Radosti i strasti na mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
22.1.22 14:15

Radosti i strasti na mateřské

Holky, jsem dva roky na mateřské a zatím se mi nepodařilo najít fajn kamarádky, se kterými bych sdílela „radosti i strasti“ z tohoto, jak se všude uvádí, nejkrásnějšího období života. Upřímně mi strašně chybí někdo s kým bych mohla pokecat o čemkoliv 😆. Teď jsme týden nemocní a já každý den čekám jako gestapačka na svého partnera, až přijde z práce a chci s ním mluvit a mluvit a mluvit, ale on je vykecaný z práce a doma už chce mít klid 😆. Takže u nás vznikají zbytečné rozepře. Takže pokud to nějaká máte podobně, přidejte se 🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
697
22.1.22 14:19

Já už se naučila že mu dám tak půl hoďku ticha a pak pomalu začnu :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
582
22.1.22 14:28

Tak tak…mám to podobně. Akorát na mateřské už 4 roky. Kolem sebe jsem měla před dětmi kamarádky, které samy děti ještě nemají.
Ovšem muže mám velmi chápavého a velmi ukecaného :potlesk: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
926
22.1.22 14:33

Mám to stejně, ale naštěstí chlapovi to nevadí. On ví, že potřebuji mluvit a prý jsem teď méně upovidajenejsi než před rodičovskou. Bodejď ne, to jsem byla plná dojmů z celého dne. Teď maximálně popíšu koho jsme viděli na procházce, kolik psí bobku leželo na chodníku apod. kraviny. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
22.1.22 14:36

Já mám taky skvělýho chlapa, který si s malým prohraje, pohlídá, nakoupí, pomůže uklidit. Je skvělý! Proto mě o to víc mrzí, že na něj vytvářím tlak ( tak a teď si budeme povídat :D ). No prostě mi chybí ty kamarádky, se kterými bych mohla řešit ty „holčičí kravinky“, domácnost, výchovu atd… Týjo, chtěla jsem založit skupinu a vytvořila jsem diskuzi 😆.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
22.1.22 14:51

No a muj muz si kdysi stezoval, ze jsem malo ukecana :mrgreen: Musela jsem se ucit s nim mluvit. Maloco mi pripadalo tak dulezite, abych s nim o tom musela vykecavat. Uz je to lepsi, uz si nestezuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25719
22.1.22 14:57

Proto jsem se chodila vykecávat sem…. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8555
22.1.22 15:45

No na to máš právě e-mimino :-)
jinak já zvala kámošky k nám domů co nejvíce, když je zahrada a možnost grilování, tak přes léto to fungovalo super :lol: zimy jsou horší no.. chodila jsem i do herniček, to bylo náhodou fajn, ať si o tom myslí kdo chce co chce.. jako zpestření OK…
no a zapojit(pozvat) širší rodinu, babičky a tak, ona ani taková rodinná návštěva, co povozí a pokecáte u kávičky taky neuškodí..

člověk prostě sklízí, co zaseje a ani přátelství není „zadáčo“, musí se o něj pečovat, věnovat tomu čas i zdroje… přátelé se ti obvykle sami od sebe v obýváku nezjeví ;) (nebo leda ti, u kterých o to zas až tak nestojíš :lol: to se mi taky stalo, že se na nás navázaly třeba nějaké zvláštní existence ze školky apod., to si pak musíš udělat pořádek opačným směrem :-D)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11520
22.1.22 17:30

@KarolaS Klasika měla jsem to taky…strašně jsem se těšila do práce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
22.1.22 18:27

Já se cítím sama pořád i teď, pracuju z domu na home Office polovicni uvazek, deti ve školce a stejně mě chybí kamarádky s detma, děti ještě vlastní kamarády že školky nemají, snad to někdy přijde nebo jsou asocialove, jako nenudim se to naopak, ale pokecat s někým jiným než manželem mi chybí. Vím že to někdo bude brát, že je to moje chyba, ale přijde mi, že fakt nemám štěstí na fajn lidi, napr. Vedle v baráku se všichni baví, setkávají se i s detma a bohužel v našem baráku nic :( je to i o náhodě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1618
22.1.22 20:19

A predstavte si, ze my odjeli do ciziny, kde misto hledani si prace jsem otěhotněla a místo uceni se jazyka jsem doma s malým. Jo jasne, u dr se domluvím, ale chtelo by to kamaradku. Jenže na pokec muj cizi jazyk neni. Jeste korona a ted zima a nikdo venku skoro neni, vsechny aktivity jsou zavřené a me uz začíná hrabat ze samoty, manžel přijde večer a je vypovídany, nastesti pojedeme zanedlouho zase zpet do cr, takže to mate ještě dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
23.1.22 15:03

Lucy75, jj, emimino je moc fajn, člověk zjistí, že každý něco řeší, pokud má čl. problém, ostatní mu umožní se na věc podívat z více úhlů… Herničky jsou fajn, ale jak píše alialiali je to hodně o štěstí, na jaké lidí narazíš. Snažím se být přátelská, zvu k nám maminky s dětmi, ale dost často se mi stává, že k nám by všichni jezdili o106, ale nikdo nás potom nepozve :D. Takže takhle mi to taky úplně fér nepřijde. Takže tahle přátelství mě taky úplně nevyhovují. Alialiali, s těmi lidmi z vedlejšího domu bych se seznámila… Magnificato, být celý den sama s dítětem v cizině v této Corodobě musí být opravdu náročné. Je dobře, že se budete brzy vracet do ČR. Každopádně by bylo fajn, kdyby se ti podařilo natrefit na nějakou Česku, Slovenku v okolí, ale to je asi jako hledání jehly v kupce sena. Holky, tak se mějte, užívejte, pevné nervy a zase někdy třeba v jiné diskuzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1124
14.2.22 00:29

@KarolaS u nas je to stejny - chlap musi mluvit celej den v praci a nema na to uz energii, ja na to byla z prace taky zvykla- porad mluvit a nekdo naopak na me. Kamosky se mi tak ruzne vzdalily (klasika na materske, ze?). Dost jsem si slibovala od cviceni a plavani v materskem centru (prijde mi, ze tam je pokazde nekdo jinej, dost maminek uhani hned pryc a nezdrzi se po lekci v hernicce apod.), od porodnice (s pani na pokoji byl ve spitale fajn pokec, pres messenger nam ta konverzace vazne :( ) nebo i tady od skupiny na emiminu (ale ani do uzavrene ani do verejne diskuze pro stejny mesic porodu uz nikdo od porodu moc neprispival - zkousela jsem to rozproudit, ale houby…), ale je to spatny :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat