Rady a tipy na levné vaření a nakupování

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 01.02.19 16:55
Rady a tipy na levné vaření a nakupování

Ahoj holky :mavam:
Recepty na dobrá a levná jidla sem ;)
Taky kde se co da nakoupit levně, jak ušetřit..všechny rady vítány :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Reakce:
Malike
Extra třída :D 14084 příspěvků 01.02.19 17:02
pajulinkaa
Závislačka 4499 příspěvků 01.02.19 17:08

U nás je to hlavně o nekupování zbytečností, velkého množství a hlavně třeba kuře si porcuji doma sama, na tom se hodně ušetři. Když zbyde kousek pečeného masa s vypekem, oberu, zapeču s brambory nebo těstovinami a zeleninou, cibulí, vejcem… Když něco zbývá zamrazuji, mám vlastním zavařeniny, bylinky. ;) , Dokážu udělat karbanátky skoro ze všech druhů zeleniny :P

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33957 příspěvků 01.02.19 17:14

Ahoj holky :mavam:

lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 01.02.19 17:15

@pajulinkaa no super, ty různé karbanatky by me zajimaly ;)
Ja si take porcuji kure sama a ze skeletu a kridel je vždycky polevka. A hlavne,delam si jídelníčky,nakupuji podle seznamu a prevazne akcni veci.

lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 01.02.19 17:16

@Denisa76 :mavam:

Snad tu bude klid :andel:

Miunka2
Povídálka 11 příspěvků 01.02.19 17:17

Taky se snažím vařit levně a hlavně využít i zbytky :lol: . Takže když mi třeba zbudou vařené brambory tak je nastrouhám, přidám tvaroh a krupici a osmažím placky třeba k bramboračce. Zbudou kynuté knedlíky, tak je nakrájené na plátky obalím jako řízek, osmažím a jsou výborný se špenátem, volským a salámem :pankac: těch receptů je spousta :D

Kriss Tina
Echt Kelišová 7821 příspěvků 01.02.19 17:24

Já zas kupuju hodně do zásoby, když je někde akce, maso, pečivo do mrazáku. Těstoviny, brambory beru ve velkých baleních, prostě takové ty věci co se nezkazí. Nekupujem zbytečnosti a polotovary, to dělá hodně.
Jako rychlý recept máme rádi těstoviny (nejlíp špagety) se smetanovou omáčkou, dám do toho různé druhy sýra na zahuštění, občas šunku na kostičky, celý špenát nebo orestované kuřecí kostičky, různě to obměnuji, základ je vždy cibule, Smetana a ty sýry.
Co se týče nakupování máme nejraději Kaufland. Cenově vyjde asi nejlépe, když srovnám když jdu třeba do lidlu, nebo Billy tak mám nákup za litr a doma koukám že nemám skoro nic, v Kauflandu za stejnou cenu mám narvaný košík.

pajulinkaa
Závislačka 4499 příspěvků 01.02.19 17:25

@lucynka25 no karbanátky, květákové, z brokolice a květáku, trochu šunky do toho a strouhaný sýr a trocha vegety, vejce- zvlášť sníh a trochu mouky ;) dobré jsou i ze směsi kořenové zeleniny, máme rádi i vařenou mrkev a celer a obalené jako řízek :palec: , i cibule na kolečka je dobrá… knedlík dělám na kostičky a s vejci na pánvi, k tomu okurka a taky supr. A starší drobící se chleba je super na plátky vymáchat v rozšlehaných vejcích a opéct, navrch dáváme cibulku najemno smíchanou s kečupem a hořčicí :P

arada
Neúnavná pisatelka 16592 příspěvků 01.02.19 17:26

Nepotřebuji extremě šetřit, ale taky nerozhazuji. Nakupovat jezdíme většinou jednou týdně, prolítnu letáky a pokud se mi něco pozdává, koupím větší množství. Hlavně maso a trvanlivé potraviny. Pěstuji si svou zeleninu, máme slepice, takže vajíčka domáví. Ci jde zavařit si zavařím. Vloni jsem poprve nastrouhala kořenovou zeleninu, uvařila a dala do sklenic. Je to fajn do brsalátu a dávám ji i do vývaru.

Hromnice
Závislačka 3453 příspěvků 01.02.19 17:31

Ja jdu taky k vam :pocitac:

Hromnice
Závislačka 3453 příspěvků 01.02.19 17:31
@Hromnice píše:
Ja jdu taky k vam :mavam:
EMicina
Závislačka 3826 příspěvků 01.02.19 17:43

Dobrý den, ráda se přidám.
Je tu některá, která vaří jen pro sebe a v práci nemá oběd?

PaníBovaryová
Závislačka 4395 příspěvků 01.02.19 17:52

moje „levné“ recepty jsou klasika - langoše, bramboráky (s játrama jsou výborné), fazolové lusky na smetaně, špenát. Vnitřnosti jsou skvělé - srdíčka na smetaně třeba. U řezníka si brávám uzené kosti na polévku, ty jsou výborné.
Nějaké sladké rýže a palačinky se u nás skoro nejí.
Chce to mít arzenál receptů. Taky někde nevím, co už vařit. :think:

Markéta80
Hvězda diskuse 42092 příspěvků 01.02.19 17:54

vařit ze základních surovin a pak je určitý strop pod který už jít nelze aby to nebylo na úkor kvality potravin :?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >