Rakovina štítné žlázy

65
25.10.14 10:10

Rakovina štítné žlázy

Ahojky, ráda bych si napsala s někým, kdo má taky tuto nemoc a léčí se radiojódem. Já byla na dvou operacích. V srpnu jsem ležela v Motole na radiojódu a jdu znovu za půl roku, protože se mi to bohužel rozšířilo :(. Chtěla bych se zeptat jak teď dbáte o své zdraví? Jste se vším opatrnější? Zvládáte to v pohodě? Děkuji a hezký den všem! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8000
25.10.14 10:13

Ahoj, taky to mam za sebou… Nekolik operaci, 2 radiojody… Ted jsem tehotna, pk sestinedeli se mam hlasit na kontrolu v Motole… predem me upozornili na to, ze si radiojod dam znovu :nevim: tak je otazka, kdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9015
25.10.14 10:17

Ahoj, já teda to nemám.. snad, mám teprve měsíc a půl zjištěnou štítnou žlázu, na vyšetření endokrinologa čekám.. jak Vám na to přišli? :nevim: Kdyžtak SZ a přeji hezký sobotní den! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
25.10.14 10:20

@Mazlinaa Bud v klidu, nemoci stitne zlazy je spousta, nemusi to byt hned tahle… pockej, az budes mit vysetreni… Tahle diagnoza se potvrdi bud biopsii nebo odebranim vzorku tkane - operaci. Mne biopsie rekla, ze je to ok a nasledne odebrani uzliny (mela jsem zasazene uzliny) to teprve potvrdilo. I kdyz se po tom slo od pocatku (boule na krku), diagnoza trvala cca pul roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20525
25.10.14 10:25

@Mazlinaa neboj ono to fakt může být cokoliv u mě bylo podezření na rakovinu, takže jsem po odstranění štítné žlázy, rakovina se nepotvrdila. Bohužel mi ted vyšly špatné výsledky na PTH ( hormon co vylučují příštítná tělíska ) takže se bude zjištovat kde je problém a variant je moc a moc včetně rakoviny a nebo budu mít štěstí a bude to jen nedostatek vitamínu D :nevim:
Tak se neplaš štítka je svině jak řekla jedna doktorka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20525
25.10.14 10:26

@Lucy26CZ prohledej diskuze je jich tu spousta třeba tato https://www.emimino.cz/…mouc-184468/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
25.10.14 10:29

Mazlinaa: tenkrát mi dělali punkci štítné žlázy a vyšlo mi to nějak špatně, takže jsem musela na operaci… Po operaci pak zjistili, že jsem tam měla rakovinu, tak jsem pak šla znovu a pak už radiojód. Ale opravdu je těch nemocí ŠŽ hodně, tak se určitě neboj, že by to hned bylo tohle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9015
25.10.14 10:31

@ka2ka @damasusan Holky díky za uklidnění. Já si jako nemyslím, že bych ji měla..doufám že ne, ale už mi bylo naznačeno, že by měla jít ven minimálně zvětšená část šž, ale určitě neplaším a poctivě čekám co bude dál..nechci se zatím zbytečně nervovat.. jen mě zajímalo jak se na to přichází..

@damasusan zasazené uzliny? Co to znamená?

@ka2ka Držím palce, aby to bylo to nejmenší a vše dobře dopadlo! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9015
25.10.14 10:32

@Lucy26CZ A punkci dělají pokaždé, nebo jen když vyjdou nějaké špatné výsledky? :D já neplaším, uvidím až co mi řeknou, ale chci být informovaná, no jo, ženská :D :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
25.10.14 10:33

Damasusan: já byla na prvním radiojódu v srpnu a pak mi řekli, že musím za půl roku znovu, protože se mi to rozšířilo i do uzlinek kolem a ještě nad plíce :(, tak jsem z toho byla dost smutná.. Tobě se to také rozšířilo nebo jsi šla na kontrolní radiojód jak se chodí po roce? Jak dlouho po tom jsi mohla otěhotnět? Mně totiž doktorka na endokrinologii řekla, že nesmím aspoň šest let 8o :( Ještě děti nemám a přijde mi to dost za dlouho :(

ka2ka: děkuji, kouknu na to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20525
25.10.14 10:33

@Mazlinaa pokud ti chtějí brát jen část tak to nebude rakovina, jinak i kdyby byla tak podle statistiky je 98% nezhoubná takže se fakt dobře léčí, klidně napiš sz kdyby tě něco zajímalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20525
25.10.14 10:35

Punkci dělají když je zajímá co přesně v tom krku máš, ale někdy ani tak nezjistí co tam je :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9015
25.10.14 10:36

@ka2ka No o tom, že by mi vzali jen část mi zatím řekl obvodní lékař podle sona šž, ale nevím, jak ten na to má velké slovo, asi si myslím, že víc mi povědí na endokrinologii, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
25.10.14 10:38

Ahoj, já teď jsem zrovna v Motole po operaci meta uzlin, když bys chtěla něco vědět, ozvi se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20525
25.10.14 10:38

@Mazlinaa přesně tak hlavní slovo má endokrinolog a doporučuju najít fakt výborného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat