Rada - péče o pupík novorozence

Anonymní
20.1.20 20:11

Rada - péče o pupík novorozence

Ahoj maminky,
dcerce je 12 dní a před 2 dny jí odpadnul pupeční pahýlek. V tom pupku je to ale pořád takové živé, trochu zakrvácené. Je to normální? Snažím se to 1-2× denně čistit lihem.
Děkuji za zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24610
20.1.20 20:14

Obe deti mely po odpadnuti pahylku na pupiku jen stroupek. S tim uz jsem nic nedelala, sestra ho pri prohlidce nejak vyloupla. :think:
Mozna bych to pro klid duse ukazala detske.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
20.1.20 20:16

Je to normální, dcera to taky tak měla. Lihuj to takhle dál za pár dní se to úplně zahojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 20:18

@Svistice My jdeme právě na kontrolu až za víc jak týden, dřív neměla doktorka termín.
@Simonkaa01 Tak snad to bude v pořádku, díky.

• Citovat
  • Nahlásit
264
20.1.20 20:19

Ano, měli jsme to podobne. Šli jsme s tím raději k doktorce, ta mu to vycistila, říkala, ze je to v pohodě, ať to dal čistíme lihem, ale to bylo hned par dnů po navrátu z porodnice, pak už to měl dobre

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
20.1.20 20:20

Je to normální, může to krvácení i delší dobu. Dcera měla několik stroupku, než se pupík zatáhl a zahojil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
20.1.20 20:22

Ja bych radila jit hned k doktorovi, syn to mel taky uvnitr „zivy“ a chodila jsem s nim pak nekolikrat tydne na osetreni na chirurgii, dle doktora by to bez zasahu mohlo byt nebezpecne. Strup odpadne/odroli se ale tohle muze byt neco jineho

Edit: to nase se jmenovalo granulom v pupiku

Příspěvek upraven 20.01.20 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
20.1.20 20:26

Pupik je v tomhle období vstupní brána pro infekci, takže lihem čistit opravdu důkladně, malemu to taky krvacelo, je třeba to udržet v čistotě.

• Citovat
  • Nahlásit
17324
20.1.20 20:32
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
dcerce je 12 dní a před 2 dny jí odpadnul pupeční pahýlek. V tom pupku je to ale pořád takové živé, trochu zakrvácené. Je to normální? Snažím se to 1-2× denně čistit lihem.
Děkuji za zkušenosti.

u nas to bylo taky tak, pahylek upadl par dnu dozadu, ale behem jednoho dne se mu okraje pupipu zatahly smerem dovnitr tak, ze to uz neni videt. Ale ty pahylky vypadaji u kazdeho ditete jinak. Vim, ze u dcerky to vypadalo zcela jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
20.1.20 20:34

Prvnimu synovi se to po odpadnutí zahojilo temer hned, druhy syn to mel jeste nekolik nasledujicich dni „živé“. čistit lihem, vysusovat a vydrzet ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
20.1.20 21:07

Já bych tedy šla k doktorovi. První dceři se zatáhl hned, druhé trvalo dýl než odpadl pahýlek, nechtělo se to zahojit a měla to tam „živé“ a takové ošklivé, jela jsem radši k dr. a musela jsem tam na kontroly jezdit obden, dr.se bála tak to hlídala. Podle mě lepší zbytečná cesta k dr. než pak větší problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1347
20.1.20 22:20

Dceri taky takhle pupik granuloval, dostali jsme framykoin v pudru. Zajdete k doktorce, at na to koukne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.20 09:51

@dana.dv @LJTT Co to znamená, že granuloval? Jak si to mám představit? Jí prostě trošku krvácí, má tam vždycky stroupek zaschlé krve. Dá se to tím lihem odstranit a pod tím to vypadá dobře. Ale úplně na dně pupíku je to pořád trošku živé a když na to kouknu za půl dne, zase je tam stroupek zaschlé krve.
@peta81 @lebambule @Cerva1 Vypadalo to u vás taky takhle, jak popisuju v předchozím odstavci?

• Citovat
  • Nahlásit
135
21.1.20 10:00

Tak ten posledny popis sedi presne na naseho maleho. Cistila som denne liehom rano a vecer a ohybala plienku, aby to mal na vzduchu. K doktorovi som kvoli tomu nesla, pupik inak vyzeral normalne a o nejakom granulovani som nevedela. Doktorka na preventivke zhodnotila, ze je pupik ok, ale v tom case tam ziadnu krv nemal.
Kazdopadne, ak sa ti to nezda, radsej tisikrat za doktorom, ako nieco podcenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
21.1.20 10:03

Sama moc nevim co to je to granulovani, ale urcite to budou vedet panove google a pediatr :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat