Rakovina plic bez chemoterapie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terka92
Stálice 75 příspěvků 31.07.19 16:42
Rakovina plic bez chemoterapie

Ahojky potrebuju radu tatínkovi našli v Květnu rakovinu plic, je to 3 týdny co byl na první chemoterapii. Vše snášel dobře, jen trošku spatne od žaludku. Dnes měl jít na druhou, ale po krevních testech mu řekli že mu ji dělat nebudou, a že už asi vůbec… Přitom vypadá pěkně, jí, směje se… Nechápu proč tedy? Budu mluvit s doktorkou až zítra ale docela mě to zaráží a ještě když vám řeknou že mu dávají měsíc? Vůbec to nechápu :( máte někdo zkušenost? Co mám dělat? :( To přece nejde aby ho nějak nelecili přeci :( z posledních výsledků bylo že má nádor na jedné plíci a na druhé vodu. Nikde jinde žádné metastáze :( jsem bez radná :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Vemas
Kelišová 5667 příspěvků 31.07.19 16:44

Drzte se :hug:

free333
Neúnavná pisatelka 19903 příspěvků 31.07.19 16:46

@Terka92
To mi je moc líto :hug: :hug:

Doktorka vám asi řekne víc…

Terka92
Stálice 75 příspěvků 31.07.19 16:50

Děkuji :(

Popeladym
Kecalka 171 příspěvků 31.07.19 17:05
@Terka92 píše:
Ahojky potrebuju radu tatínkovi našli v Květnu rakovinu plic, je to 3 týdny co byl na první chemoterapii. Vše snášel dobře, jen trošku spatne od žaludku. Dnes měl jít na druhou, ale po krevních testech mu řekli že mu ji dělat nebudou, a že už asi vůbec… Přitom vypadá pěkně, jí, směje se… Nechápu proč tedy? Budu mluvit s doktorkou až zítra ale docela mě to zaráží a ještě když vám řeknou že mu dávají měsíc? Vůbec to nechápu :( máte někdo zkušenost? Co mám dělat? :( To přece nejde aby ho nějak nelecili přeci :( z posledních výsledků bylo že má nádor na jedné plíci a na druhé vodu. Nikde jinde žádné metastáze :( jsem bez radná :(

Znám. Je mi to moc líto. Přeju hodně, hodně sil!

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 31.07.19 17:12
@Terka92 píše:
Ahojky potrebuju radu tatínkovi našli v Květnu rakovinu plic, je to 3 týdny co byl na první chemoterapii. Vše snášel dobře, jen trošku spatne od žaludku. Dnes měl jít na druhou, ale po krevních testech mu řekli že mu ji dělat nebudou, a že už asi vůbec… Přitom vypadá pěkně, jí, směje se… Nechápu proč tedy? Budu mluvit s doktorkou až zítra ale docela mě to zaráží a ještě když vám řeknou že mu dávají měsíc? Vůbec to nechápu :( máte někdo zkušenost? Co mám dělat? :( To přece nejde aby ho nějak nelecili přeci :( z posledních výsledků bylo že má nádor na jedné plíci a na druhé vodu. Nikde jinde žádné metastáze :( jsem bez radná :(

Je mi to moc moc moc líto.
Určitě by ho léčili, kdyby byla šance. Lékařka ti to vysvětlí, nechtějí ho trápit.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 31.07.19 17:13

@Terka92 Pokud by to nebylo tak zlé, jistě by neřekli „měsíc“. Chtějí k vám být upřímní a dát tatínkovi šanci se rozloučit, uspořádat si věci. Je mi to fakt líto.

Čajíček1980
Ukecaná baba ;) 1191 příspěvků 31.07.19 17:27

Určitě si promluvte s lékaři, proč zvolili paliativní péči. Pokud je tatínkovi relativně dobře, ale prognóza není příznivá, z vlastní zkušenosti doporučuji s ním co nejvíce být, ideálně zařídit odbornou péči přímo u vás doma (info dají v nemocnici, nebo dohledate na netu). Moc přeji, aby vše dopadlo co nejlépe :kytka: Hodně sil celé rodině.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 17:38
@Terka92 píše:

Možné to bohužel je. Chemoterapie a každá onkologická léčba mají své indikace a kontraindikace (tzn. pravidla, kdy se podávat mohou a kdy ne). Pokud krevní obraz či jiné laboratorní parametry nebo stav pacienta jsou takové, že by chemoterapie měla větší nežádoucí účinky než přínos, podat se nesmí. Někdy se krevní obraz zase zlepší, něco jde upravit transfuzi či růstovými faktory, ale ne vše…Podání chemoterapie při špatném krevním obrazu může způsobit smrt a to si nikdo „na triko“ nevezme…

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 31.07.19 17:41

To je mi moc líto :? U nás máme maminku kz rakovinu, pořád musí ještě chodit na chemoterapie před operací, vlasy už nemá je to těžké, vím jaké to musí být :( přeji hodně sil :kytka: :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 17:43
@Popeladym píše:
Znám. Je mi to moc líto. Přeju hodně, hodně sil!

Je mi to moc líto. Podle tohoc o popisuješ, má tatínek pokročilý nádor, to že má vodu na druhé plíci znamená, že má metastázy na pohrudnici druhé plíce, tudíž IV. stadium nádoru. Hodně sil celé rodině.

Epp.dron
Povídálka 17 příspěvků 31.07.19 17:45

Hodně síly, vám i tatínkovi.

Alushka.S
Kecalka 318 příspěvků 31.07.19 17:46

Posílám mnoho sil, držte se. :hug: Bohužel znám z vlastní zkušenosti s maminkou. :,( buď s ním, co to jde. Ať to dopadne nejlíp, jak může.

autorka44
Kecalka 283 příspěvků 31.07.19 18:14

Ja som brala od mája 2017 niečo vyše roka liek xalkori, ten mi ale prestal účinkovať, tak si chodievam do Viedne pre liek s názvom brigatinib, jedná sa o biologickú liečbu. Ale ja mám nejaký zmutovaný gén rakoviny, neviem, aký typ má Váš otec.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.19 18:16

Moje babička neměla progresivní nádor. Věděla o nádoru přes rok. Rozhodla se, že chemo nechce. Zažila si v životě už dost… nevykourila nikdy ani cigaretu. A to umírání, to byla hrůza. Bolesti, dekubity, voda na plicích, nekolikrát ji to vyndávali. Dusila se a rozhodně na tom fyzicky nebyla dobře minimálně posledniho půl roku. Možná to bude znít hnusně, ale kdyby jí lekaři dávali měsíc, bylo by to pro ni nejlepší. Protože tohle bylo týrání i kdyz dostávala leky proti bolesti apod. Jenže kdyz nemůžete pořádneě dýchat, žàdné leky nepomohou. Od té doby jsem pro asistovanou sebevraždu (forma eutanazie). Přála bych Vám, ať se uzdraví, ale pokud ro nebude možné, tak at aspoň netrpí..

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama