Reklama

Rada - špatný skus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 15:16
rada-špatný skus

Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás neřešila to, co trápí nás. Včera jsem byla se synem v červnu bude mít 3roky, na další půl roční prohlídce u zubaře a ten se zděsil jeho skusu. V září jej měl ještě v pořádku a ted tam má při skusu mezeru. Všimla jsem si taky už dříve, že to není ok, i při ukusovaní pečiva mu to jde špatně. Bohužel ještě máme na spaní dudlík, je na něm hrozně závislý, zkouším se s ním nějak domluvit, že ho dáme pryč, ale nechce. Měli jste někdo podobnou zkušenost a jak jste to zvládli? Zubař mě právě vystrašil i tím, že mu může hrozit i operace a že je to způsobeno dudlíkem.

Reklama

Reakce:

Kriss Tina
Závislačka 4714 příspěvků 29.03.18 15:20

Dudlík bych co nejdřív sebrala a jinak bych to zatím neřešila, řekla bych že maximálně později dostane rovnátka :nevim:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 29.03.18 15:21

Synovec měl předkus díky dudlíku, dudlík měl do roka, jakmile mu ho sebrali, rychle se to srovnalo. Ale byl o dost mladší…

Kikin16
Kecalka 218 příspěvků 29.03.18 15:33

Promin, ale radsi bych poslouchala 3 dny rev, ze chce dudlik, nez abych ho dal davala s tim, ze kvuli tomu bude treba potrebovat operaci!

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 29.03.18 15:48

Jinak v tomto věku bych nečekala, až se rozmyslí a dudlík odevzdá, je na něm totiž regulérně závislý a své závislosti se nevzdá. Nenásilně se dá sebrat okolo roka, když ještě ta závislost není. Takto bys taky mohla čekat ještě několik let.

azalia
Kecalka 293 příspěvků 29.03.18 16:35

Anonymní - já Tě uklidním. Tohle jsem řešila u tří dětí. Všechny měly dudlíka do 4 let.
U první dcery to začlo na zubní kontrole ve 2,5 letech - Doktorka se lekla, jaký má otevřený skus. Radila okamžitě sebrat dudlík a strašila mě, jak bude nutná operace, sekání čelisti a přesazování zubů atd…
Já se nechala ovlivnit a dudlíka jsem tehdy dcerce sebrala. Ovšem následovalo peklo. Nevydržela jsem a dala jsem dcerce dudlík Dentistar (tenkrát jsem měla jeden náhodou doma, dostala jsem ho někde jako dárek). Nechci tomu dudlíku dělat reklamu, ale on je mezi zoubky opravdu tenoučký.
Dcerce se mezera mezi zuby začala zmenšovat. Po zahození dudlíku v těch čtyřech letech se skus do půl roku úplně upravil.
Obdobně to bylo u druhé dcery. Třetí dcera se dudlíku zbavila teď. (za měsíc jí budou 4). Dle doktorky má také výrazně otevřený skus - neřeším to, vím, že se to srovná.

Takže já bych to nelámala. Jestli chceš mít lepší pocit, tak kup nějaký opravdu malý dudlíček a skuste ho omezit jen na spaní. Zoubky se srovnají.

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 29.03.18 17:03

Vzala jsem dudlik ve 2,5 letech, jakože jsme ho zapomněli u babičky když jsme tam spali…první večer řev, noc ok, druhý večer řev, noc ok…pak tyden vyptavani a pak měsíc dudani ve spanku na prazdno a pak klid…a víš proč? Já tu operaci prodělala a nepřeji tu bolest ani nepříteli..mimo to že zkus se mi zase začal rozchazet, takže teď v červnu, v necelých třiceti letech mi budou sundavat rovnatka a snad už to bude ok…neříkám že jsm to měla kvuli dudliku ale kdo říká nehrot to ten tu bolest nezažil a pro své dítě to fakt nechceš, to mi věř.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 21:44

Děkuji moc všem za dobře míněné rady. Taky jsem pro, abychom se co nejdřív zbavili dudlíku, jen jsem to chtěla zkusit nenásilnou formou. Doufám, že se pak synovi ty zoubky spraví.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 21:48

@Oplatečka Díky za odpověď, právě té operaci bych chtěla zabránit. Vyčítám si, že jsme se toho dudlíku nezbavili dřív, že je to má chyba.

fia80
Závislačka 2964 příspěvků 29.03.18 21:49

Syn dudlík naposledy používal v 15 měsících a mezeru ve skusu má taky - doléhají mu k sobě až trojky a k tomu má ještě horní 4 zuby zničené z toho jak jako malý padal na pusinku. Když byl menší, tak s kousáním jablka nebo rohlíku měl taky problémy, ale teď už to vychytal a vše ukousne trojkami bez problémů.

Zubařka říkala, že hodně záleží na tom, jak vyrostou druhé zuby. Sestra řešila u dcer taky tento problém a jí druhé zuby narostly dobře, takže skus má v pořádku a nemuseli řešit rovnátka.

Takže otázka je, zda je to dáno geneticky nebo tím dudlíkem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 21:58

@azalia No malý má taky dost otevřený skus, právě že se zubař lekl tak, jako by už dlouho takový neviděl. Mě ten pohled na tu synovu pusinku, ale taky moc klidu nepřidává. Jsem ráda, že u tvých dcer to dopadlo dobře. Snad to vyjde i u nás, ale pro jistotu se zkusíme zbavit dudlíku dřív. Jinak děkuji za povzbuzení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 22:12

@fia80 Taky jsem si říkala, jestli tam může hrát roli i genetika. Podle fotek, kde jsem stejně stará jako malý, máme tu pusinu stejnou, ale předkus jsem dle mamky neměla. Tak že mám obavu, že je to díky dudlíku, akorát mě to zaskočilo, že se to tak zhoršilo za 6 měsíců.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.18 16:07
Podobný problém
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás neřešila to, co trápí nás. Včera jsem byla se synem v červnu bude mít 3roky, na další půl roční prohlídce u zubaře a ten se zděsil jeho skusu. V září jej měl ještě v pořádku a ted tam má při skusu mezeru. Všimla jsem si taky už dříve, že to není ok, i při ukusovaní pečiva mu to jde špatně. Bohužel ještě máme na spaní dudlík, je na něm hrozně závislý, zkouším se s ním nějak domluvit, že ho dáme pryč, ale nechce. Měli jste někdo podobnou zkušenost a jak jste to zvládli? Zubař mě právě vystrašil i tím, že mu může hrozit i operace a že je to způsobeno dudlíkem.

Zdravím, včera jsem si od zubaře vyslechla ortel otevřeného skusu. Probrečela jsem den i noc. Chci se zeptat, jak jste na tom, jestli je malý bez dudáku a vidíte nějaké zlepšení ???? díky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.18 10:01

Zdravím anonymní, taky jsem to obrečela. Naše dětska doktorka mi ještě napsala žadanku na Kliniku čelistni a obličejove chirurgie, aby se na syna podivali, jestli to je geneticky dane nebo tim dudu a jestli to jen sledovat, a az vyrostou druhe zoubky, tak se uvidí, co dál. Samozřejme je dobre zbavit se dudlíku, jenže syn si pak strkal do pusy kde co. Někdy syn usne bez dudlíku a pokud ho má, tak jen na začátku a jak zaspi, tak mu ho vytáhnu nebo mu sám vypadne. Začal chodit do školky a ja do prace, a není z toho psychicky v pohodě, tak jsem mu dudlík na zaspani nechala.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama