Rakovina ledvin a metastáze do plic - máte někdo zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neslusanka
Stálice 83 příspěvků 16.05.14 13:14
Rakovina ledvin a metastáze do plic - máte někdo zkušenosti?

Prosím, máte někdo zkušenosti s tímto typem rakoviny? Mému tchánovi právě zjistili rakovinu ledvin, celkem velký nádor. Zabírá 2/3 ledviny a je zasažena i nadledvina. Plus má metastáze na plicích. Nevím, jaké je to stádium rakoviny, ale obávám se, že už to vyšší. Má ještě nějakou šanci na pár let života? Nebo už je to otázka jen několika měsíců? :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Alca84
Povídálka 13 příspěvků 16.05.14 13:24

Záleží na více faktorech - zdravotním stavu tchána, věku a stupni postižení. Dá se říct, že nádor se dá odstranit vč. ledviny a poté se nasadí chemoterapie na plíce a metastázy se mohou zmenšit. Až zmizí, záleží ovšem jestli nádor prorůstá do okolí, nebo jen do ledviny (cévní zásobení), dále kolik má metastáz na plicích. Nebo první chemoterapie na zmenšení metastáz a poté operace. Jak jsem říkala záleží na více faktorech. A také jaký je nádor histologického typu tzn. jak bude reagovat na léčbu.

xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 16.05.14 13:25

Je to posledni IV. stadium, vzhledem k pritomnosti metastaz. prognoza je bohuzel spatna, sance na vyleceni minimalni :(

Kakika
Extra třída :D 14895 příspěvků 16.05.14 13:29

@neslusanka Tak prognozu je nejlepší probrat s doktorem. Kamarádčin tatínek přišel o jednu celou plíci, kus osrdečníku a kus pobřišnice. Teď prodělává chemoterapii, čeká ho už jen poslední dávka a zatím vše vypadá skvěle. U něj se jednalo o hodně agresivní formu (během 14ti dní se to o polovinu víc rozlezlo, údajně by ho o týden později po otevření už jen zašili s tím, že se nedá nic dělat).

Takže těžko říct, co se bude dít dál. Zda nejdřív chemo a pak operace, nebo nejdřív operace a pak chemo. Také zda vezmou obě ledviny (má to na obou?) a bude muset chodit na dialízu… těch neznámých je tam strašně moc na to, aby ti někdo mohl dát naději, že to bude dobré. Krom jiného záleží hlavně i na jeho psychickém stavu. Když to vzdá on, ani nejlepší lékař ho z toho nevyseká. Pokud je to bojovník, má mnohem větší šance.

Agrion
Závislačka 2782 příspěvků 16.05.14 13:30

Jak psala @Alca84 prognoza zalezi na vicero faktorech… Ovsem ze sve profesionalni zkusenosti ( jsem lekarka a pracovala jsem na plicnim ted jsem na palliativni stanici) bych nepocitala v rocich ale mesicich zivota :-( Bohuzel je mi lito. Promluvte si na rovinu s osetrujicim lekarem ;)

subsomi
Kelišová 6730 příspěvků 16.05.14 13:30

Metastáze do plic to je špatné, velice špatné :( moc mě to mrzí, ale max. pár měsíců :(

BellinkaX
Kelišová 6664 příspěvků 16.05.14 13:32

@neslusanka
Doporucuji velke komplexni onkologicke centrum. Zde je tusim mozna pouze biologicka lecba ev resekce i metastaz - zalezi kolik a kde je ma, protoze grawitz je chemo a radioresistentni. Nicmene meho stryce biologicka lecba zachranila (jiny nador).
Je to grawitz?

xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 16.05.14 13:33

Ale psychika dela sve a na delku preziti ma velky vliv. kdyz to pacient vzda, je to pak uz rychle… :(

birma
Echt Kelišová 8114 příspěvků 16.05.14 13:33

@neslusanka sousedka měla rakovinu ledviny. Odstranili jí ledvinu, pak chemoterapie, ozařování…po 3/4 roce jí řekli, že už pro ni nemají léčbu, ať zkusí alternativní metody :zed: Bohužel, zemřela za další 3/4roku :( tj: 1,5roku od zjištění rakoviny. Metastazy jí zjistili až 1/2roku po operaci- první měla metastázy v páteři :nevim:

neslusanka
Stálice 83 příspěvků 16.05.14 13:36

Děkuji holky za vaše rekace. Díky těm metastázím jsem si myslela, že jde o ten nejhorší stupeň :,( Tchán se cítí celkem fajn, i výsledky krve, moči, cukrovka, cholesterol…vše ok. Tlak má teď také super, ale bere prášky na vysoký tlak. Má to „jen“ na jedné ledvině, má jít na operaci, určitě vezmou ledvinu celou, i nadledvinu… Už více jak půl roku má kašel a bolí, píchá ho v žebrech. Asi to s tím souvisí, že? My ho hned jak začal mít tyto problémy posílali, ale nechtěl a teď už je možná pozdě

neslusanka
Stálice 83 příspěvků 16.05.14 13:41

@BellinkaX ano, je to grawitz. My jsme ze Zlínska. Teprve jsme se to dověděli. Zatím je na onkologii ve Zlíně. Krom Prahy nevím kde je ještě dobré onko. centrum? A ano, po operaci by měl nastoupit biologickou léčbu. Tedy tak jsem to pochopila. Ta by měla pomoci odstranit metastáze? Vím, že chemo na rakovinu ledvin nezabírá

simona.b.
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 16.05.14 13:42
@xxjaja píše:
Je to posledni IV. stadium, vzhledem k pritomnosti metastaz. prognoza je bohuzel spatna, sance na vyleceni minimalni :(

Jsem Dr., a takovéto prohlášení bez znalosti případu, stavu pacienta a bez příslušné odbornosti bych v životě nevydala. Záleží na několika faktorech, zřejmě dojde k zahájení chemoterapie, následnému ozařování a další příslušné medikaci. Pokud jsou metastáze v plicích - je to nejlepší varianta (pokud není zasažený mozek a kosti je vždy veliká šance na ještě dlouhý plnohodnotný život). Zakladatelko, hlavu vzhůru, pozitivní myšlení, nakupte hodně nutri-drinků, pořádně tchána teď hýčkejte a uvidíš, že bude zase lépe!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.14 13:44
@subsomi píše:
Metastáze do plic to je špatné, velice špatné :( moc mě to mrzí, ale max. pár měsíců :(

Prosim te, jsi asi doktor a videla si nalez ze jo :roll: :roll:

Zakladatelko, v praci mame klientku, ktera zije jiz nekolik let s desnym nalezem. Primarne tumor ledviny s meta do pankreatu - ten sebrali cely, dale v plicich, jatrech, uzlinach v trislech.Ta pani je bez bolesti, vypada skvele, dokonce za posledni dobu pribrala par kilo.

Anonym z pochopitelnych duvodu.

Alca84
Povídálka 13 příspěvků 16.05.14 13:47

Brno - Masarykův onkologický ústav

BellinkaX
Kelišová 6664 příspěvků 16.05.14 13:47

@neslusanka
Masarykuv onkologicky ustav v Brne. Nehazet flintu do zita. A nebrat nadeji.
Napisu ti sz

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >