Rakovina prsu a následné otěhotnění

3
12.4.16 08:50

Rakovina prsu a následné otěhotnění

Ahoj, nenašla jsem odpovědi v jiných diskuzích, proto zakládám nové téma.
Prosím, najdete se mezi vámi některá, která má už zkušenost s tím, co níže píši?
Chtěla bych se zeptat, jestli jste si někdo z vás prošla rakovinou prsu a následně přirozeně otěhotněla - za jak dlouho a jestli vše bylo v pořádku?
Já právě rakovinu prsu mám, zjistili mi to v době, kdy jsem byla těhotná, takovou radost z miminka jsme měli s manželem… Jenže můj nádor byl natolik agresivní, že jsem ze zdravotních důvodů musela těhotenství ukončit v 17.týdnu (buď by cytostatika poškodila miminko, nebo bych já nezvládla boj o život a současně ještě těhotenství). Teď mám za sebou již všechny chemoterapie, ablaci prsu a čeká mne ještě ozařování. Na onkologii jsem slyšela, že se otěhotnění podaří většině žen cca.do roka. U mne bylo vše tak honem že nebyl ani čas ani možnost nechat si zmrazit vajíčka či embrya, ale prý budu v pořádku a miminko budeme moci mít. Psychicky i fyzicky jsem si sáhla na dno, ale myšlenka, že se musím uzdravit a mít miminko mě vedla dopředu a teď už mám to nejhorší snad za sebou.Na genetice také souhlasí s tím, abychom se tak cca.za půl roku začali snažit, můj onkolog o tom, že chceme miminko také ví. Je mi 33,takže 3-4 roky čekat a pak zjistit, že to nejde-tolik času nemáme.
Tak se na vás obracím s prosbou, jestli tu je některá, co porazila tu zákeřnou nemoc a podařilo se jí přirozeně otěhotnět (a za jak dlouhou asi).Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
12.4.16 09:19

Ahoj, nemam osobni zkusenost, ale z blizke rodiny. Dotycna prodelala rak.prsu v cca 26 letech, otehotnela ve 30, prirozene v podstate hned, tehotenstvi i holcicka v poradku, bohuzel se ji, ale diagnoza po pul roce od tehotenstvi vratila, prisla o druhe prso, nicmene uspesne prodelala lecbu, je to uz cca 6-7 let, no a pred 1,5 rokem neplanovane otehotnela, tehotenstvi uz ji tedy velmi nedoporucovali, ale riskla to, ma zdraveho chlapecka, ona je hodne hlidana a zatukam ok.
No narovinu, nejsem onkolog a co jsem vypozorovala u pribuzne ma kazdy lekar na pripadne tehotenstvi po lecbe jiny nazor… Osobne bych asi tak cca 2 roky pockala, nechala telo odpocinout, ocistit… Ale delej, jak citis a jak doporuci lekari, az ti vse dobre dopadne!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
3
13.4.16 08:40

Děkuji moc za zprávu! No právě, každý lékař řekne něco trochu jiného, a dočteš se také různé informace… Každopádně děkuji za odpověď :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
30.8.16 19:51

Ahoj Joshee,
Nejsem uplne ta prava, kterou hledas, nicméně me potkalo podobne s tim rozdílem, ze jsem si na bulku přišla v 34tt. Mala se narodila cca týden na to, abych se mohla začít léčit a byt tu pro ni. Nyní podstupují chemo jeste před operaci. Jestli chceš, tak mi napis do SZ a můžeme si říct zkušenosti, budu moc rada. Držím pěsti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama