Rakovina prsu - život jen s jedním prsem

Anonymní
29.6.20 09:38

Rakovina prsu - život jen s jedním prsem

Ahoj, mám citlivý dotaz na ženy, které zažily rakovinu prsu a muselo jim být odejmuto jedno prso. Zajímají mě především ženy, které měly prsa opravdu velká. Přece jen asi u žen, které mají prsa malá, se to skrývá lépe. Jak jste dal řešily oblečení, plavky, co výstřih? Jak moc je to poznat? A dál prosím o tipy, co na hlavu při chemoterapii, paruku zřejmě ne, obávám se, že to je příliš poznat. Jaké šátky jste nosily?
Prosím o anonym, jedná se o ženu v mém blízkém okolí. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4247
29.6.20 09:52
@Anonymní píše:
Ahoj, mám citlivý dotaz na ženy, které zažily rakovinu prsu a muselo jim být odejmuto jedno prso. Zajímají mě především ženy, které měly prsa opravdu velká. Přece jen asi u žen, které mají prsa malá, se to skrývá lépe. Jak jste dal řešily oblečení, plavky, co výstřih? Jak moc je to poznat? A dál prosím o tipy, co na hlavu při chemoterapii, paruku zřejmě ne, obávám se, že to je příliš poznat. Jaké šátky jste nosily?
Prosím o anonym, jedná se o ženu v mém blízkém okolí. Děkuji.

V případě velkých prsou bych možná konzultovala s dr moznost odstranění i druhého prsa, i z preventivních opatření a nechala si udělat nová umělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 09:52

Ahoj…žiju s jedním prsem už přes rok
A mám prsa D…kdo neví, nepozná. Ale je to prostě nepříjemné pro mě. Epitéza je těžká, v létě, i když je v kapse podprsenky, tak se pod ní potím, když se predklonim, musím dávat pozor, protože mi tam je vidět.
Paruku jsem nosila, kdo nevěděl, taky nepoznal.dnes už dělají krásný. Ovšem v létě to je peklo, vedro, hnus…
Ale to všechno se dá zvládnout, jde o zdraví

• Nahlásit
  • Citovat
1305
29.6.20 10:11

Osobní zkušenost naštěstí nemám, ale šátek prý jedině hedvábný, jinak se v tom nositelka upeče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 11:10

Dceři jsem během léta dávala klobouk a šátky jsem dávala funkční sportovní, nebo bavlněné. Dcera mi nejraději nosila takové ty tenké čepičky. Teď si je brala mamka a nosí je raději než šátek. S prsem bych uvažovala o odstranění obou (sníží se riziko návratu) a následnými umělými nebo se to chybějící dá vymodelovat pomocí laloku z břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 10:48
@Mochomurka83 píše:
V případě velkých prsou bych možná konzultovala s dr moznost odstranění i druhého prsa, i z preventivních opatření a nechala si udělat nová umělá.

Ano, já ji to také říkám, ale ji to vůbec nenabidli, jako odstranění obou…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 10:49
@Anonymní píše:
Ahoj…žiju s jedním prsem už přes rok
A mám prsa D…kdo neví, nepozná. Ale je to prostě nepříjemné pro mě. Epitéza je těžká, v létě, i když je v kapse podprsenky, tak se pod ní potím, když se predklonim, musím dávat pozor, protože mi tam je vidět.
Paruku jsem nosila, kdo nevěděl, taky nepoznal.dnes už dělají krásný. Ovšem v létě to je peklo, vedro, hnus…
Ale to všechno se dá zvládnout, jde o zdraví

A nenabizeli ti teda odstranění i druhého? Teoreticky to říká každý, že by si nechal vzít i to druhé, ale zajímá mě praxe.. Když ji to nikdo nenabidl a budou jí brát jen to jedno…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 10:51
@Anonymní píše:
Dceři jsem během léta dávala klobouk a šátky jsem dávala funkční sportovní, nebo bavlněné. Dcera mi nejraději nosila takové ty tenké čepičky. Teď si je brala mamka a nosí je raději než šátek. S prsem bych uvažovala o odstranění obou (sníží se riziko návratu) a následnými umělými nebo se to chybějící dá vymodelovat pomocí laloku z břicha.

A nevíš, jak je to s pojišťovnou? Ta nová se po odstranění musí hradit ze svého?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 10:52

Ještě by mě zajímaly praktické zkušenosti ohledně invalidního důchodu po rakovině prsu… Čeká ji ozařování, chemoterapie a prý cca 10 let hormonální léčby…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 11:11

Odstranění 2.prsa nejde jen tak…
To by musela projít genetikou a to je na dlouhé lokte.
A já se pomalu rozhlížím po plastické chirurgii, kam na prso…je to na pojišťovnu.
Byla jsem rok v pracovní neschopnosti, po roce jsem šla na půl uvazek a mám ID 2.stupně.
Někomu dají 3.někomu 1.,to se předem říct nedá.
Taky jde o to, jestli budou brát uzliny v podpaží. To je pak ta ruka prostě už "jiná " a dost věcí už s ní prostě nejde.
Hlavně jí řekni, ať se snaží být v klidu, ať negooglí, všechno se to dá zvládnout, jen je to prostě náročný…ale zvládne to

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 11:13

Po operaci jsem měla pooperační epitézu látkovou a pooperační podprsenku, pak dostane poukaz na epitézu silikonovou..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 11:52
@Anonymní píše:
Odstranění 2.prsa nejde jen tak…
To by musela projít genetikou a to je na dlouhé lokte.
A já se pomalu rozhlížím po plastické chirurgii, kam na prso…je to na pojišťovnu.
Byla jsem rok v pracovní neschopnosti, po roce jsem šla na půl uvazek a mám ID 2.stupně.
Někomu dají 3.někomu 1.,to se předem říct nedá.
Taky jde o to, jestli budou brát uzliny v podpaží. To je pak ta ruka prostě už "jiná " a dost věcí už s ní prostě nejde.
Hlavně jí řekni, ať se snaží být v klidu, ať negooglí, všechno se to dá zvládnout, jen je to prostě náročný…ale zvládne to

Děkuju za info a podporu… Na uzlinách to nejspíš má taky.. Každopádně operaci má teprve před sebou, tak se uvidí. Hrozně mě štve že s tím byla u gynekoložky už před 9 měsíci, že si něco našla v prsu a má tam skvrnu, doktorka i se sestrou z ní udělaly blbce, daly ji na to mastičku a víc se nestaraly. Po mastičce se jí to zdálo opravdu lepší… Mohla se už dávno léčit a mít to třeba v lepším stavu, prý má bohužel agresivní formu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 12:16

Když ty nádory jsou dnes agresivní :nevim:
Já měla 3 malinké v jednom prsu.
A po operaci se mi vlastně ulevilo, už to ze mě vyndali.
Chemo není nic příjemného, ale dnes už jsou léky na nevolnost takové, že se to dá.
Kolik let je kamarádce?? A víš, kde se bude léčit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 12:23
@Anonymní píše:
Když ty nádory jsou dnes agresivní :nevim:
Já měla 3 malinké v jednom prsu.
A po operaci se mi vlastně ulevilo, už to ze mě vyndali.
Chemo není nic příjemného, ale dnes už jsou léky na nevolnost takové, že se to dá.
Kolik let je kamarádce?? A víš, kde se bude léčit?

Nevadí, když napíšu raději soukromou zprávu?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 12:24
@Anonymní píše:
Nevadí, když napíšu raději soukromou zprávu?

I když to vlastně asi nejde, že, když jsme anonymové :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama