Radostná aktivita každý den

8
31.8.21 22:18

Radostná aktivita každý den

Máte pro sebe každý den vyhrazený čas, kdy se věnujete něčemu, co vám osobně přináší radost? Měly by to být aktivity na každý den v týdnu, ze kterých se ideálně dají vytvořit rutiny např. každý pátek kino.
Aktivity si můžete běžně dovolit (finančně i časově), přinášejí vám opravdu velkou mírou radosti nebo potěšení a jsou zdravé.

Nevybírejte aktivity, do kterých se musíte přemáhat, i když vám nakonec radost přinesou (např. pro někoho běh apod). Vyberte jen takové, na které se budete těšit. To je smysl tohoto tipu: Každý den trochu radosti.

Jaké jsou vaše aktivity přinášející radost? A pokud už jste tuto metodu praktikujete jste opravdu spokojenější a šťastnější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34668
31.8.21 22:19

Ležení na gauči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
31.8.21 22:19

Aktivity přinášející mi radost mám když na ne mám chuť, příležitost, čas a náladu. Je to čtení, běh anebo třeba výlet. Nemám na to den, protože se do ničeho nechci nutit, tudíž když mám náladu, jdu si zpříjemnit den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22466
31.8.21 22:25

Každý den radostně diskutuju na emiminu… :dance:
Hele, vážně…dělat si z radostných věcí rutinu? To jako fakt? Chápu, že by měl člověk každý den mít aspoň trochu času pro sebe, ale z věcí, co mě baví, si přece nebudu dělat stereotyp… Dělám věci na který mám chuť, ne ty, co mám předepsaný v kalendáři…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2138
31.8.21 22:29

Když chci jít do kina, jdu tam klidně v úterý a nečekám až na pátek, když si chci jít zaplavat, tak si jdu zaplavat v tu chvíli, kdy mám na to náladu :nevim:
A jsem spokojená, věci na který mám náladu dělam v tu chvíli, kdy na ně ta nálada přijde a nestresuju se tim, že mě někdo pozval na grilovačku, když mam zrovna na programu čtení knihy ve vaně :nevim: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1893
31.8.21 22:31

Horká vana, skoro každý večer.. 8) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5886
31.8.21 22:52

Kazdy den uz pres 30 let posloucham Depeche Mode a Ocean, prinasi mi to nesmirnou radost. Ackoli je to rutinni cinnost, este me nikdy neomrzela🤩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8352
31.8.21 22:58

Dvakrat denne jdu nakrmit morcata a mysi a porad me to tesi..teda ja k nim chodim castejs..ale dvakrat musim no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
31.8.21 23:03

Plánovat si „radostné“ aktivity na jednotlivé dny mi přijde spíš jako dobrý způsob, jak si je znechutit. Pak z toho bude akorát „Hm, pátek, tak zas do kina…“ Připomíná mi to rodinu, kde měli každý den v týdnu pevně daný jídelníček - třeba vždycky v pátek čočku s párkem. To by mi hráblo.

Mně přináší radost, když prostě dostanu chuť něco udělat a podaří se mi to zrealizovat. A je celkem jedno, co to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6131
31.8.21 23:07
@Russet píše:
Ležení na gauči.
:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
31.8.21 23:15

Je to právě úkol od psychologa, vymyslet si každý pracovní den aktivitu, na kterou se člověk vyloženě těší a přináší mu maximální radost. Na týden dopředu. Tak mě zajímá, jestli to někdo praktikuje a co dělá. Nemusí to být pravidelně každý pátek kino, to byl jen příklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6229
31.8.21 23:20
@melo píše:Jaké jsou vaše aktivity přinášející radost? A pokud už jste tuto metodu praktikujete jste opravdu spokojenější a šťastnější?

pobyt venku na slunci, při teplotě nad 20 stupňů
dobře – nad 18, klidně, dejme tomu

mezi rostlinkama, na zahradě, v lese, v botanický, kdekoliv kde je zeleno
a slunce

bohužel naše pširoda a globální oteplování mi na toto říká " nafrat děvče, mrznout budeš"

a tak většinu roku mrznu a čučím na šedoocelovou oblohu a marně hledám slunce

:nevim:

jako například dnes nebo dalších cca 320 dnů v roce

chjo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6229
31.8.21 23:21
@melo píše:
Je to právě úkol od psychologa, vymyslet si každý pracovní den aktivitu, na kterou se člověk vyloženě těší a přináší mu maximální radost. Na týden dopředu. Tak mě zajímá, jestli to někdo praktikuje a co dělá. Nemusí to být pravidelně každý pátek kino, to byl jen příklad.

to je dobrá rada, vím a znám ale neumím to

:think:

takže asi nesplnitelný úkol

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
31.8.21 23:24

Mám kolegyni, co tak měla 2× týdně naordinovaný a naplánovaný sex od manžela - středa a sobota, přes to nejel vlak. To se vždycky umyl a šlo se na to. A vždycky se mooooc těšila :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
462
31.8.21 23:27

Nemam kazdy den cas na sebe :mrgreen:

Jinak za radostnou aktivitu povazuju treba i jit se projit (nejlepe sama), dat si nekde kavu. Cist si. Jit do kina/divadla/na koncert/na vystavu. Jit na masaz. Jet na vylet. Vlastne cokoliv, co nepatri do kazdodenniho stereotypu.

Je sice na palici planovat radostne aktivity, ale chapu, taky si je ted musim planovat, jinak bych se porad jen rozplyvala nekde mezi povinnostma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat