Rady a názory na kojení syna 1r3m

11.2.20 11:52

Rady a názory na kojení syna 1r3m

Ahoj holky, chtěla bych znát vaše rady a názory… Mám syna 1rok 3 měsíce.. A je doslova závislý na prsu… Vím, že mě budete některé odsuzovat… Proc to řeším, že je ještě maly… Ale pro mě je to už psychicky náročné…
Malej už mi plnohodnotne vše papá, ale pořád vyžaduje prso.. Několikrát denně, v noci… Usíná u prsu… Myslela jsem si, že má třeba hlad… Ale nemá.. Vždycky když chce prso nabidnu mu ovoce, pití… Nic nechce, jen prso… Nedávno snědl k obědu 2 knedlíky a stejně se vyžadoval prsa…
Nejhorší je, že se dá se říct už obslouží sám.. Vyleze si ke mě, vynda prso a saje…
Mléka mám víc než dost… Ráno se probouzím s fleky na triku…
Kdyby to bylo párkrát za den… A v noci… Ale je to až nespocitatelne… Když mu řeknu že prso není, začne neskutečně řvát..
Vím, že je na mě ten hlavní krok, utnout ho, ale momentálně na to nemám psychicky vydržet to jeho rvani ani nikdo z rodiny, že by si ho vzal…
Chtěla bych znát vaše rady a názory na to… Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7301
11.2.20 11:58

No hele, na výběr jsou jen dvě varianty - buď to samoobsluhování kdykoliv a kdekoliv utnout (nemusí to být úplně, ale stanovit si párkrát za den, kdy jsem ochotná kojit a jindy nedat - tak jsem to udělala já) a holt přežít řev, nebo kojit dál, jak si řekne. Jestli je pro tebe psychicky náročné obojí, tak to je blbé, i když tě chápu. Ale nic jiného na výběr asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
11.2.20 12:00

Moje máma když toho měla už plné zuby, protože sestra byla už dost velká, ale nešlo jí to odnaučit tak si na prso namazala chilli papričku :mrgreen: v ten den se sestra okamžitě přestala sápat po prsu a už ho nikdy nechtěla. Nemusíš jít až do takového extrému, ale co třeba to prso potřít něčím co dítěti nebude chutnat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10788
11.2.20 12:01
@Andrejjkaaa píše:
Ahoj holky, chtěla bych znát vaše rady a názory… Mám syna 1rok 3 měsíce.. A je doslova závislý na prsu… Vím, že mě budete některé odsuzovat… Proc to řeším, že je ještě maly… Ale pro mě je to už psychicky náročné…
Malej už mi plnohodnotne vše papá, ale pořád vyžaduje prso.. Několikrát denně, v noci… Usíná u prsu… Myslela jsem si, že má třeba hlad… Ale nemá.. Vždycky když chce prso nabidnu mu ovoce, pití… Nic nechce, jen prso… Nedávno snědl k obědu 2 knedlíky a stejně se vyžadoval prsa…
Nejhorší je, že se dá se říct už obslouží sám.. Vyleze si ke mě, vynda prso a saje…
Mléka mám víc než dost… Ráno se probouzím s fleky na triku…
Kdyby to bylo párkrát za den… A v noci… Ale je to až nespocitatelne… Když mu řeknu že prso není, začne neskutečně řvát..
Vím, že je na mě ten hlavní krok, utnout ho, ale momentálně na to nemám psychicky vydržet to jeho rvani ani nikdo z rodiny, že by si ho vzal…
Chtěla bych znát vaše rady a názory na to… Moc děkuji

Pro mě je toto noční můra, proto jsem děti od útlého věku učila, že prso je na hlad, ne uklidnění nebo zahnání nudy. Vím, že kojoliga by mě za to zvalchovala, ale můj názor je, že dítě, které plně jí normální stravu, nepotřebuje kojení přes den. Tečka. Okolo roka jsme kojili už jen v posteli ráno (někdy ani to ne), večer a případně v noci, pokud bylo třeba. Záleží jen a jen na tobě, jak ti to vyhovuje a jak si to nastavíš. Zas tak malej není, takže pokud tohle nechceš a nedáváš, budeš muset trochu toho jeku přežít, ono to teď bude stejně na denním pořádku (ta batolata mají pořád s něčím problém :mrgreen: ). Pokud ti to vyhovuje, koj klidně dál na požádání. Pro mě byl odstrašující případ kamarádky dvouletý syn, který chtěl kojit v restauraci (poté, co se nacpal půl talířem špaget) a když ona odmítla, vrhl se na ní a roztrhl výstřih 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 12:06

Asi se na mě vrhnete, ale já jsem na kojení nikdy nic neviděla. A moje pediatra mi řekla, že po šestém měsíci věku dítěte už kojení víc odnáší mamince než přináší miminku. Kojila jsem oba do osmi měsíců, syn už i ten osmý měsíc bojkotoval, měl raději pevnou stravu. Přes rok bych nekojila. Takže bych s klidným svědomím přestala, pokud to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3552
11.2.20 12:10

Ta samoobsluha mě až vyděsila. Upřímně říkám, že si nedovedu představit kojit chodící a mluvící dítě a už vůbec ne mu dělat živý dudel a Coop. A ať mě klidně lesany ukamenuji. Ještěže se mi děcka odstavi ly samy kolem 9 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3131
11.2.20 12:13

Ja mela horni hranici kojeni 8 mesicu, starsi se odstavil sam a mladsi byl na flasce od 3 mesicu. Takze jakmile by neslo o hlad ale o zivy dudlik, sverila bych dite tatinkovi a kojeni ukoncila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5184
11.2.20 12:13

Kojení je vhodné aspoň do dvou let.
Podle mě je to takový hodně kvalitní doplněk normálního jídla. Člověk nemusí tolik řešit, jestli má dítě vše vyvážené, protože MM to krásně doplní.

A těžko očekávat, že dítě, od malinka kojené na požádání, se najednou bude držet zpátky jen proto, že je na veřejnosti. Tak je potřeba to korigovat nějak rozumně.

Ale jestli je ti to nepříjemné, tak holt budeš muset ty protesty vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32910
11.2.20 12:18

Od půl roku je kojení k ničemu..
pokud to chceš utnout, a nechceš u toho být, tak na tři dny odjet pryč..nebude cítit prsa, nedostane je..
Jako na výběr není bud přežiješ týden v řevu, než se dítě odnaučí, nebo prostě koj dál. :nevim: Případně začni brát homeo nebo prášky na ukončení laktace, a ono přestane prostě téct..hold nebude.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 12:25

@smurfka spousta dětí na kojení přežívá, myslím v zemích třetího světa. Takže úplně až tak ničemu není. Ale pro zakladatelku: máš opravdu jen dvě možnosti.. buďto kojit dle potřeb dítěte nebo nekojit vůbec. Já postupně omezovala a omezovala, až jsem se dostala na frekvenci jedno noční kojení. A teď už vůbec ani noční. Trvalo to asi měsíc a bylo to bez pláče a stresů. Já už jsem z toho také byla vyřízená, hlavně nočním kojením, kdy se dítě budilo i 15× za noc! Teď je klid, sice se stále budí, ale max tak 2×. Takže veliký úspěch a hlavně jsem krásné vyspělá, tím pádem jsem více v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32910
11.2.20 12:26

@Božská Venuše
ano ale to jsou lidi co nemají na normální jídlo pro děti..
pokud už dítě normálně jí, mléko nepotřebuje..
samozřejmě pokud prostě jídlo nedávám, tak kojím, to je jasné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.2.20 12:29

@smurfka A to řekl kdo???Ze je to k nicemu???Je to nejlepsi multivitamin na světě, je tam stále vše, co dítě potrebuje…je třeba jen nastavit pravidla, např. kojeni večer a rano…dcera je kojená 17 měsíců a nikdy se mi do vystrihu necpala…od narození mela 2 x trochu rýmu, 1 x kašel, mirnej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32910
11.2.20 12:36

@Julinka 18 jasně… :roll:
pokud má už dítě pevnou stravu, pestrou, tak kojení nepotřebuje..
takové kydy že to je na imunitu jsem myslela, že už nikdo nešíří..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
11.2.20 12:40

@smurfka Ano, doporučuje se plně kojit alespoň do 6 měsíců. Ale že by z toho vyplývalo, že po 6. měsíci je kojení k ničemu, to mi nepřijde. Dej sem prosím nějaký odkaz na věrohodný zdroj této informace. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3552
11.2.20 12:40

@Julinka 18 jenže tady už jde taky o to, ze matce je to nepříjemné a vysává ji to. Za mě spokojená matka=spokojene dite. Dítě se k ní už nesčetněkrát sapa, protože z ní možná cítí i neklid, nervy, nevyspani atd. 15 měsíců už je dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama