Rakovina prsu, ozařování, odstranění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 12:14
rakovina prsu, ozařování, odstranění

Ahoj, prosím o radu, zkušenosti. moje mamka je po operaci zhoubného nádoru, má chodit na ozařování nebo druhá možnost odstranění prsu, ale že to není nutné, okolí v tom prsu má ale kritické, tak proto to ozařování. ale chtěla bych vědět, zda ozařování nepřispívá pak k rakovině vaječníků? vím, že je to jako riziko, ale je to časté? a když by člověk si chtěl nechat odstranit prsa a nechat si nové raději pro jistotu, hradí to pojištovna? nebo jaká je popřípadě cena? měl někdo takové rozhodování, bud ozařování nebo odstranění prsu? právě si říkám, zda to odstranění není lepší, aby pak už nic takového nehrozilo? jaký máte na to názor, ti co teda máte s tímto zkušenosti? děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 09.10.14 12:23

Anonymko, držím palce, ale na tohle vsechno by vam snad mel odpovedet lekar, ne?

Kachnicka25
Závislačka 2602 příspěvků 1 inzerát 09.10.14 12:27

Osobní zkušenost nemám, ale pracovala jsem na chirurgii kde se prsa odstraňovala. Já osobně bych si prso nechala vzít, nedokazala bych žít s pocitem ze to mám v sobě. Co je lepší, ale nevím :nevim:

maraida
Extra třída :D 14370 příspěvků 09.10.14 13:07

@Kachnicka25 kamarádka to taky má a postupovala takto. Nejdříve jí odstranili prs a poté chodila na chemoterapii, měla celkem 8 dávek po 3 týdnech. Nyní půjde na odstranění vaječníků a vejcovodů, protože je to s tím propojené a hrozí, že časem by dostala rakovinu tam. Poté půjde na odtranění mléčných žláz z 2.prsa a modelaci prsou. Myslím, že v tomto případě to hradí pojišťovna.
Její sestra to má taky a na začátku to měla obráceně-nejdřív chemoterapii, poté odstranění prsu.

Scharlota
Echt Kelišová 7610 příspěvků 09.10.14 13:11

Já pracovala na onkologii. Určitě nejhorší řešení je odstranit prso a dát implantát. Bohužel implantát nezabrání vzniku nového nádoru, což se opravdu stává docela často, že se nádor objeví znovu v prsu a ještě ten implantát zhoršuje kvalitu vyšetření (mamograf i ultrazvuk) a tím pádem nádor pokud by se objevil nemusí být znovu vidět. Pojišťovna to proplácí, teda myslím si to. Taky bych dodala… že jsou opravdu super i podprsenky do kterých se dávají silikonové vycpávky a nejde poznat, že žena prso nemá. Dělají se i plavky.

Pak bych ještě dodala, že i kdyby se pro implantát rozhodla, že je to další operace, další zásah do těla atd.

Sama bych si taky nechala vzít prso a pro jistotu i ozářit jizvu.

Rakovina vaječníků se po ozařování nevyskytuje, určitě né často… za 10 let na onkologii jsem se s tím ani jednou nesetkala. A jestli si to ještě pamatuju dobře, tak se u menstruující ženy a mladších ročníků musí vaječníky ozářit, a to proto aby přestaly vyhasla jejich funkce.

Jsem tři roky mimo obor… musím dodat, že ať jsem napsala cokoliv, mohlo se to radikálně změnit. Jsou novinky a stále nové léky a vše se posunuje mílovými kroky dopředu. A taky oddělení od oddělení se mohou věci lišit a každá nemocnice má svůj postup.

Přeji hlavně zdraví!

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 09.10.14 13:59
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu, zkušenosti.

Ahoj jestli chceš napiš mi soukromou zprávu zkušenosti mám můžu poradit, ale nechci to psát veřejně.

luciekal
Echt Kelišová 8022 příspěvků 09.10.14 14:10

Co ji delali pri operaci jen parcialni zakrok?
Nebo myslis ze ji odstanili prso a ted by mela jit na odstraneni druheho nebo radioterapii?
Jsem to nejaknepochopila.
Kolik je mamce?
Poslali ji na genetiku? Je to prvni nalez ve vasi rodine?
Ono zalezi na histologii nadoru na pokrocilosti a velikosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.14 18:25

Mamce odstranili zhoubný nádor asi 2cm, prs jí neodstranili, prý má okolí ale rizikoví, tak proto má chodit na ozařování, tak zjištuji, co by se dalo ještě dělat, aby se pak někde nádor neukázal, zda není lepší vzít prsa a pak následná plastika? JE TO PRVNÍ NÁOEZ V NAŠÍ RODINĚ, MAMCE je 53 let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.14 19:38

Tak a je to tu ZAS…
Po 11 letech dnes přišla mamka mi říct že ta její noční můra je zpět. Zpět celý kolotoč, operace, ozařování, chemoterapie… Rakovina prsu, opět.
Proč zase my???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.14 19:51
@Anonymní píše:
Tak a je to tu ZAS…
Po 11 letech dnes přišla mamka mi říct že ta její noční můra je zpět. Zpět celý kolotoč, operace, ozařování, chemoterapie… Rakovina prsu, opět.
Proč zase my???

Bohužel život je nespravedlivý, já si tu otázku „Proč zrovna my“ pokládám už skoro 5 let, mamka se s tím pořád pere a věřím že jí jednou přepere. Před měsícem jsme se všichni radovali z perfektních výsledků i krev byla parádní a po jednom odpoledni na Homolce je všechno jinak, i přes ty dokonalé výsledky musí začít léčbu od začátku :(

Držte se :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.14 20:23
@Anonymní píše:
Bohužel život je nespravedlivý, já si tu otázku „Proč zrovna my“ pokládám už skoro 5 let, mamka se s tím pořád pere a věřím že jí jednou přepere. Před měsícem jsme se všichni radovali z perfektních výsledků i krev byla parádní a po jednom odpoledni na Homolce je všechno jinak, i přes ty dokonalé výsledky musí začít léčbu od začátku :(Držte se :hug:

Asi tak…tímto kolotočem jsme si prošli v roce 2003, mamce bylo 43, mě 21, každej mi říkal, neboj to zvládnete, musím mamku podržet ale už nikdo nepodržel mě. Jednoho sobotní večera přišla mamka, po první dávce chemo, jestli bych jí neoholila hlavu, vlasy měla všude. Vzala jsem jí na ježka mašinkou. Zamáčla velkou slzu v oku a šla se opít do baru, ano opít, to bylo po tom emočním zážitku kdy holíte hlavu vlastní mamce jediné co mi pomohlo na raka nemyslet. A teď je to tu zas… jediné velké plus vidím že má mamka velkou radost z jediného vnoučka - mého syna, který jí vždy dokáže rozesmát a dovede jí na jiné myšlenky. Nejvíc se děsim zase těch blbejch řečí kolem " to bude dobrý" to zvládnete" atd. Kdo nezažil nepochopí tyto řádky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.12.14 21:11
@Anonymní píše:
Asi tak…tímto kolotočem jsme si prošli v roce 2003, mamce bylo 43, mě 21, každej mi říkal, neboj to zvládnete, musím mamku podržet ale už nikdo nepodržel mě. Jednoho sobotní večera přišla mamka, po první dávce chemo, jestli bych jí neoholila hlavu, vlasy měla všude. Vzala jsem jí na ježka mašinkou. Zamáčla velkou slzu v oku a šla se opít do baru, ano opít, to bylo po tom emočním zážitku kdy holíte hlavu vlastní mamce jediné co mi pomohlo na raka nemyslet. A teď je to tu zas… jediné velké plus vidím že má mamka velkou radost z jediného vnoučka - mého syna, který jí vždy dokáže rozesmát a dovede jí na jiné myšlenky. Nejvíc se děsim zase těch blbejch řečí kolem " to bude dobrý" to zvládnete" atd. Kdo nezažil nepochopí tyto řádky.

Jako bych to psala já, naprosto tě chápu, mamce tenkrát bylo 45, mě 20. Zjistila to na preventivním mamo, takže úplný šok.
Poprvé to byla rakovina prsu, ta se i přes jeho odstranění přesunula do jater a tam se drží dodnes.
Holení hlavy jsem zažila 2× u obojího jsme všichni i se ségrou bulely jak želvy, ted si říkám že ty vlasy je to poslední na světě, mamka už preventivně zakoupila paruku která jí fakt sluší, dnes byla u kadeřníka protože vlasy pořád drží :mrgreen:
Já nemůžu otěhotnět a strašně bych si to přála i kvůli mamce, v tom ti závidím :srdce:
Mamka zatím chodí normálně do práce, rozhodla se že to nikomu říkat nechce, víme to jen my z nejbližší rodiny, dokud to půjde bude to tajit.
Ty pohledy a soucit okolí je fakt psychicky náročný.
Znám tolik lidí co by si tuhle nemoc zasloužili, ale mamka prostě ne :,(

sarkamivojova
Nováček 2 příspěvky 05.03.15 09:46

Dobrý den,
mám tetu, která zmíněnou nemoc prodělala, chodila na chemky, ozařování, brala léky, a nějak to zvládla, Důležité je, že jsme ji všichni podporovali a pomáhali.

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 14.04.15 21:50

@Veru0 dotazník jsem vyplnila, ale u některých otázek bych odpověděla jinak, nebo bych rozšířila výběr ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Noční harašení Pavla Řezníčka: Po litrech alkoholu osahával svou múzu

Charismatický herec Pavel Řezníček (52) přišel na České lvy za gentlemana,... číst dále >