Rada ohledně úvěru s úrokem 30%

Anonymní
11.12.19 19:43

Ráda ohledně úvěru s úrokem 30%

Zdravím všechny dostupné lidičky co by mohli poradit :palec: seznámila jsem se s jednou paní staršího věku, která uzavřela smlouvu s jistou společností kde jsi půjčila sumu okolo dvou milionů korun. Dostala se do pasti přes bankovní úvěr, kde se zpozdila se splátkou a jedna paní ji nabídla známého, který ji půjčí. Prodávala v té době dům a zavázala se že splatí úvěr z prodeje domu. Bohužel paní co jí dala kontakt zároveň prodávala její dům přes realitní kancelář. Do dnes není dům prodaný… Splatnost úvěru je již brzy a paní k dnešnímu dni dluží úroky ve výši skoro 600 000, -. Zdali by někdo dokázal poradit, či kam se obrátit. Zda se mi to jako,, lichva,, už jen proto že za zprostředkování úvěru si společnost bere 100 000,–. Je mi paní moc líto. Je možné paní nějak pomoci? Ráda bych ji pomohla a poradila se s někým co třeba zažil něco podobného, nebo by dokázal poradit :srdce: za každou případnou řadu vám děkuji a přeji krásný večer. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20539
11.12.19 19:49

No nerozumím tomu pokud se zpozdila se splátkou u banky jen jednou tak se určitě do žádné pasti nedostala, určitě to šlo řešit, nehoupe tě tak trošku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.12.19 19:52

Paní už je staršího věku, popravdě splátek bylo určitě více. Špatně jsem formulovala větu. Nevím co si mám představit pod,, nehoupete tak trošku,, slušně jsem požádala o radu :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
20539
11.12.19 19:55
@Mája90 píše:
Paní už je staršího věku, popravdě splátek bylo určitě více. Špatně jsem formulovala větu. Nevím co si mám představit pod,, nehoupete tak trošku,, slušně jsem požádala o radu :mavam:

tak pokud bylo splátek víc tak ano to pak chápu že banka štastná nebyla, no houpe myslela jsem to tak, že pokud tvrdila, že to byla jedna splátka že to byla lež že tomu nevěřím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.12.19 19:59

Ráda bych ji nějak pomohla, jen úplně nevím jak. Jestli je to k čemu se upsala vůbec legální, i když bych se nedivila, že je taková smlouva s takovým úrokem zcela v pořádku… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
11.12.19 20:03

Ahoj, ono by bylo potřeba na tenhle konrétní problém víc informací. Každopádně (a znám to ze strany příbuzných toho mého), důležité je vždy s danou institucí MLUVIT. Pokud je tam ještě nějaká nuance a třeba už je to za touto hranou, jsou různé organizace, co pomůžou, třeba s radou, například člověk v tísni:
https://www.clovekvtisni.cz/…-poradenstvi

Hodně štěstí :kytka: :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
11.12.19 20:09

Už jsem to nedávno psala v jedné diskuzi, podobné smlouvy zejména od nebankovních spolecnosti mohou být, resp bývají neplatné. Těch důvodu je víc, často je to tím, že poskytovatel uveru neposoudi uveruschopnost (tj nejlzjisti info příjmech a výdajích), může být neplatalna pro nepřiměřenost plnění. S tou platbou 100 tis za zprostředkování je to taky divné, provizi většinou platí věřitel a zprostředkovatel nemuze chtít odměnu jak od dlužníka, tak věřitele. Ale potřebovala bych vědět víc (vidět smlouvu a detaily co přesně se stalo) nebo zkus případně www.urokyzpet.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
11.12.19 20:12

:( :( :( :( :( zkus třeba nějakého finančního poradce, slyšela jsem že umí poradit občas :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
11.12.19 20:17
@ternik32 píše:
Ahoj, ono by bylo potřeba na tenhle konrétní problém víc informací. Každopádně (a znám to ze strany příbuzných toho mého), důležité je vždy s danou institucí MLUVIT. Pokud je tam ještě nějaká nuance a třeba už je to za touto hranou, jsou různé organizace, co pomůžou, třeba s radou, například člověk v tísni:
https://www.clovekvtisni.cz/…-poradenstviHodně štěstí :kytka: :andel:

Problém je ale v tom, že i když s nimi mluvíte, (s výjimkou bank, tam je určitě mluvit potreba) tak stejně musíte zaplatit smluvní pokutu a další poplatky - a často se stává, že takové smlouvy jsou neplatné a v té chvíli žádnou smluvní pokutu ani další poplatky platit nemusíte. Problém je v tom, že drtivá část lidí nereaguje ani na platební rozkazy od soudu a pak se diví, kdy přijde exekutor. To co popisuje zakladatelka navíc vypadá na nějaké smejdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
11.12.19 20:20
@hanarejch píše: :( :( :( :( :( zkus třeba nějakého finančního poradce, slyšela jsem že umí poradit občas :?

Finančního poradce už vubec, to by musela mít pani fakt stesti, aby narazila na někoho, kdo by ji poradil. To je buď na právní poradnu nebo advokáta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.12.19 20:20

@ternik32 díky za reakci. Napíšu do zpráv :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.12.19 20:22

Poradce opravdu ne, každopádně děkuji za reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
11.12.19 20:23

Jde o finanční instutici, která je realitní kanceláři. Paní se zavázala dluh uhradit z prodeje, který se stále neprodal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19772
11.12.19 20:33
@Mája90 píše:
Poradce opravdu ne, každopádně děkuji za reakci.

Radu nemám, ale držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
11.12.19 20:34

Je ta společnost na seznamu CNB? Zvol „přímé vyhledávání“ a pak název společnosti. Jde o to, zda je ta společnost zapsána jako nebankovní poskytovatel uveru https://apl.cnb.cz/…7.INTRO_PAGE?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat