Raději k léčiteli nebo k terapeutovi ?

Anonymní
18.9.19 21:25

Raději k léčiteli nebo k terapeutovi ?

Ahoj holky, omlouvám se za anonymní příspěvek kvůli mým intimním zdravotním problémům. Trpím syndromem dráždivého tračníku a úplně mě to vyřadilo z normálního života. Běžně prosedím na záchodě skoro celý den, mám neustálé nutkání na stolici a pocit nedokonalého vyprázdnění. K tomu někdy kolikové bolesti břicha, únavu a nespavost. Průjmy nemívám. Ráda bych zase chodila do práce a žila běžným životem jako každý. Lékaři mi v tomhle nepomohli :? Obrátily byste se na léčitele nebo na nějakého terapeuta nebo poradce? Mě teda léčitelé přijdou jen jako šarlatáni a tuhle jsem narazila na jednu paní, co dělá zdravotní poradenství na základě vlastních zkušeností a ve spolupráci s lékaři. Zdá se mi to docela seriózní. Co myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1914
18.9.19 21:34

Obrátila bych se na psychiatra. Naprosto seriozně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26566
18.9.19 22:12

Zrovna toto je pry typicky psychosomaticke onemocnění, takze celostni medicina, seriozni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3161
18.9.19 22:15

Také trpím dráždivým tračníkem, ale nemám to tak hrozné, jako ty, za to jiný orgán vyřadil z běžného provozu mě (také psychosomatika, předpokládám, že na kolonoskopii, odběrech apod. jsi byla a že už se u tebe ví, že je to psychosomatika také). Já doporučuji odborníky, jako je psychiatr a psycholog, oba nejlépe s nějakou zkušeností v psychosomatice. V Praze je několik psychosomatických center, většina jich je sice placených, ale např. Psychosomatická klinika v Patočkově ulici na Praze 6 je na pojišťovnu. Určitě by byla fajn nějaká terapie zaměřená i na práci s tělem. Já byla i u vyhlášené léčitelky ze zoufalství a nepomohla mi vůbec a podstoupila jsem i hypnózu a taky nic.
A jsou nějaké léky, které ti pomáhají? Zkoušela jsi např. Prosulpin? Ten se dává někdy na dráždivý tračník v menší dávce, i když je to jinak antipsychotikum. Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
18.9.19 22:26

Dělá na základě vlastních zkušeností? Tak to jo. Serióznost z toho úplně čiší. Nač máme univerzity, vědecké týmy, knihovny, nekonečné profesní výcviky, semináře a konference, když stačí „vlastní zkušenosti“?

Dráždivý tračník je typicky psychosomatická záležitost. Náročná. Měli vás odeslat už dávno. Psychosomatických center je dost, práce na nich obvykle multidisciplinární, se základem v psychoterapii. Psychiatrie, psychologie, psychoterapie, farmakologie - celá řada oborů je k vašim službám.

Odevzdat se do rukou léčitele - no, někdo dokáže věřit OPRAVDU silně. A je možné, že pár nadaných lidí opravdu existuje - ale než je hledat v kupě šarlatánů, to mi přijde sazší objednat se k nejbližšímu terapeutovi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3567
18.9.19 22:37

Napiš mi zprávu. Poradím ti, co by tě mohlo nasměrovat k vyléčení. Není to ale léčitelství ani psychiatr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
19.9.19 04:24

Doporučuji pouze vystudovaneho lékaře, v zadnem případě léčitele či radobydoktory co léčí na základě svých zkušeností. Zkus se obrátit na jiného doktora pokud ti tvůj lékař doposud nepomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.19 16:37

Kdyby všichni ti psychiatři, psychologové, psychoterapeuti k něčemu byli, tak nikdo z nás, kdo trpí dráždivým tračníkem nebude kňučet na diskuzi. A že nás takových je…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama