Rakovina prsu? Bojím se

626
8.5.13 08:58

rakovina prsu? bojím se

Musím si jen ulevit..maminka 67 let byla na preventivním mamografu… a nejdou bum…nález minulý týden
Moc tomu nerozumíme…Vlevo HZK je ložisku se spikuly. velikost léze 12×11 mm. Známky retrakce. V centru ložiska drobné kalcifikace. Axily volné
Tabár II B-R 5, v axilách fyziol.LU.

Brali jí biopsii a zítra jdeme pro výsledek.
Vím, že není možnoswt že by to bylo asi nezhoubné..i když doufáme ale nejsem naivní. Moc se o maminku bojím…před měsícem si koupila skleník..tak se těšila a včera již řekal že ho bude mít nanic už atd. Nevím jak jí uklidnit..čeká jí určitě operace..vyjmutí a co bude dál se dozvíme zítra. Ale mám nervy nadranc a maminku jak vidím..je mi ještě hůře.
Jsem si jen chtěla ulevit.
Jen pochopil jste někdo tuto zprávu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
626
8.5.13 09:00

Ještě jí řekla že je dobře že je po přechodu..co to znamená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5342
8.5.13 09:08

Jestli jsem pochopila spravne…uzliny jsou ok. Co k timu rekli doktori? Ja si nahmatala nalez r.2009 a me zase ani na chvilku nenapadlo, ze by to melo byt zhoubne. Rovnou me odooperovali a biopsii delali pak. Nastesti vse ok. Jinak dneska je lecba velice ucinna s vysokym procentem uspesnosti. Tvoje mamka je mlada s podporou rodiny neni by vse mela zvladnout. Drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
8.5.13 09:10

Taky mám z tohoto hrůzu :( Moje mamka prodělala rakovinu prsu před čtyřma rokama a já jako riziková skupina(babička s otcové strany na ni zemřela)jsem musela hned na mamograf. Jaké zděšení jsem prožívala, když mi na druhý den sestra volala, že musím co nejdřív ještě na ultrazvuk, protože tam něco je, nemusím ani říkat…
Dva měsíce jsem chodila po různých doktorech a další mamografy a ultrazvuky. Nikdo si vlastně nebyl jistý, jestli je to zhoubné, nebo ne.
Nicméně za rok jsem měla jít na kontrolní mamograf. Už jsou to tři roky a ještě jsem nebyla :? Hrozně se bojím, že ten kolotoč strachu budu prožívat znovu.
Vím, že to není řešení, ale nemůžu se donutit tam jít. Stejně nevím, co bych dělala, kdyby…Jsem hroznej srab.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12745
8.5.13 09:16

@Lajla HZK- horní zevní kvadrant. známky retkrakce- vtažení tkáně, známky kalcifikace- znamená, že jsou útvary zatvrdlé, Tabár je hodnocení stupně přehlednosti při mamografu
moje máma si prošla zhoubným onemocnění prsu ve 42. letech že je po přechodu je dobře, protože některé nádory rostou z hormonů (právě u mojí mámy) takže se pak musela dělat další operace aby se produkci hormonů zabránilo a musela předčasně do menopauzy

držím palce ať je maminka v pořádku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8816
8.5.13 09:21

Léčba je dnes účinná. Neboj se.
Moje máma měla rakovinu prsu ve 47 a je v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25157
8.5.13 10:02

Vetsina uz byla recena. Jen dodam, ze je dobre, ze maminka na prevenci chodi, nalez neni zas tak velky a urcite se najde dobre reseni. Sklenik nevyhazujte, pristi rok byste museli kupovat novy.

Ty Anoel, zajdi k psychologovi, neni reseni strkat hlavu do pisku, pravdepodobne jsi zdrava, ale jinak nez z vysetreni se to nedozvis a budes se zbytecne trapit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.13 10:05

Moje teta měla rakovinu prsu 2×. Poprvé ji odebrali část prsu a potom ozařování. Z toho byla unavená, ale žádné bolesti.
Za nějakých 8 let se vrátila. Vzali ji celý prs a podstoupila chemo.
Tím, že už ji měla podruhé, měla dost dávek, po nich byla hodně unavená, taky si stěžovala na bolest hlavy, ale nebylo ji špatně, nezvracela.
Vypadaly ji samozřejmě vlasy, ale koupila si super paruka.
Proč to píšů - ten asi rok léčení není nic moc, ale v dnešní době už i to chemo je někde jinde, než dřív a teta to zvládla.
Hlavně o tom s mamkou mluv a pořád je tu ještě šence, že je to nezhoubné a pokud ano, není to rozhodně konečná!!!

• Citovat
  • Nahlásit
626
10.5.13 07:52

Diagnoza C509, ZN-prs, NS
mikro:A-D převážně středně dif. invazivnívývod, karcinom tvořený solidními i acinozními strukturami s lehkou převahou solidních struktur, ojediněle disociace nádor. buněk do okolí, polymorfie buněk a jader malá, mitozy nezachyceny, místy desmoplasie, ložisk. lympfopl. inifiltrace, angioinvaze nezachycena Grade II.
G P
M1 karcinom duktální T04 M85003 1
M2 zánět M400 1

M3 PRS SIN T0403

Tak toto máme z výsledků biopsie..nic moc nevysvětleno jen v úterý zasedá komise

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25157
10.5.13 10:45

Predpokladam, ze to mamince vysvetli prave na te komisi. Schazi se tam zucastneni lekari - rentgenolog, chirurg, patolog a onkolog. Tam se pravdepodobne domluvi na daslim postupu, event. nastini mamince moznosti lecby. Doporucuji si pripravit otazky( klidne napsat). Nektere veci pak doresi nejspise s chirurgem a obvykle byva jeste dalsi moznost si o lecbe a dalsich otazkach promluvit v poradne( bud chirurgicke - mamologicke nebo onkologicke), stejne cloveka pak dalsi otazky cloveka napadnou az casem.
Nekde to maji zarizeno trochu jinak, komise zaseda bez pacienta a vse pak vysvetli a na otazky odpovi bud chirurg nebo onkolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.13 08:56

Poslední zhruba tři týdny mám v podpaží řezavou bolest, jakoby skřípnutý nerv, pořád se prohlížím a asi před týdnem jsem si v tom místě našla uzlíček, asi jako velikost lentilky a pořád to bolí. Dnes jsem se přeobjednala na mamograf, aby mě vzali co nejdříve. Můžu se zeptat, jak se u vás projevila rakovina, případně, pokud jste si našly bulku, bolelo vás to místo? Moc všem děkuji za odpovědi :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.13 11:21

Ještě dodám, že po prázninách mi končí mateřská a měla bych se vrátit do práce, jak by to probíhalo, pokud by mi v prsu něco našly, asi bych nastoupit nemohla?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.13 11:52
@Anonymní píše:
Poslední zhruba tři týdny mám v podpaží řezavou bolest, jakoby skřípnutý nerv, pořád se prohlížím a asi před týdnem jsem si v tom místě našla uzlíček, asi jako velikost lentilky a pořád to bolí. Dnes jsem se přeobjednala na mamograf, aby mě vzali co nejdříve. Můžu se zeptat, jak se u vás projevila rakovina, případně, pokud jste si našly bulku, bolelo vás to místo? Moc všem děkuji za odpovědi :hug:

Ahoj, to nezni jako rakovina ta v naproste vetsine neboli. Nezvedalas neco tezkeho?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.13 12:13

No jo, mám malou dcerku a na delších trasách jí kolikrát dost poponáším, ale má 13kg, to zase není tak strašné, hlavně je mi divné že to mám v levém podpaží, většinou jí nosím v pravé ruce, nebo v obou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12.3.15 11:44

Známá se také potýká s touto nemocí, a už jí nezbývá moc času… Je to kruté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat