Rakovina prsu - protonová terapie

4
7.6.17 13:53

Rakovina prsu - protonová terapie

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s protonovou terapií? Říká se, že u rakoviny prsu je nejvhodnější, ale není to jen reklama? A dá se tam vůbec dostat na pojišťovnu, když lékaři preferují běžné ozařování?
Děkuji za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3265
7.6.17 14:06

Zkusenosti nemam. Jen poznatek : tchyne je trd cerstve po lecbe, ale klasika oparace, ozarovani. Protonova lecba rekli ze ne, kvuli typu nadoru… takze nejde jen o to ze prso jo, ale o presny typ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23692
7.6.17 14:19

S pojišťovnou mám teď naprosto šílenou zkušenost s nádorem známého. Lékaři řekli, že proton je přesně to pravé a pojišťovna to stejně odmítla zaplatit… :zed: :zed: :zed: :zed:
Takže zkus a uvidíš, držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6508
7.6.17 15:08

@Domi1982 Bohužel musím připojit negativní zkušenost s pojišťovnou. Kamarádce lékaři též doporučili protonovou léčbu, vzp to v loňském roce (březen) odmítla zaplatit. Držím palce, ať je v letošním roce pojišťovna vstřícnější. Hodně psychických sil. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.17 15:31

Mě proton nedoporučily. Lékaři se mě snažili vysvětlit, že proton je super u malých těžko dostupných nádorů (třeba někde u míchy). Že se dokáže přesně zaměřit. Ale u nádorů prsu, se ozařuje většinou větší plocha, někdy i axila a okolo klíční kosti, že proton nemá smysl. Dále mě bylo řečeno, že na nádor prsu to dělají v protonovém centru cca rok až rok a půl a že není dost „výstupů“ a zkušeností. Takže nakonec jsem chodila na klasické ozařování. M.

• Citovat
  • Nahlásit
2746
7.6.17 16:26

Protonová léčba není pro každého a je velmi drahá, takže ji lékaři dávají jen některým. Je dobré si pozjišťovat případně která pojišťovna ji proplácí. Co jsem našla, tak pro proplacení je nutné mít léčbu scválenou PTC + Komplexním onkologickým centrem (KOC) + revizním lékařem příslušné pojišťovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama