Rakovina prsu - operace- chemoterapie - časový rozvrh

3250
9.2.16 10:20

Rakovina prsu - operace- chemoterapie - časový rozvrh

Ahoj, ráda bych znala vaše zkušenosti. Chápu že každý případ je jiný, ale jistě se to trochu dá zobecnit. Máme v blízké rodině nemocnou s karcinomem prsu. Ráda bych znala časový harmonogram léčby, abychom mohli alespoň částečně naplánovat pečování o ni. Zajímalo by mne za jak dlouho po operaci se nastupuje na chemoterapii? Jak dlouho se na operaci čeká? Jak dlouho chemoterapie trvá? Je to že třeba dva měsíce v kuse? Nebo třeba dva dny v týdnu a pak klid? Díky moc za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

999
9.2.16 10:33

A :srdce:ahoj, moje maminka začínala chemotepaii…infuze každé 3 týdny, dávaly se ambulantně, přijela, vykapalo jela domu…vylozene zle( ani ne tak od žaludku, spíše únava, bolesti kloubů, kosti cca 3-5 den) každý cyklus trosku horší, já se to v těle kumulovalo…ale da se rici ze ten druhy až treti týden od dávky fungovala normálně…celkem dostala 8 cyklu, poté operace, ji brali cele prso, velká operace, ale vcelku rychle byla opět funkční…nasledovalo ozarovani, to bylo každý den cca mesic( myslím víkendy volne)…cely tento cyklus trval 1 rok, pulrok chemoterapie, poté operace a jak se zahojila jizva tak ozarovani. Mamka je tvrdá ženská, nepřipouští si že by to nebylo dobre a pocelou dobu léčby fungovala normálně i s praci( ale ona je fakt extrem), Max. byla zalezene ty 3-5 dnu po chemoterapii…nynk je již tři roky v remisi a verime ze to bude dobre…to preji i vám, hlavni je myslet pozitivně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27247
12.2.16 13:30

@radulaur Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
13.4.16 09:00

Ahoj, já právě jsem v léčebném procesu rakoviny prsu.Ono záleží na typu a agresivitě toho tumoru, u někoho se začíná operací, u někoho je nádor neoperovatelny, takže se začíná nejdříve s chemoterapií. Já právě absolvovala 8 cyklů chemoterapie - také ambulantně - ráno se přijede na onkologii, chodí se na kontrolu krevního obrazu, poté kapačka a pak domů. A za tři týdny zase…záleží na onkologovi kolik dávek určí. Někdo má 4,jiný 6,další 8…operaci už mám také za sebou, přišla jsem o celé prso a uzliny, a teď čekám až začnu s ozařováním. Celkově je ta léčba min.6 měsíců až rok - záleží opravdu na případě. Pokud bys chtěla ještě nějaké informace, tak mi klidně napiš soukr. zprávu. Držím palce, ať to zvládnete. Pro nemocnou je moc důležité aby měla podporu okolí, není to růžové období, ale za cenu vyléčení a života se to prostě musí skousnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
176
29.6.16 16:27

Máte někdo zkušenost s užíváním konopí při chemoterapii proti nevolnostem? Můžete mi poradit jak v praxi na to? Chci to pro svoji babi která za tyden začina a čekame že to bude asi dost těžke….

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27247
30.6.16 09:54

@Slanec Klidně se porad s její m onkologem/onkoložkou, a neboj se, nebudou na tebe koukat jako na cvoka. Oni většinou říkají, že si musí každý najít to svoje. Ale konopí by spíš asi pomohlo na lepší náladu, ne? Ted už ty chemoterapie nejsou tak strašné co se týče nevolností, jako to bývalo kdysi. Ale je fakt, že je to člověk od člověka. A navíc určitě dostane nejdřív právě kapačku proti nevolnostem a domů nějaké léky, kdyby jí bylo hodně špatně. Ale čajem z konopí nezkazíš vůbec nic, nebo koláčky, cokoliv takového. A udržet dobrou náladu je strašně důležité, aby ten člověk bojoval a nepoddával se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama