Rajče tyčkové rybízové

389
30.6.11 09:56

rajče tyčkové rybízové

Zdravím a chci Vás poprosit o radu.
Koupila jsem si letos poprvé semena rajčete- Rajče tyčkové rybízové. Sazeničky mi krásně vyrostly, jen jsem je vysadila místo v květnu až v červnu, což by neměl být problém měly by být jen o trošku déle. Do truhlíku.
Problém je ten, že mi ještě stále nekvetou. Zajímalo by mne, co jsem udělala špatně. Kde, v kterých místech raší květy. Zaštípla jsem totiž hlavní špičku a teď se bojím, jestli květy neměly začít tam. Prosím poraďte, určitě je někdo z Vás pěstuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24468
30.6.11 10:07

A v jaké výšce jsi je zaštípla? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
30.6.11 10:16

Zaštípla jsem pouze ten hlavní výhon- špičku, když byly rostlinky tak cca 20cm vysoké. Teď už jen vyštipuju lístečky, které raší v úžlabí bočních výhonů. Rostlinky mi jdou strašně do výšky, ale květy pořád nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24468
30.6.11 10:41

No, můj postup tedy je, že je nechám růst do výšky, a až mají výšku tak velkou, že se nevejdou do foliovníku, tak ten vršek ufiknu. Postupně i spodní listy.
Takže nevím, zaštípnout rajčata takhle brzo jsem ještě nikoho neviděla.

Možná nechej vyrůst dva, tři ty boční výhony a ještě zaplodí, ale moc nadějně to nevidím tedy.

Do truhlíků jsou možná lepší keříčková, ta se myslím nezaštipujou vůbec (ani ty boční výhonky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
30.6.11 10:56

My máme přímo ty balkonové, přesný název nevím, nic jsem nezaštipovala a máme už plody - sice zelené, ale už veliké, tak čekám na červenání :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
30.6.11 10:57

Já boční výhony mám, každá rostlinka má minimálně tři, ale květy pořád nic. A ty pěstuješ taky tyčkové rybízové? Kde ti raší květy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
30.6.11 11:57

Ahoj,taky mám rajče rybízové které již plodí.Já tedy nechávám vždy ten hlavní výhon růst a zaštipuji jen ty boční.A ,až tak koncem června zaštípnu i ten vrchní ,aby dál rostlina nerostla a zbytečně se nevysilovala dalším kvetením.A tak stačili dozrát ,již narostlé rajčata.Nech jeden boční výhon růst a z něho květy narostou.....Nedalo mi to ,tak jsem ti to šla vyfotit :-D .U hlavního výhonu jsou již vidět květy a ten výhon co mám v ruce,tak ten přijde pryč.Ale i v něm jsou již malé květy ,takže, když bych ho nechala taky by plodil.Jen by toho bylo už moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
30.6.11 12:20

Díky za foto, tak já ještě počkám. pěstujete někdo v truhlíku? Jak daleko máte rostlinky od sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
30.6.11 12:26

Lendíku, já je mám v truhlíku, mám je cca 13 cm od sebe, což je málo, ale i tak se jim daří. Vůbec je nehnojím, jen zalívám..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
389
30.6.11 12:29

abbee, takže vzdáleností to nebude :think:

Díky moc všem, necháme se překvapit, snad ještě vykvetou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
30.6.11 12:31

Lendíku, nebo je zkusit dát na jiné místo - já je mám v okně, kam začíná svítit sluníčko až kolem 3. hodiny odpoledne, potřebujou sluníčko, ale ne zas přehnaně. Vedra jim nesvědčí, když na ně paří.
Dej jim ještě čas, snad se chytnou, aspoň ty boční. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama