Rakovina střev - operace a zvládání domácnosti

Anonymní
12.11.19 12:21

Rakovina střev

Jdu si tady možná pro útěchu nebo jak to mám říct. Před měsícem sem začala silně krvácet z konečníku, po všech různých vyšetření mi byl zjištěn nádor tlustého střeva. Teď mě chtějí operovat, udělat mi stomii. Je to pro mě šílená rána. Mám ročního chlapecka. Vůbec nevím, jak budu fungovat. :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19718
12.11.19 12:22

Bude to těžké, ale už kvůli tomu chlapečkovi se musíš vyléčit, rakovina střev má docela velké procento vyléčení :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
12.11.19 12:45

To mě moc mrzí, že tě to muselo potkat… a kolik je ti let? Ted se to zdá nemožné, ale určitě v sobě máš sílu to celé překonat, jen ji najít :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
12.11.19 12:56

Pokud tě chtějí operovat, tak je to velmi dobrá zpráva - máš velkou šanci na vyléčení. Vím to, tato nemoc se vyskytla v naší rodině. Pak ti dají také chemo - dá se vydržet, dávají s ním léky proti nevolnosti, takže blbě není. Vlasy zase narostou. O dítě se budeš moci starat, i když bude třeba, aby ses pod dobu léčby šetřila a taky budeš unavená. Dává se i biologická léčba, má dost dobré výsledky. Neboj, to dáš, dobře to dopadne. Pokud jde o tu stomii - i kdyby ti zůstala natrvalo, dnes se to dělá na takové úrovni, že to schováš i pod plavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
12.11.19 12:59

Držím moc palce to zvládneš. Píšeš, že máš malého chlapečka to je šílené, že už to potkává i mladé lidi. Přeji hodně sil na boj, ale určitě to zvládneš. Máš pro co bojovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 13:05

Ahoj…
Je to skoro rok, co jsem si vyslechla…rakovina prsu…
Je to okamžik, kdy se zivot obrátí naruby.
Máš prcka, to je hnací motor…
Drž se…
Já mám teda dítě starší, ale zase už to všechno vnímá…a on je ten, co mě prostě drží nad vodou…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 13:38

@Betty29 Je to hrůza. Je mi 31.strašně se toho bojím.

• Citovat
  • Nahlásit
30538
12.11.19 13:43
@Anonymní píše:
@Betty29 Je to hrůza. Je mi 31.strašně se toho bojím.

Ach jo, posílám aspoň povzbuzení na dálku, kvůli chlapečkovi to zvládneš… :hug: :hug:

Dobré je, že to chtějí operovat, že se na to přišlo dřív, než kdyby to pak už nešlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 13:50

@free333 je to sice v celém střevě, ale musí ho dát pryč. Ale naštěstí nemám metastáze. To by byl konec. Moc nemám podporu v rodině, o to je to horší :,( :,( :,( Nevím jam to všechno zvladnu. Děkuji za podporu :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
6716
12.11.19 14:14

Je mi strašně líto, že tě potkalo něco takového :hug: :hug: Musí to být strašně těžké, neztrácej naději, bojuj, mysli na budoucnost se svým chlapečkem. Nemáš vůbec nikoho v rodině nebo v přátelích, kdo by ti pomohl? :hug: :andel: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 14:17

Zvladneš to…ono totiž nic jiného nezbývá…
Prošla jsem operací, sérii chemoterapií, ozařováním…prostě vsechno jsem brala a beru jako kroky k uzdravení…
Protože já tu ještě nějaký roky musím a chci být…
Odkud jsi?? Přibližně aspoň…

• Citovat
  • Nahlásit
30538
12.11.19 14:23
@Anonymní píše:
@free333 je to sice v celém střevě, ale musí ho dát pryč. Ale naštěstí nemám metastáze. To by byl konec. Moc nemám podporu v rodině, o to je to horší :,( :,( :,( Nevím jam to všechno zvladnu. Děkuji za podporu :hug: :hug:

Myslím, že důležité bude dostat se do nějakého opravdu dobrého centra… :hug:

nechceš napsat přibližně odkud jsi, třeba by někdo i rád pomohl?

Kdybys bydlela tady co já, tak bych mohla občas pohlídat chlapečka, tedy spíš o víkendech, aby sis odpočinula… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 14:34

@free333 přesně, jen díky malému na to nemám čas myslet. Akorát k večeru to na mě doléhá. Vím, že lidi jsou na tom i hůř než já. Jen to prostě nedavam. Tak mladá. Ale nemoci si nevybírají… :,( Bydlim v Ostravě

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.19 14:39

Ahoj,
zial, viem, aky sok momentalne prezivas. A este to urcite potrva, kym to vsetko spracujes…
Rovnaku diagnozu som si vypocula od dr. minuly rok (Som od teba o par rokov starsia). Tiez nasledovala operacia, chemo. Mne odstranili len cast creva a stomii som sa vyhla.
Chcem ta velmi povzbudit, ako uz ktosi pisal vyssie, k chemo davaju lieky proti nevolnosti. Ja som mala dva rozne- slabsi a druhy bol nejaky mega silny. Za pol roka chemo (tabletky na doma) som nakoniec uzila len asi 3 ks toho slabsieho lieku. Silnejsie vedlajsie ucinky som mala z chemo infuzii. A to citlivost na chlad - ruky, nohy, usta. Ale dalo sa vsetko zvladnut, dr mi neskor znizoval davku lieku v infuzii.
Pocas mojej liecby mi vlasy vobec nevypadali!!! Prajem aj tebe, aby si mala co najmenej vedlajsich ucinkov a najma, aby tato liecba bola jedina, ktoru absolvujes :hug: :hug:
Ja mam zatial vsetky vysledky v poriadku, dufam, ze to tak aj dlho ostane…

• Citovat
  • Nahlásit
30538
12.11.19 15:12
@Anonymní píše:
@free333 přesně, jen díky malému na to nemám čas myslet. Akorát k večeru to na mě doléhá. Vím, že lidi jsou na tom i hůř než já. Jen to prostě nedavam. Tak mladá. Ale nemoci si nevybírají… :,( Bydlim v Ostravě

Tak tohle by rozhodilo každého a je to nespravedlivé, takhle mladá, ale nedá se nic dělat a musí se zkusit všechno… :hug:

Bohužel jsem skoro přes celou republiku… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat