Jak na příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sisinka530
Povídálka 24 příspěvků 23.01.18 16:12
Rada s Příkrmy :)

Ahojte, malý zrovna začal 5měsíc. Na oběd už měsic dostáva brambor s mrkví a brokolicí. Občas smícháne domací krutí maso. Jake další zeleniny lze přidat? Lze dám batát, mrkev a brokolici? Nebo i brambor? Prosím o radu

Přečtěte si článek: Příkrmy od 4. měsíce: Čím začí?

Reakce:
kopejka
Echt Kelišová 9710 příspěvků 23.01.18 16:20

Tak v první řadě jsi měla začít s prikrmem až teď, když má ukončený čtvrtý měsíc a nejdřív se střídají různé druhy zeleniny a až pak se přidává maso a sleduje se reakce

Jindriska88
Kecalka 234 příspěvků 23.01.18 16:23

Lze dávat: brambory, mrkev, brokolice, červená řepa, zelený hrášek, špenát, cuketa, okurka, pastiňák, fenykl, dýně. Pokud jste začala s masem, tak lze i: krůta kachna, husa, hovězí, jehněčí, králičí a telecí.

Na kojeni.net lze stáhnout přesný rozpis vhodnosti potravin ke každému měsíci. http://www.kojeni.net/…prikrmu.html

Sisinka530
Povídálka 24 příspěvků 23.01.18 16:23

Přikrmem jsem začla tehdy když mi to odsouhlasila doktorka.. Malemu jsem davala nejdřiv jen mrkev. Pak postupně přidavany. Vše bašti bez problemu bez reakci bez bolesti břiška

iwa83
Kelišová 6757 příspěvků 23.01.18 16:32

@Sisinka530 každá nová zelenina se zavádí samostatně (3 dni) a nebo v kombinaci s již vyzkoušenými zeleninami které byly bez reakce. Co se kombinací týče, je to na tvé odvaze. Někdy to baští dítko i když mi nad tým ohrnujeme nos nebo se nám tá kombinace nezdá vhodná… zkoušej.
zkoušet můžeš jakoukoliv zeleninu - květák, batát, hrášek, špenát… A postupně přidávat maso. Ale jestli přikrmuješ od 4tého měsíce, taky se mi to zdá brzo. Ale jestli to vám dvěma vyhovuje, tak to neřeš, stejně to už nezměníš.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 23.01.18 16:37

Do prvních příkrmů petržel (nebarví a nezpůsobuje zácpu), batáty, dýni, fenykl, cuketu, brambory, mrkev, pastiňák, postupně brokolici, květák (podle reakcí dítěte), já dávala docela brzo i červenou čočku. Špenát se snad má dávat až trochu později kvůli dusičnanům. Já jsem se inspirovala kupovanými příkrmy, míchala jsem to podle nich :) Teď začínám s dcerou a ta má dost citlivé zažívání, takže na to jdu dost pomalu.

iwa83
Kelišová 6757 příspěvků 23.01.18 16:54

@barbuchablond no to bych úplně jako orientaci nebrala. Hami má určitě skleničky kde jsou i rajčata od snad 4tého měsíce a to se mi zdá brzo.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 23.01.18 17:01

@iwa83 Taky píšu, že jsem se inspirovala. Ne slepě kopírovala. A Hami moc kvalitní nejsou, většina je napajcovaná škrobem a cukrem :nevim:

iwa83
Kelišová 6757 příspěvků 23.01.18 17:07

@barbuchablond tak ono kvalitní skleničky, aby člověk hledal lupou, co si budeme povídat…

Alyss1
Závislačka 2871 příspěvků 1 inzerát 23.01.18 17:29

Ja tedy myśim ze je dost brzy.kor na maso. Ale ted je zas trend prikrmovat driv:(

Muzes davat cokoliv. I ruzne netradicni kombinace.

Nejlepsi je dyne, bataty, cuketa, brambor.

Pozor na potraviny co stavi - mrkev.

Take pozor na nadymave potraviny, ka je davala ale neprehnat to - hrasek, kvetak…

A zbytecne brzy nezacinat s alergenimi potravinami -celer!!!,kore­novazelenina obecne, rajce.

Hlavnevzdy pridat nejsky tuk-jednak kvuli zacpe a take ze vitaminy v zelenine jsou v tucich rozpustne. Ja davala maslo, ale muze to byt jakykoliv olej.

Drzela jsem se kojeni.net tam je to hezky popsano.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >