Rakovina tlustého střeva a jak dál

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 17:56
Rakovina tlustého střeva a jak dál

Zdravím. Mám sestru, která před měsícem začala krvácet z konečníku, šla k lékaři. Po sérii vyšetření jí zjistili, že má rakovinu tlustého střeva zasaženou na 60 %,a má zasaženou i slinivku. Průchodnost střev je 15 %.Příští týden má jet do Ostravy na onkoligii.Je jí 39 let a má tři malé děti. Je to šílené, pořád si říkám, že jí pomůžou, ale mám strach :oops: vím, že když je zasažená slinivka, má to rychlý průběh v řádnu pár týdnu, nebo měsíců. Jsem z toho hodně špatná, hlavně kvůli ní a jejím malým dětěm. :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 06.05.15 18:05

To je mi líto…Jak se říká, naděje umírá vždy poslední, je třeba se k tomu také postavit a bojovat.. Nechce se mi věřit, že při takovém nálezu měla „pouze“ krvácení z konečníku a žádné průvodní jevy…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 18:08

@pannda Ano bohužel je to tak. Sestra neměla žádné jiné problémy. Najednou začala krvácet, a měla křeče v břiše. Ono vetšinou se to zjistí až už je pozdě.

hatawai
Kecalka 441 příspěvků 06.05.15 18:11

Při 15% neprůchodnosti střev musela mít delší dobu velké problémy se stolici.

suricata
Kelišová 6639 příspěvků 06.05.15 18:15

Drž se :hug: hodně sil a štěstí.

BQ
Kelišová 5495 příspěvků 06.05.15 18:20
@Anonymní píše:
@pannda Ano bohužel je to tak. Sestra neměla žádné jiné problémy. Najednou začala krvácet, a měla křeče v břiše. Ono vetšinou se to zjistí až už je pozdě.

Bohužel se na to přichází pozdě právě proto, že lidé přijdou pozdě. :( Většině jsou problémy s vyprazdňovaním tak trapné a choulostivé, že k doktorovi jdou až je opravdu něco vyděsí (chápu to, ale tady je to opradu klíčové). Taky se mi nezdá, že by dřív byla úplně bez potíží, spíš se prostě asi styděla přiznat. :(
Nicméně je to pořád hrozné. Mrzí mě to a držím palce, ať to dopadne vše co nejlépe. :hug:

jana ja2611
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 06.05.15 18:25

Zajímalo by mě, kolik lidí, kteří bezpečně ví, co muselo předcházet, mělo tuto nemoc a nebo má vystudovanou medicínu. Držím palce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 18:28

@BQ moc děkuji. :kytka:

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 06.05.15 18:35

Je mi to moc líto. Muž od mamčiné kamarádky bojoval s rakovinou slinivky, ač to byl člověk se slušným místem, kde těmto zaměstnancům dělávali nadstandardní zdravotní prohlídky a přišli na problém v podstatě dříve, než mu začaly jakékoliv problémy, bojoval tuším 1,5 roku. Nedovedu si to představit, ani si to nechci umět představit. Musíte se jako rodina semknout, pomáhat kde se dá (psychicky, s dětma při návštěvách nemocnice atd.) a věřit, že šance jsou stále větší a větší. Medicína jde v tomto stále kupředu, ten známý měl možnost zkusit nějakou novější léčbu, sice šlo spíš o prodloužení života, ale myslím, že nelitoval. Už je taky pár let nazpět, takže dnes je to zase o krok dál. Držte se!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 18:39

@zuzkasim Ano medidína je stále na lepší a lepší urovni. Jakmile je ale zasažená rakovinou slinivka, nedá se s tím dělat nic. Pouze ozařování, chemo ale to je spíš na to prodloužení života. Snažím se pozitivně hledat jakékoliv řešení, ale p, primář, mi na rovinu, řekl, že je to hodně špatné. Při její diagnoze operace v uvahu nepřipadá, a tam se to počítá velice rychle. :(

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 06.05.15 18:43

Já to vím, nechtěla jsem to psát takhle narovinu:-( A pokud už ani operace nepřipadá v úvahu, tak to už musí být dost zlé, ten známý operaci mohl podstoupit. Je to hodně blbá situace, zkuste si všichni ten zbývající čas aspoň užít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 18:45

@zuzkasim Děkujeme moc. :kytka:

Lenkahusa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 06.05.15 18:48

Je to hrozné. Mojí známe otec v pokročilém věku taky bojoval s rakovinou slinivky a "držel se snad 2 roky. Ale byla to spíš rarita. Bohužel tahle diagnóza končí špatně a konce nejsou příjemné a ve vašem případě je to o to horší, že postihla mladého člověka s malými dětmi. Jediné, co se dá dělat, je prožít poslední zbývající čas s rodinou a vytvořit hezké vzpomínky…

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 06.05.15 18:49

To je strasny :( drzim palce, at se objevi nadeje

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.15 18:53

Zní to možná blbě, ale když onemocní rakovinou starý člověk je to hrozné. Pokud se ale jedná o člověka mladého, který má děti a život ještě před sebou je to o to horší. Pořád si říkám, že to nemůže být pravda, že ještě nesplnila svůj ukol. Ještě ty děti nevychovala, neuvidí je vyrůstat-je to nespravedlnost.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama