Rakovina děložního čípku - nechat se očkovat

Anonymní
8.7.20 11:46

Rakovina děložního čípku -nechat se ockovat

Dobry den, ráda bych se zeptala na váš názor na očkování proti rakovině děložního čípku. Chodím na pravidelné kontroly a nechávám si dělat podrobnou citologii. Vždy vyšla v pořádku. Letos mi bude 26let… A přemýšlím čím dál tím víc že se nechám očkovat (teta i babička to měli, takže ta obava z mé strany tam je) S partnerem jsem už skoro 8let (on je názoru že kdybych to měla už by se to dávno ukázalo, zase jsem někde četla že se to může projevit až po letech) tím že trpím n záněty močových cest a občas zlobí výtoky tak premyslim pro jistotu o očkování… jen bych ráda znala názor ostatních žen děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17382
8.7.20 11:48

Ma se ockovat pred prvnim stykem, jestli ses nenechala očkovat v puberte, tak ted uz bych se na to vykaslala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22720
8.7.20 11:51
@Anonymní píše:
Dobry den, ráda bych se zeptala na váš názor na očkování proti rakovině děložního čípku. Chodím na pravidelné kontroly a nechávám si dělat podrobnou citologii. Vždy vyšla v pořádku. Letos mi bude 26let… A přemýšlím čím dál tím víc že se nechám očkovat (teta i babička to měli, takže ta obava z mé strany tam je) S partnerem jsem už skoro 8let (on je názoru že kdybych to měla už by se to dávno ukázalo, zase jsem někde četla že se to může projevit až po letech) tím že trpím n záněty močových cest a občas zlobí výtoky tak premyslim pro jistotu o očkování… jen bych ráda znala názor ostatních žen děkuji

Už je na očkování pozdě. Tohle se očkuje někdy ve 12 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 11:54

Bohuzel me vychovala babi a ta na to nemela. Doktor mi to nabizel 3 vakcíny… Hlavne pokud žena nema v sobe HPV tak je to brano jako by nemela jeste pohlavni styk-jen jsem se dočetl

• Nahlásit
  • Citovat
733
8.7.20 11:57

Standardně se očkuje před zahájením sexuálního života. Taky záleží na souhrnném počtu partnerů (tj. tvých i tvých partnerů), teoreticky - kdybyste za život spali jen spolu, tak to efekt mít může (i tak to ale není stoprocentní, kamarádka se očkovala asi ve 14, a stejně měla v 25 nález). Jinak, co jsem slyšela, někdo se očkuje i takhle na stará kolena, prý to pomáhá i na genitální bradavice (i když už je člověk má), ale úplně nevím, jak to funguje. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 12:04

@listento partner jich měl víc než já. Mě jde o to aby nedejboze se něco po pár letech neukázalo a on mi netvrdil že jsem mu byla nevěrná :mrgreen:. Stojí si za názorem že když mám výsledky do teď ok tak nic v sobě mit nemůžu… Hlavně prý i léčení pak je snadnější když je žena očkovaná… I kdybych měla dát 12.000 není problém, děti zatím nemám a plánují tak za 5-7 let. Takže ty peníze mi líto dát není když budu mít aspoň malou jistotu… Ale asi to bude nejrozumnější probrat hlavně s doktorem. Každopádně děkuji za názor :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
961
8.7.20 12:07
@Anonymní píše:
Dobry den, ráda bych se zeptala na váš názor na očkování proti rakovině děložního čípku. Chodím na pravidelné kontroly a nechávám si dělat podrobnou citologii. Vždy vyšla v pořádku. Letos mi bude 26let… A přemýšlím čím dál tím víc že se nechám očkovat (teta i babička to měli, takže ta obava z mé strany tam je) S partnerem jsem už skoro 8let (on je názoru že kdybych to měla už by se to dávno ukázalo, zase jsem někde četla že se to může projevit až po letech) tím že trpím n záněty močových cest a občas zlobí výtoky tak premyslim pro jistotu o očkování… jen bych ráda znala názor ostatních žen děkuji

Standart e se ockuje před prvním stykem, ale mě ockovali v 18ti a to jsem už styk měla za sebou. Čekala jsem, než si nasetrim z brigády. Nevěděla jsem, že musím před. No ale jelikož to byl můj první a já jeho taky, tak mě přesto naockovali. Hodně záleží na počtu partnerů a počtu partnerů partnera.
Jsem ráda, že jsem to udělala, cytologie mi vždy vyšla bez problémů. Nyní je mi 33.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
589
8.7.20 12:14

Pokad chceš mít problemy směle do toho, spíš to škodí než pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 12:14

@Rachel_cz partner jich měl víc než já a já většinou používala kondomy s partnerama. Jen 3× jsem ho neměla… Kazdopane i vám děkuji za odpověď :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 12:15

@quanavera máte nějaké zkušenosti nebo někdo ve vašem okolí :(? Já právě nikde nečetla že by to uškodilo, budu ráda pokud víte víc

• Nahlásit
  • Citovat
589
8.7.20 12:31
@Anonymní píše:
@quanavera máte nějaké zkušenosti nebo někdo ve vašem okolí :(? Já právě nikde nečetla že by to uškodilo, budu ráda pokud víte víc

Moje mamka poslouchá svobodný vysílače a říkala že tam slysela že ne všechny ale hodně holek má pak problém otehotnet, zdraví se zhorší. Očkování má spíš negativa, lepší je chodit pravidelne na kontroly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
189
8.7.20 14:19
@Anonymní píše:…on je názoru že kdybych to měla už by se to dávno ukázalo, zase jsem někde četla že se to může projevit až po letech…

Podívej se na stránky svod.cz na vek pacientů. U karcinonu čípku je vrchol výskytu ve 40-45 letech! Prekancerozy predchazeji vzniku nadoru az o 10-15 let. Pritel nema pravdu. HPV se da vysetrit a pokud nejsi pozitivni, ma smysl očkovat. Poslední co potřebuješ je, aby ti něco našli zrovna až budes třeba těhotná :nevim: zkus se domluvit na vysetreni se svym gynekologem. Budeš si to ale muset zaplatit.

Příspěvek upraven 08.07.20 v 14:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 14:20

@quanavera děkuji moc za další informace

• Nahlásit
  • Citovat
33118
8.7.20 20:29

Ani zadarmo.. Radeji kontroly. Hodne holek melo problemy, nemožnost otěhotnět a stejne pak onemocnely. Ockuje se to pred prvnim sexem, da se to i pozdeji, ale ma to mensi ucinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama