Rakovina prostaty, odstranění a hystologie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 14:44
Rakovina prostaty - odstraneni- hystologie

Ahoj, je tady nekdo kdo mel nekoho v rodine s rakovinou prostaty? Muj tatinek je po odstraneni prostaty, hystologie potvrdila, ze je nutne jeste ozareni. Kdyz jsem se dr bavila o sanci na vyleceni, moc se vyjadrovat nechtela po telefonu :,(. Gleason skore mel 8, coz je ta horni hranice :,(. Za kazdou informaci dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 22.02.18 15:19

Ahoj to je mi moc líto :( a ano v rodině to měl strejda a dědi brácha. Strejdovi též operovali prostatu a pak chodil ještě hodněkrát na ozařování a dostal se z toho a teď už je to v pořádku a strejdovi je 59 a pak od děděčka bráška ten do dostal v 70 letech dostal jí 3 za sebou vždy se z toho dostal ale z té poslední už bohužel ale k tomu se dali další problémy.

Určitě to bude vše v pořádku držím palečky :kytka: a hodně sil.

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 15:24

@Petruna21 dekuji ti :hug:. Za jak dlouho od zacatku lecby umrel?? To gleason skore si asi nepsmatujes ze? Jinak muj tatinek ma 71 a uz mel chytly i mocak :,(. Ale vse se vycistilo, ale ta hystolka pry potvrdila, ze je jeste potreba to ozarovani. Jsem z toho zdrcena a je mi do placu. Tak se bojim :,(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:25

@kelynka Ano, mám, co by tě zajímalo? Akorát tedy Gleason skore netuším co je, testují mu vždy PSA.

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 15:29
@Anonymní píše:
@kelynka Ano, mám, co by tě zajímalo? Akorát tedy Gleason skore netuším co je, testují mu vždy PSA.

Gleason skore je vlastne cytologie, odebiraji se vzorky z prostaty a potom se vyhodnoti to gleason skore.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 15:53

@kelynka Jo, tak to nevím, ale ozařování bylo potřeba.

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 15:55
@Anonymní píše:
@kelynka Jo, tak to nevím, ale ozařování bylo potřeba.

A kolik mel roku a prezil?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 16:12

Ahoj mě by tedy zajímalo jestli někdo nevolil místo operace protonovou léčbu? Můj děda byl na operaci a pak asi 30 ozařování. Je to již 16 let a přežil. Chodí pořád na kontroly, ale vše v pořádku jen mu dost zkazili operaci a má nějaké trvalé následky. Bohužel to teď zjistili i taťkovi v 50 a ten chce tu protonovou. Tak pokud má někdo zkušenost.

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 16:34
@Anonymní píše:
Ahoj mě by tedy zajímalo jestli někdo nevolil místo operace protonovou léčbu? Můj děda byl na operaci a pak asi 30 ozařování. Je to již 16 let a přežil. Chodí pořád na kontroly, ale vše v pořádku jen mu dost zkazili operaci a má nějaké trvalé následky. Bohužel to teď zjistili i taťkovi v 50 a ten chce tu protonovou. Tak pokud má někdo zkušenost.

Nahodou nevis jake mel to gleason skore dedecek, jak moc vazne? O protonove lecne jsem slysela, ale pry neni vhodna pro kazdeho a nehradi to pojistovna, coz samozrejme nevadi, kdyz jde o zdravi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 16:50

@kelynka bohužel v té době me bylo 12 a šlo to lehce mimo mě. Naši nám moc neříkali, ale nebylo to úplně nejlepší. Teď vím také jen hodnoty PSA. Jinak k te protonove, hradí ji jedná pojišťovna a myslím že vojenská. Budu vám držet palce ať vše zvládnete. I kdyby to ozařování muselo být tak to chce optimistické myšlení :hug:

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 16:58
@Anonymní píše:
@kelynka bohužel v té době me bylo 12 a šlo to lehce mimo mě. Naši nám moc neříkali, ale nebylo to úplně nejlepší. Teď vím také jen hodnoty PSA. Jinak k te protonove, hradí ji jedná pojišťovna a myslím že vojenská. Budu vám držet palce ať vše zvládnete. I kdyby to ozařování muselo být tak to chce optimistické myšlení :hug:

Moc dekujeme :hug:. Jake meli to PSA? Tatinkovi taky drzim pesti, at se uzdravi :hug:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 17:05

Tatínek má Psa 11, děda měl přes 20 a i po operaci horší výsledky. Proto spousty ozařování, ale naštěstí to pomohlo. Taťka teď řeší prehlášení pojišťovny a prozatím čeká na magnetickou rezonanci, po které mu řeknou zda je protonova vhodná. U dědu vidí všechny ty následky tak má z operace strach :(

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 17:08
@Anonymní píše:
Tatínek má Psa 11, děda měl přes 20 a i po operaci horší výsledky. Proto spousty ozařování, ale naštěstí to pomohlo. Taťka teď řeší prehlášení pojišťovny a prozatím čeká na magnetickou rezonanci, po které mu řeknou zda je protonova vhodná. U dědu vidí všechny ty následky tak má z operace strach :(

Hmmm to muj tatinek mel hodnotu PSA pres 8, ale to pry nehraje takovou roli, spise ty vysledky biopsie, tak se ukaze jak je nador agresivni. :zed:. Tatinek tvuj je jeste mlady, urcite to bude v poradku :hug:

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 22.02.18 17:13

@kelynka Nemáš za co :kytka: hele cca 3 roky umřel teď před Vánoci ale jemu se pak rozjelo hodně a už nedoporučovali nic tak že jenom ležel a pak dostal zápal plic ale taky po operaci chodil na ozařování určitě se tatínek z toho dostane :kytka:

kelynka
Kelišová 6755 příspěvků 22.02.18 17:21

@Petruna21 to je mi moc lito, takze od zahajeni lecby umrel za tri roky? Chapu to dobre? Ach jo, zivot je tak tezky :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Občas se mi povede jazykový trapas, říká japanoložka Anna Cima

Od dětství měla touhu psát, v dospívání se k tomu přidalo nadšení pro všechno... číst dále >