat/oblíkat, smrkat. To jsou takové obvyklé požadavky. Základem je nepočůrávání se, u toho zbytku jsou většinou ve školce tolarantní a pomůžou, když je třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4625
7.2.16 13:27

U nas to bylo tak, ze dceru vzali do skolky, ale nastoupila az v mesici, kdy ji byly 3. Ale nemit body za starsi segru ve skolce, tak by mi ji ani nevzali - a to je rijnova.. - tady je ve skolkach malo mist a prednost maji logicky starsi deti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9956
7.2.16 13:27

Nejpravděpodobněji ti ji prostě nevezmou a budeš s ní doma do září 2017. Dá se to řešit soukromou školkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2504
7.2.16 13:31

My to tak měli u všech tří dětí- první narozené v červnu jsme neřešili a prostě jsme nějak překlepali prázdniny a šel do mš v září.
Druhé dítě je dubnové, já věděla že do práce musím, tak jsem ho do školky nahlásila jakože by nastoupil v tom dubnu, nebo pokud ho vezmou tak klidně už po novém roce. Nevyšlo to-nevzali-nebylo místo, takže jsme duben-září museli hlídání nějak překlepat.
A u třetího-narozeného v březnu-stejná situace, jen více štěstí, do školky ho vzali už od září, nastoupil tedy už ve 2,5letech.
Určitě je to školka od školky- jestli berou i menší a co musí umět-většinou chtějí aby se dítě umělo samo obsloužit (obléct, dojít na wc, najíst) a domluvit.
No a ohledně chození do školky při rodičáku, tak pokud se nemýlím, v tuto chvíli může chodit neomezeně. ;)
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1247
7.2.16 13:49

Hodně záleží, do jaké školky chceš dítě přihlásit…tam se konkrétně domluvit. Většinou se chodí k zápisu dřív, takže bys malou zapsala už letos na jaře a pokud ti ji vezmou, může začít chodit od září a nebo až jí budou ty 3 roky. Akorát se většinou platí školné, i když je dítě doma, zase záleží na školce, někde je plné, někde umožní snížené(u nás to jde na základě lékař. doporučení).Zvykat ji můžeš dopředu, když budeš ještě doma, tak s ní začít chodit, ale to je taky individuální, jaká je děcko povaha a jak se ve školce domluvíš…pleny většinou neakceptují(pouze ty soukromé),ale někde dělají vyjímku a dávají je na spaní…zase je to na domluvě…hlavně si musíš asi zjistit, kde ve vašem okolí je reálná šance, že přijmou dítě pod 3 roky…uprostřed šk. roku bývá umístění problematické, většinou mívají volno např. školky na vsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.16 13:52

Mne končí rodičák tento rok v únoru a syn chodí už do školky od září-bolo místo tak ho vzali. takže na zápise sme boli keď mu boli 2,3 roka. Takžebyť vámi idem na zápis už tento rok a uvidíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.2.16 13:57

Inak syn tam cca 2 mesiace chodil len na2,5 hodiny. bo sa začal v škôlke počúravať a tak tam bol s plínou :roll: bolo to zvykacie obdobie. Potom sme cca ďalšie dva mesiace vyzvedávali po obede.Inak je dobře, že začal chodiť do školky tak skoro, bo stále marodí -3dni v školke, týždeň doma a podobne. A po nástupe do novej práce by som sa takým režimom tam dlho neohriala. Takže dúfam, že sa mu už ta imunita vybuduje a bude konečne už klid kým nastúpim do práce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama