Rakovina jater - zkušenosti

298
3.10.11 15:06

Rakovina jater-zkušennosti

Chci se zeptat jestli ma nekdo zkusennosti s rakovinou jater.
Blizka osoba prosla lecbou na rak tl.streva a presne na rok 5cm nador v levem jaternim laloku.
Zajima me sance na preziti,jak se o takoveho cloveka starak,kdyz prochazi chemoterapii,jak probiha pooperacni stav,jaka strava je vhodna-doporuceni a tipy na jidlo a suroviny,ktere omezuji rust a bujeni.
PROSTE COKOLI co zpomaly prubeh,ulevi,pomuze..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20554
3.10.11 15:11

Já mám zkušenosti s mojí tetou, taky měla rakovinu střev pět let bojovala a nedopadlo to dobře.
To jsi asi slyšet nechtěla.
Tak něco pozitivnějšího v Plzni dělají nějakou speciální metodou operaci nádorů na játrech a mají s tím výborné zkušenosti. Je to prý málo invazivní zákrok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.10.11 15:18

Záleží jaký je to nádor,zda je operovatelný :wink:

Všechny takové informace vám podají v nemocnice kde se osoba blízká léčí.Někdy je potřeba nejdříve chomoška na zmenšení nádoru,pak se odpoperuje.Nebo nejdřív operace pak chemoška…

Dieta je s omezením tuků http://www.dietologie.cz/…eta-c-4.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.10.11 15:20

http://www.budtesnamilepsi.cz/…edek-korenar

ještě jsem našla tohle,ale neznám to osobně :wink:

držím palce :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
3.10.11 15:24

Já zkusím pozitivní stránku. Moje sestřenka si tímhle zrovna prochází. v dubnu jí našly rakovinu tlustého střeva a jater. Hned jí vzaly na operaci. Vzaly jí 18cm tlustého střeva a půlku jater. Chodí na chemo a má za sebou i ozařko. Moje sestřenka je neuvěřitelně silná osobnost a bere to jako chřipku, kterou vyléčí. A jak to s ní vypadá? Na chemo i ozařko jezdí sama autem, doma se stará o své dvě děti 5 a 3 roky (manžel jezdí kamionem, takže věčně není doma) Vlasy jí nevypadaly, po ozařku trochu průjem, ale neměla ani spálený místa. Je to bojovnice a hlavně pozitivně smýšlející. U každýho to má jiný průběh, záleží na věku. Sestřence je 32let. Hodně jí podle mě pomohlo pozitivní myšlení, kdy mě dostala větou, kterou mi řekla do telefonu ,, No mám rakovinu. Vezmou mi kousek střeva a jater, dojdu se nacucat chema a trochu si na mě posvítí ozařkem a budu zdravá jako řípa,, :-D no a jak řekla tak to taky bylo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
3.10.11 15:27
sali78 píše:
Já zkusím pozitivní stránku. Moje sestřenka si tímhle zrovna prochází. v dubnu jí našly rakovinu tlustého střeva a jater. Hned jí vzaly na operaci. Vzaly jí 18cm tlustého střeva a půlku jater. Chodí na chemo a má za sebou i ozařko. Moje sestřenka je neuvěřitelně silná osobnost a bere to jako chřipku, kterou vyléčí. A jak to s ní vypadá? Na chemo i ozařko jezdí sama autem, doma se stará o své dvě děti 5 a 3 roky (manžel jezdí kamionem, takže věčně není doma) Vlasy jí nevypadaly, po ozařku trochu průjem, ale neměla ani spálený místa. Je to bojovnice a hlavně pozitivně smýšlející. U každýho to má jiný průběh, záleží na věku. Sestřence je 32let. Hodně jí podle mě pomohlo pozitivní myšlení, kdy mě dostala větou, kterou mi řekla do telefonu ,, No mám rakovinu. Vezmou mi kousek střeva a jater, dojdu se nacucat chema a trochu si na mě posvítí ozařkem a budu zdravá jako řípa,, :-D no a jak řekla tak to taky bylo.

Sestřence držím palce… :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.10.11 15:28
sali78 píše:
Já zkusím pozitivní stránku. Moje sestřenka si tímhle zrovna prochází. v dubnu jí našly rakovinu tlustého střeva a jater. Hned jí vzaly na operaci. Vzaly jí 18cm tlustého střeva a půlku jater. Chodí na chemo a má za sebou i ozařko. Moje sestřenka je neuvěřitelně silná osobnost a bere to jako chřipku, kterou vyléčí. A jak to s ní vypadá? Na chemo i ozařko jezdí sama autem, doma se stará o své dvě děti 5 a 3 roky (manžel jezdí kamionem, takže věčně není doma) Vlasy jí nevypadaly, po ozařku trochu průjem, ale neměla ani spálený místa. Je to bojovnice a hlavně pozitivně smýšlející. U každýho to má jiný průběh, záleží na věku. Sestřence je 32let. Hodně jí podle mě pomohlo pozitivní myšlení, kdy mě dostala větou, kterou mi řekla do telefonu ,, No mám rakovinu. Vezmou mi kousek střeva a jater, dojdu se nacucat chema a trochu si na mě posvítí ozařkem a budu zdravá jako řípa,, :-D no a jak řekla tak to taky bylo.

Je to silná žena.MOc se takových nevidí :palec: S rakovinou se setkávám dnes a denně v práci a hlavně ti mladí lidé to vzdávají,nevěří… :-?

Držím palce aby to zvládla :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
869
3.10.11 15:49

Já myslím, že už si může gratulovat. Už jí chybí jen dva týdny chema. Jen aby se ta mrcha nevrátila a může spokojeně žít. Jinak holky díky vyřídím jí to :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
3.10.11 17:54
peggy.sl píše:
Já mám zkušenosti s mojí tetou, taky měla rakovinu střev pět let bojovala a nedopadlo to dobře.
Tak něco pozitivnějšího v Plzni dělají nějakou speciální metodou operaci nádorů na játrech a mají s tím výborné zkušenosti. Je to prý málo invazivní zákrok.

Nevis o ty Plzni neco blizsiho?treba jak se to jmenuje nebo nejaky odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
3.10.11 17:56
KarolLyn píše:
peggy.sl píše:
Nevis o ty Plzni neco blizsiho?treba jak se to jmenuje nebo nejaky odkaz

http://plzen.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.10.11 18:11
peggy.sl píše:
KarolLyn píše:
peggy.sl píše:
Nevis o ty Plzni neco blizsiho?treba jak se to jmenuje nebo nejaky odkaz
http://plzen.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

To píše šéf naší kliniky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.10.11 18:14

Teď jsem to dočetla,je velmi nepravděpodobné,že se takhle bude operovat standartně.....Asi by to chtělo tlačenku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
3.10.11 18:16
verenika píše:
Teď jsem to dočetla,je velmi nepravděpodobné,že se takhle bude operovat standartně.....Asi by to chtělo tlačenku :think:

No Vereniko, tak tu tláču snad domluvíš… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
3.10.11 18:23
peggy.sl píše:
verenika píše:
Teď jsem to dočetla,je velmi nepravděpodobné,že se takhle bude operovat standartně.....Asi by to chtělo tlačenku :think:
No Vereniko, tak tu tláču snad domluvíš… :mrgreen:

jj,to určitě půjde :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
298
3.10.11 19:55

To vypada zajimave. Penize problem nebudou. Jen asi cekaci doba,tam musej byt poradniky na 5let dopredu ne?;-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama