Reklama

Rada pracak a odchod z nej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 07.03.17 20:56
Rada pracak a odchod z nej

Prosim o radu mela jsem rodicak na dva roky a pak sla na pracak si najit praci mela jsem smlouvu na neurcito stim ze skolku nemam ale bude hlidat babicka a ted po dvou mesicich mamka mela uraz operace nohy malou nezvladne je rada ze si dojde na wc :( zitra musim na pracak a odhlasit se z nej a nahlasit se jako osoba pecujici o dite do velu 6 let nebo jak to je co budu potrebovat a kam vsude zajit? Musime vydrzet do Zari to dostaneme skolku diky za rady

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:07

@phoma Asi bys k tomu neměla potřebovat nic, maximálně na tu zdravotní pojišťovnu RL dítěte, z UP se odhlásíš na vlastní žádost, na druhou stranu, pokud bereš podporu, tak bych s tím možná extra nespěchala a odhlásila se až tam půjdeš na pravidelnou schůzku.

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 07.03.17 21:22

No me se prave uplne prici tam zustat jen k vuli podpore je to 3 tisice jo vim ze je na ceste nenajdu ale nemam ted cas chodit po pohovorech a schuzkach a ze uz me dvakrat poslali a byl to des za 10 s bydlenim v praze rikam to asi nepujde kdyz jsem z opavne strany republiky a mam dvoulete dite hlavne ta 10 by mi tak stacila na bydleni??????????­??????komedie

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:24

@phoma Tak jasně, to chápu, ale zas spešl bych tam kvůli tomu nejezdila, do schůzky už tě nespíš nikam nepošlou…

terinka4444
Hvězda diskuse 66624 příspěvků 07.03.17 21:48

No ono se tam ani nemusí jezdit, stačí poslat email

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62552 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:50

@terinka4444 Na odhlášení :think: ti nevím, to tam může poslat každý vtipálek…

phoma
Echt Kelišová 7933 příspěvků 07.03.17 21:56

Ja to mam 2minuty autem stejne musim zitra na postu tak to zfouknu dik moc holky a nejblbejsi je ze jsem postopila do druheho kola ma fajn praci no co nadelam mala je ted dulezitejsi cizimu ji nedam hlidat tak si jeste ten pulrok uziju hlady neumrem :)

terinka4444
Hvězda diskuse 66624 příspěvků 07.03.17 22:09
@j.a.n.i1 píše:
@terinka4444 Na odhlášení :think: ti nevím, to tam může poslat každý vtipálek…

ne, můžeš, máš mail na tu konkrétní pracovnici a napíšeš, že k tomu datu chceš odhlásit a ona ti pošle potvrzení. Vím jistě.

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13287 příspěvků 07.03.17 22:26
@terinka4444 píše:
ne, můžeš, máš mail na tu konkrétní pracovnici a napíšeš, že k tomu datu chceš odhlásit a ona ti pošle potvrzení. Vím jistě.

Jak pozná, že e-mail poslal ten, kdo je v něm uveden jako odesilatel?

http://technet.idnes.cz/…nternet.aspx?…

terinka4444
Hvězda diskuse 66624 příspěvků 07.03.17 22:34
@eumedon píše:
Jak pozná, že e-mail poslal ten, kdo je v něm uveden jako odesilatel?

jak o mám vědět? Prostě to tak je. Je to měsíc stará informace, kamarádka měla rozbitý telefon, na pracák to má dál, takže ode mně z notebooku odesílala odhlášení, jen napsala jsem ta a ta, mail měla na kartičce z pracáku, chci k tomu a tomu datu ukončit. Já jí hlídala mail, druhý den dopoledne přišlo na mail, že děkuje a odhlašuje. Doml jí pak přišel papír. Takže jak jim to funguje nevím, nepracuju na pracáku, nicméně emailem je to běžné možné. Řekla jí to sama paní, že stačí poslat mail, to samé pokud je brigáda, tak nejpozději ráno v den nástupu na brigádu stačí poslat mail.

Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13287 příspěvků 08.03.17 07:54
@terinka4444 píše:
jak o mám vědět? Prostě to tak je. Je to měsíc stará informace, kamarádka měla rozbitý telefon, na pracák to má dál, takže ode mně z notebooku odesílala odhlášení, jen napsala jsem ta a ta, mail měla na kartičce z pracáku, chci k tomu a tomu datu ukončit. Já jí hlídala mail, druhý den dopoledne přišlo na mail, že děkuje a odhlašuje. Doml jí pak přišel papír. Takže jak jim to funguje nevím, nepracuju na pracáku, nicméně emailem je to běžné možné. Řekla jí to sama paní, že stačí poslat mail, to samé pokud je brigáda, tak nejpozději ráno v den nástupu na brigádu stačí poslat mail.

No, a kdyby místo ní poslal na pracák mail vtipálek, nebo někdo, kdo má na ni pifku?

Aha, „jak to mám vědět“ …

Jenže z toho, že nějaká jedna konkrétní úřednice ÚP nedodržuje zákon o zaměstnanosti, ještě nelze dovozovat, že
@terinka4444 píše:
můžeš, máš mail na tu konkrétní pracovnici a napíšeš, že k tomu datu chceš odhlásit a ona ti pošle potvrzení. Vím jistě.

A nelze to z toho dovozovat prostě proto, že tazatelka @phoma bude u jiné úřednice, a ta úřednice, která ji bude mít na starosti, třeba zákon o zaměstnanosti dodržovat bude.

A zákon o zaměstnanosti říká:

§ 29 Ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání

Uchazeči o zaměstnání ukončí krajská pobočka Úřadu práce vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem
b) doručení písemné žádosti uchazeče o zaměstnání o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, pokud není dán některý z důvodů pro vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání podle § 30,

čili pro žádost uchazeče o vyřazení vyžaduje zákon písemnou formu (aby bylo jisté, že ji opravdu podal uchazeč), a e-mailovou zprávu, pokud není opatřena autorizovaným elektronickým podpisem, nelze považovat za písemnou formu (obzvlášť, když je odeslána z cizího notebooku; kdyby se dotyčná odvolala - v odvolání by uvedla, že ona žádnou žádost neposlala anebo že žádost nemá formu vyžadovanou zákonem - tak by nejspíš uspěla a mohli by jít o IP adrese… ale asi by nešli, ty bys řekla pravdu a bylo by to tvrzení proti tvrzení).

http://www.podnikatel.cz/…si-reagovat/

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama