Radost uklízet - motivujeme se navzájem

20356
28.9.21 11:52

Radost uklízet - motivujeme se navzájem

Ahoj, při dnešním sezónním úklidu šatní skříně mě napadlo, že bychom se tu mohly navzájem hecovat v úklidu.
Myslím tím šikovně uspořádaný domov, aby úklid byl co nejsnazší a rychlý. Přirozeně tedy udržovat domácnost uklizenou a jednoduchou.
Kdo znáte Marii Kondo, tak už jistě máte doma něco podle ní. :D
Zajímají mě vaše vychytávky a postřehy.

Kdo nezná, doporučuji pro začátek, zde je shrnuti jeji knihy.
https://receptnavztahy.cz/…marie-kondo/

:hug: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20356
28.9.21 11:58

Dnesni uklid skrine, pred a po

letní šaty👗, plavky 👙, sukně, kraťasy uklizené a vyndane svetry, bundy, kabáty,…

vse nove a prehledne v boxech, nekompromisne vyhazene veci, co uz doslouzily nebo na sebe uz nevezmu ( muzete darovat / menit v mistnich swap skupinach)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1673
28.9.21 12:03

Ha dobré téma, já se řídím myšlenkou č. 1, že věci které mi nedělají radost jdou z baráku a přijde mi, že to dobře funguje, ale jinak teda to nastudované nemám… jsem strejda zmatek a uklízím tak jako chaoticky :think:…takže já asi nikoho motivovat nemůžu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8468
28.9.21 12:08

@Pantalaimon presne, taky mam zachvaty. Ale pak to lita :lol:..pred tydnem narvanej kufr od kombika vecma, co jsem pak vyhodila. Ale ja davam pouzitelny vedle popelnic, kdyby to nekdo jeste vyuzil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10156
28.9.21 13:00
@Tarjei píše:
@Pantalaimon presne, taky mam zachvaty. Ale pak to lita :lol:..pred tydnem narvanej kufr od kombika vecma, co jsem pak vyhodila. Ale ja davam pouzitelny vedle popelnic, kdyby to nekdo jeste vyuzil.

To máš nabízet jinde. Takto děláš jen bordel a základas černou skládku. Můžeš za to dostat i pokutu, když to necháš mimo kontejnery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38370
28.9.21 13:18

A já úklid nesnáším a dokud můžu, tak ho odkladam. Raději si někam záleží s jarem a knížkou a mám klid. Stejně je to k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
28.9.21 13:45
@inkakřivák píše:
A já úklid nesnáším a dokud můžu, tak ho odkladam. Raději si někam záleží s jarem a knížkou a mám klid. Stejně je to k ničemu.

S čím? :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1673
28.9.21 13:46
@Cenarius píše:
To máš nabízet jinde. Takto děláš jen bordel a základas černou skládku. Můžeš za to dostat i pokutu, když to necháš mimo kontejnery.
:P jsem přesně čekala, že přijde nějaký strážce pořádku :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3104
28.9.21 15:43

@Cenarius hele jako když jsou ty věci pekne, někdo to vždycky popadne. U nas na sídlišti bylo takové místo, kde se ty věci nechavaly, a malo co tam zůstalo přes noc. Já jsem si třeba takhle vzala odráželo pro dite :mrgreen: :P. Pěkný, nic mu nebylo, jen ho už někdo nechtěl :lol: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38370
28.9.21 15:48

@FlorenceF Jenkins s kafem, blbý tablet je asi taky přes úklid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26723
28.9.21 15:52
@inkakřivák píše:
@FlorenceF Jenkins s kafem, blbý tablet je asi taky přes úklid.

no jedině že by ses vycídila i zevnitř ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3266
28.9.21 16:02
@Cenarius píše:

Tak asi záleží na tom, jestli tam někdo nechá půlku obyváku a nebo jedny hezké boty/kabelku. To první je skládka, to druhé bude do 10 minut pryč. :nevim: Neviděla bych to tak černobíle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3266
28.9.21 16:04

Jinak téma moc pěkný, ale nefunkční pro lidi jako já. Hlavně tohle heslo „KAŽDÁ VĚC MUSÍ MÍT SVÉ MÍSTO. JINAK HROZÍ NEPOŘÁDEK“. :mrgreen: Já funguju v chaosu a bohužel nejsem schopná se ho naučit korigovat. Závidím všem pořádkumilovným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38370
28.9.21 16:13

@Parninas není co závidět. Aby mě přiváděla k šílenství každá sklenička, co není na vytyčeném místě? Pche, já chci život prožít, ne ho prouklizet. A chci vidět Marii Konci v domě se dvěma psy a dvěma dětmi na zakladce a s osmihodinovou pracovní dobou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2288
28.9.21 17:43

Já mám pravidlo, že vše musí být na svém místě - tedy i v noci a po tmě, když něco potřebují, vím kde to je.
A jinak vyhazují, vyhazují - čím míň věcí, tím líp :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat