Raději velkou nebo malou porodnici TEĎ (pandemie)

Anonymní
29.3.20 19:46

Raději velkou nebo malou porodnici TEĎ (pandemie)

Maminky, blízkého človíčka z rodiny čeká v brzké době porod, já mám porod za sebou také ne tak dávno, ale ještě před koronavirem. Řešíme teď otázku, zda upřednostnit velkou porodnici se zázemím (daná maminka má nějaké zdravotní obtíže a není možné vyloučit, že nebude potřebovat pomoc lékařů, riziko však není velké), nebo malou porodnici, kde by nebyla dostupnost další péče, ale zase mnohem menší riziko nákazy koronavirem (okres s minimálním výskytem koronaviru a v dané nemocnice tyto pacienty nemají) na rozdíl od velké porodnice, kde v té samé nemocnici je centrum pro covid pacienty. Debatujeme a nemůžeme se z toho nějak vymotat, babička radí tak, teta zase tak, jak byste volily a proč?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14566
29.3.20 19:50

Pokud nebude rodit nedonošené dítě a u maminky se jedná jen o problémy u porodu, nikoliv o specializovanou následnou péči, tak je vždycky lepší malá porodnice. Toť moje zkušenost, rodila jsem několikrát za různých okolností a komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24770
29.3.20 19:52

Volila bych nemocnici se zázemím pro případné komplikace. Abych byla brzo fit a mohla odejít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1773
29.3.20 19:55

Volila bych nemocnici se zazemim v pripade problemu u matky i ditete. Predstava komplikace a akutniho transportu jinam me desi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 19:55

@Janli Maminka má srdeční arytmie a je alergička - je možná reakce na případné léky a tak. Srdíčko není nic vážného, ale občas potíže s omdléváním a tak, u porodu těžko říci, co se bude dít. Jinak ještě upřesním, že menší porodnice by znamenal pobyt před porodem u našich rodičů (jinak je to daleko)

• Nahlásit
  • Citovat
641
29.3.20 19:58

Trochu se bojím, že tady ty rady budou obdobné jako u vás v rodině. :)
A co pocit oné těhulky, kterou preferuje ona bez ohledu na pandemii? Šla bych za nějakým tím „vlastním“ pocitem, pokud má víc „pro“ u velké, tak do velké a naopak - zázemí, personál, dojezdová vzdálenost, nebo jiné věci, které jsou pro ni důležité. A také s ohledem na ta rizika pro ní či pro mimčo, o vážnosti možná hodit řeč s gynekologem? Osobně jsem registrovaná ve velké porodnici s dobrým zázemím právě kvůli rizikovému těhotenství a možným komplikacím u mě i u prcka. Ale JIPku pro nakažené tam teda nemají. I když termín mám tedy ještě za dlouho, takže v té době může být cokoli. Doufám, že už bude po všem. :)
Myslím, že v téhle době si nemůže být nikdo nikde jistý, kort když říkají, že je to nakažlivé ještě před příznaky, tj. lze to chytit kdekoli od kohokoli… :nevim: Pravděpodobně nevíte, kde bydlí personál, s kým se setkal, nehledě na to, že nakažená může být i jiná maminka,… Těch možností je mraky. :(
V každém případě přeji snadné rozhodnutí a hlavně, ať maminka i prcek zvládnou vše dobře!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14566
29.3.20 20:04
@Anonymní píše:
@Janli Maminka má srdeční arytmie a je alergička - je možná reakce na případné léky a tak. Srdíčko není nic vážného, ale občas potíže s omdléváním a tak, u porodu těžko říci, co se bude dít. Jinak ještě upřesním, že menší porodnice by znamenal pobyt před porodem u našich rodičů (jinak je to daleko)

Tak na tohle se neptej tady, ani tetiček, ale tohle by nastávajíci matka měla konzultovat se svým gynekologem a kardiologem. Promiň, ale v tomhle případě je krajně pošahaný, aby se k tomu vyjadřovali laikové… :roll:. Čekáš, že ti na to dá někdo fundovanou odpověd’?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 20:05

@Jitule L. ona je registrovaná v té velké, u nás je potřeba registrace hodně předem a tam chtěla rodit, bojí se teď kvůli té situaci s koronavirem a má možnost být právě u našich a tam je malá ale dobrá porodnice v dosahu a žádné centrum covidu

• Nahlásit
  • Citovat
48728
29.3.20 20:05

Vzdy jsem volila a opet bych to udelala stejne, ze bych sla do nemocnice, kde je vse v jedne budove.
Tzn. ja jela 100 km dal, nez ted ziju, jeli jsme do rod. meho mesta rodit. Do nemocnice ve Zline, ze tam jsem vedela, kdyz se neco stane, tak nikam dite prevazet nebudou a vse maji v budove. Mela jsem na pokoji holky, kterym akutne prepravili dite samotne a ony az treba za den byly dopraveny. Jedna byla od Hradiste a druha od Kromerize. Kdybych rodila v male porodnici a stane se neco, tak mi odvezou dite do Brna a ja pojedu treba dalsi den. Takhle jsem to nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 20:06

@Janli s gynekologem to konzultovala už minulý týden a paní doktorka sama řekla to co jsem sem napsala, že to riziko není velké, v té malé porodnici by ji jinak rovnou odmítli, kdyby se jim to nezdálo, takže rodit by tam mohla

• Nahlásit
  • Citovat
641
29.3.20 20:25

Já se zvolila asi to zázemí, pro jistotu, jak už tu psaly holky - u mě je to opravdu nějaký „pocit“, že je to lepší, jsem tak nějak klidnější (ale nikde není psáno, že nebudou mít v den D narváno a nepovezou mě jinam, že… :D ). V tomhle je těžko radit, pokud váhá, tak bych zkusila sepsat pro a proti, zhodnotit pozitiva i negativa - jak by třeba snášela pobyt u rodičů, zřejmě bez partnera (v každé rodině jsou vztahy jinak nastavené :nevim: ), ke které porodnici má větší důvěru (personál, vybavení - ne jen to krizové, ale třeba i to běžné zázemí), kdyby porod přišel neplánovaně dřív, bude ji mít kdo odvézt od rodičů/z domu, kdyby náhodou měla porodnice plno, kdo a kam by jí vezl (vzdálenost, sanitka, vlastní přeprava)… a taky s ohledem na termín porodu. Pokud má termín za 14 dní, tři neděle nebo později tak ta situace s covid může být úplně jiná, může se to zklidnit, ale také může být v okrese, kde je aktuálně minimum nakažených, to samé, co třeba ve středočeském kraji… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 21:18

Mě taky čeká brzy porod a probírala jsem to s porodní asistentkou podpořila mě v ambulantním porodu a pokud bude vše v pořádku asi do toho půjdu, ikdyž uplně nejsem ten typ, ale prostě rodit klidně ve velké porodnici at je vše po ruce, ale pokud to zdravotní stav dovolí jít co nejdřív domů, protože jak muže člověk vědět, že maminka co s tebou třeba leží na pokoji to nemá v sobě, střídají se služby sester atd… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24770
29.3.20 21:55
@Anonymní píše:
@Jitule L. ona je registrovaná v té velké, u nás je potřeba registrace hodně předem a tam chtěla rodit, bojí se teď kvůli té situaci s koronavirem a má možnost být právě u našich a tam je malá ale dobrá porodnice v dosahu a žádné centrum covidu

A to se nebojí, že ji nakazí vaši? Já bych seděla doma a šla do porodnice, kde jsem registrovaná. Jistota, že mě vezmou, by pro mě byla rozhodující. To, že teď tam neví o žádném covidu, nemusí za 14 dní platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1547
29.3.20 22:15

Já bych preferovala to, co bych měla blíž. Člověk stejně nikdy neví, kdy nakonec bude rodit. Jinak se myslím, že v nemocnici tě přijmou s tím, o čem se domnívají, že v té porodnici zvládnou, takže pokud by jí v té menší přijali, tak si proč nerodit tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13332
29.3.20 22:24
@Anonymní píše:
@Jitule L. ona je registrovaná v té velké, u nás je potřeba registrace hodně předem a tam chtěla rodit, bojí se teď kvůli té situaci s koronavirem a má možnost být právě u našich a tam je malá ale dobrá porodnice v dosahu a žádné centrum covidu

Já bych šla tam, kde je péče v jedné budově, a kde to pro mě bude jednodušší. A asi bych nechtěla čekat na porod u rodičů, když jsem doma jinde. Ale kždý má jiné priority. Ale pokud to příbuznou uklidní, tak ať jede do té menší. Ale nespoléhala bych na to, že to tam bude stoprocentně bezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama