Rady pro maminku s prvním miminkem

96
1.3.21 23:37

Rady pro maminku s prvním miminkem

Ahojky, jsem v 9 měsíci takže za chvilku to všechno vypukne. Vůbec se nebojím porodu, ale co mi pořád vrtá hlavou jsou první týdny s miminkem. Bojím se, že nepoznám kdy chce nakojit, kdy přebalit.. vím, že v porodnici mi určitě sestřičky pomůžou, ale potom doma? Máte nějaké třeba rady? Četla jsem i kdy se má miminko koupat a ne nijak často, že na procházky v kočárku počkat..

Vím, že je to blbý dotaz a určitě budou nějaké maminky psát, že se není čeho bát, že to přijde samo. Ale mě to vůbec neuklidňuje :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
390
1.3.21 23:50

No řeknu ti jen buď v klidu :D malé je 5 měsíců a do dnes to prostě občas neodhadnu… Jestli brečí hlady nebo vzteky. Koupu ob den. Vsechno si najdeš na netu v dnešní době videa jak koupat. A v den co nás pustili z porodnice, 5 dní po porodu.Jsem doma dala malou spinkat umyla okna a pak jsme šli ven s kočárkem. Venku bylo asi 5 stupňů… Malá spinkala…První měsíc je o přebalování, kojení, a mazlení. Me malá pořád spala, vyjma těch intervalů co jsme dodrzovali…Já si pořád studovala co jaký týden těhotenství obnáší, ale o zbytek jsem se moc nezajímala a docela toho lituji.Na co se být tebou zaměřím je téma kojení. To je asi nejdůležitější. ne nadarmo se říká, možná mě někdo ukamenuje "kojení je umění " :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
1.3.21 23:55

Kazdy si to dela, jak chce a jak jemu prijde nejlepsi. V porodnici neco ukazi. Na prochazky jsem chodila kazdy den (vetsinou 2krat) a to od druheho dne, co jsme prisli domu z porodnice (ale kdyby bylo -10, tak bych nechodila). Koupala jsem taky kazdy den, ale urco to nutne neni. Kazdemu to vyhovuje jinak a dite treba s koznimi problemy neni dobre, tak casto koupat. Budes chodit ze zacatku casto k pediatre na kontroly, tak se zeptas, kdyz nebudes vedet. Kdyz nevis, proc dite place, tak proste zkousis nakojit, prebalit, pochovat…Vetsinou to byva celkem jadne, proc place. A rada? Vsechny rady si poslechnout, zvazit a nakonec si to udelat, tak jak tobe a diteti vyhovuje :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
1.3.21 23:57

@KKikina Já mám strach, že třeba nebudu moct kojit, že nebudu mít mléko.. tak nevím jestli si pro jistotu nemám koupit umělé mléko.. jsem z toho tak ve stresu, že bych se ani nedivila kdybych mléko neměla :? Koupání studuju furt samé knížky, diskuze, videa, ale někde jsem četla, že třeba první týden po porodu maminky myly miminko jen jednou jinak používali třeba vlhčené ubrousky a pak jsem zase četla komentář od paní, že koupala miminko každý den.. mám z toho všeho hlavu jak pátrací balón :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2066
2.3.21 00:04
@Ladenape píše:
@KKikina Já mám strach, že třeba nebudu moct kojit, že nebudu mít mléko.. tak nevím jestli si pro jistotu nemám koupit umělé mléko.. jsem z toho tak ve stresu, že bych se ani nedivila kdybych mléko neměla :? Koupání studuju furt samé knížky, diskuze, videa, ale někde jsem četla, že třeba první týden po porodu maminky myly miminko jen jednou jinak používali třeba vlhčené ubrousky a pak jsem zase četla komentář od paní, že koupala miminko každý den.. mám z toho všeho hlavu jak pátrací balón :nevim:

Jo je tech informaci moc. Casto se ze zacatku moc nekoupe kvuli pupiku. To jsem se dozvedela az pozdeji, tak jsem koupala a nic se nestalo. Kazde dite ma ten pupik taky jinak rychle zahojeny. Univerzalne spravne postupy pro vsechny neexistuji. Musi se to vse prispusobit konkretnimu diteti/mamince. Bat se dopredu nema smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
2.3.21 00:07

@Ladenape pokud se chystáš používat vlhčené ubrousky, mrkni pořádně na složení, většinou to není nic pěkného, co bys chtěla otírat miminku o kůži. I na zadeček je lepší perlan a voda třeba s mandlovým olejem nebo ještě příjemnější jsou žínky z bambusového froté :)

S kojením věř svému tělu, že to zvládne, případně měj kontakt na laktační poradkyni v okolí, která ti poradí v případě nesnází..v porodnici asi jak kde a jak kdo, ale já žádnou extra pozitivní zkušenost nemám.

Nespokojené miminko zkus postupně nakrmit, přebalit a pochovat, něco z toho většinou zabere ;)

Držím palce ať jde všechno hladce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
2.3.21 00:08

Prosimte nestresuj se, az to prijde tak to prijde… Udelas si to podle sebe a budes se ridit podle svoji intuice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
2.3.21 00:08

Ahojky. S kojením úplně neporadím, mně se kojení ani u jednoho miminka nedařilo, ale tak všeobecně by se mělo miminko krmit každé 2-3 hodinky. Je to ale individuální a záleží na jeho potřebách. Určitě to ale sama poznáš. :) Doma jsem přebalovala většinou až po krmení, jelikož se mi děti v průběhu většinou po… Když nebylo nutné přebalit dříve, tak max. po 3 hodinách (v noci podle potřeby). Obě děti jsme koupali od příjezdu z porodnice každý den večer. Někdy možná ob den. Hezky se jim potom spinkalo. :hug: Z kosmetiky mohu doporučit Weledu. :palec: Všechno s miminkem určitě zvládneš bez problémů a vše je individuální. Instinkt ti sám napoví. :kytka:

Příspěvek upraven 02.03.21 v 00:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
2.3.21 00:09

@Oriseka Ještě v téhle době, kdy sestřičky mají na práci spíše Covidové pacienty se úplně bojím aby nebyly nepříjemné když se na něco hloupě zeptám :? Při koupání jste používali teploměr do vody nebo jste to vždy odhadla? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
154
2.3.21 00:11

@Ladenape taky sem se hrozne bala. V rodine jsme mimino zadne nemeli a s panenkama jsem si hrala jen tak, ze jsem jim trhala hlavy. Nicmene zas tak slozite to nebylo. Vetsinou se jede podle planu takze ze zacatku kdyz dite rve- das jidlo, kdyz rve dal- das plenu, kdyz neprestava rvar- zkousis ruzne polohy/houpani/natrasani/stojky aby přestalo. Co ja teda doporucuju tak je kniha „rozvijej se děťátko“. Je tam velmi detailne popsane co kdy dítě dělá, jak ho rozvíjet, na co so dát pozor aby nedělalo apod. Já se hrozně bála že něco zanedbám co do psychického či fyzického vyvoje, tak jsem si vždy tady přečetla přislušný měsíc, vypsala si poznámky a byla hned klidnější.
Jinak mě sanotnou překvapilo nejvic a) že hned od začátku bylo třeba milion věcí (otírat pupek, dávat vitamin D, musela jsem kapat jeste atb do pupiku, davat v jinych casech navic vitamin k, apod) 2) ze kojeni fakt zatracene boli ze zacátku (nez jsem asi po 3m zjistila, že to rvani ditěti prsu az do krku má smysl).
Co do jinych veci si musis najit svou cestu. Já třeba koupala 1× tydně cistým olivovým tuhým mýdlem, aby ta na svět vykouklá kůže nebyla hned od nějakých chemických sloucenin a vůní. Zpětně bych vybrala hned od narozeni kvalitni autosedacku (klippan dinofix) a nevozila dítě v autosedačce z trojkombinace. Tohk zpětně lituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
2.3.21 00:16

@AH Na knížku určitě mrknu děkuju za tip :* No autosedačku jsme dostali a teď upřímně ani nevím co je to za značku možná něco Maxi Cosi nebo nějak tak.. ani jak se v autě přivazuje a podobně to ještě musím zjistit :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
154
2.3.21 00:16
@Ladenape píše:
@Oriseka Ještě v téhle době, kdy sestřičky mají na práci spíše Covidové pacienty se úplně bojím aby nebyly nepříjemné když se na něco hloupě zeptám :? Při koupání jste používali teploměr do vody nebo jste to vždy odhadla? :think:

Zbytečně se nenervuj ničím co nemůžeš ovlivnit. Tak kdyz bude nepříjemná zeptas se na to jiné. Stejně jako kojeni. Kdyz se nerozkojíš a nepomůže třeba ani poradce tak holt bude prcek na UM. Svět se nezboří. :hug: kdyz budeš pak klidnější tak si malou krabičku um domů pro jistotu kup. Ale zas počítej s tím že najít někdy tu vyhovujicí neni sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2770
2.3.21 00:18

@Ladenape vsak si domu to UM kup, aspon nebudes stresovat, ze co kdyby nahodou. Pri nejhorsim ho nepouzijes. Kdyz koupis jen treba pytlik s jednou porci (u nas ma DM znacku HIPP), tak pripadne nebudes vyhazovat tolik. Ale co bych poradila, respektive co jsem cetla v chytre knize - pripravit jidlo do mrazaku alespon na zacatek sestinedeli, aby ses nezdrzovala varenim a mohla v klidu kojit, spat a odpocivat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
154
2.3.21 00:19
@Ladenape píše:
@AH Na knížku určitě mrknu děkuju za tip :* No autosedačku jsme dostali a teď upřímně ani nevím co je to za značku možná něco Maxi Cosi nebo nějak tak.. ani jak se v autě přivazuje a podobně to ještě musím zjistit :think:

Maxi cosi neni zlá. :palec: jen to chce kouknout pod potah jestli nebi zničený polystyren a jestli neni starší jak 6 let (životnost většiny sedaček).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
2.3.21 00:21

@bobulka88 Už mám navařené vývary a ještě si musím raději pročíst, které potraviny raději ne aby miminku potom nebolelo bříšku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat