Rakovina tlustého střeva u dědečka

Anonymní
14.9.20 13:19

Rakovina tlustého střeva u dědečka

Zdravím, moc by mi pomohly vaše zkušenosti s touto nemocí. Můj dědeček je ve věku 80 let. 3 roky zpět prodělal operaci kvůli rakovině, ktera byla vylecena ale s tím, že nemůžou zaručit, že se nádor netvoří jinde. Tehdy mu nabídli 2 možnosti - buďto chemoterapii nebo operaci. Zvolil si operaci, která naštěstí dopadla dobře. Jenže teď, o 3 roky později mu našli rakovinu znovu. Tentokrát tlustého střeva o rozměrech 3×3cm. Chtěl tedy znovu podstoupit operaci, ale s tím doktoři nesouhlasili. Bylo mu oznámeno, že bude muset podstoupit chemoterapii, ale že operace nebude. Důvod nám neřekli :nevim: třeba je to věkem, třeba něčím jiným, nevíme. Máte někdo zkušenosti s touto nemocí a s chemoterapiemi? Jak moc zabraly a případně jaky má takový člověk výhled do budoucna? Doktoři moc sdílni nejsou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
221
14.9.20 13:23

Moje máma právě touto nemocí prochází a operace taky není ve hre. Alespoň ne zatím a to proto, že by ji pri svém oslabení rakovinou nezvládla. Možná proto nechtějí operovat ani vašeho dědečka - nejde jen o to nádor vybrat, ale aby se pacient probral a zotavil se. Má metastázy? V takovém prípadě se taky spíš než operace nasazuje paliativní chemoterapie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16961
14.9.20 13:25

Opakované operace břicha opravdu nejsou dobré a u starého člověka hrozí, že se pooperační rána nebude hojit. Můj otec podstoupil jak operaci, tak chemoterapii a je po této stránce v pořádku. Bohužel má velké problémy po opakovaných operacích břicha. Prognózu vám nejspíš nikdo nedá, bylo by to věštění z karet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.9.20 13:28

Můj děda na to umřel, ale on umřít chtěl, mluvil o tom už dlouho predtim, už ho nebavil život, zůstal poslední ze svých kamarádů, které všechny pohřbil, neměl s kým chodit ven a měl z toho už i deprese. Odmítal i jakoukoli nabízenou léčbu a třikrát podepsal v nemocnici revers na propuštění. Počtvrté už to nestihnul. Myslim, ze mu tehdy nabízeli i operaci, kterou taky odmítl:think: jenže on predtim neměl zadne jiné potíže, pouze ty střevní, které ignoroval, co to šlo.

• Citovat
  • Nahlásit
27605
14.9.20 13:51

Já bych se zeptala ještě jiného lékaře, jak by postupoval. Ale nehledala bych info na epipi. My nejsme lékaři, nevíme přesně, co všehno děda podstoupil. Podle mého je lepší, že dědovi i přes vyšší věk léčbu nabízejí. Také se stává, že u některých typů rakovin ani neléčí, protože značně sníží kvalitu života a mají nejistý výsledek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
14.9.20 14:15

U rakoviny tlustého střeva bych se smířila už s konečnou. Je to svinská nemoc, zkušenost bohužel mám a nedopadla dobře, ono celkově ta nemoc má špatné vyhlídky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3147
14.9.20 14:31

Neřekli? Nějaký důvod mít musí, tak bych se zeptala znovu. Tak abyste to pochopili. Klidně navštívit jiného lékaře, abych měla víc názorů. Ale předpokládám, že nějaký důvod to má, proč to bohužel nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3147
14.9.20 14:34
@smajlik345 píše:
U rakoviny tlustého střeva bych se smířila už s konečnou. Je to svinská nemoc, zkušenost bohužel mám a nedopadla dobře, ono celkově ta nemoc má špatné vyhlídky…

Tak to vůbec není pravda.
Kamarádky maminka je 20 let po léčbě a má se dobře.
A Znam pani, která je po léčbě 15 let, zůstala ji stomie, ale to je vše, zijw plnohodnotný život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16961
14.9.20 14:35

@smajlik345 naopak, jedná se o dobře léčitelný karcinom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
14.9.20 14:46
@smajlik345 píše:

nesmysl, to je strašně individuální, mamce našli nádor před skoro 4 lety, v zásadě hned operace, naštěstí se povedla bez vývodu, pak půl roku chemoterapie, série ozařování. Nebylo to nic příjemného, má následkem toho neuropatii, ale od ukončení léčby před 2,5 lety je bez nálezu a neuropatie se o něco zlepšila, jen jí začaly víc růst šedé vlasy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 15:05

Tchán se z toho dostal, je fit už 13 let. Chemo + operace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 15:06

@smajlik345 tchán se z toho dostal před 13 lety, je to individuální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1290
14.9.20 15:31

@Nell2 ptala se na zkušenosti tak ji říkám svou zkušenost. Jak to mají druzí je sice fajn, ale já mám s tímto druhem rakoviny velmi špatné zkušenosti. Odpovídám všem zároveň

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16961
14.9.20 16:12
@smajlik345 píše:
@Nell2 ptala se na zkušenosti tak ji říkám svou zkušenost. Jak to mají druzí je sice fajn, ale já mám s tímto druhem rakoviny velmi špatné zkušenosti. Odpovídám všem zároveň

100% lidí se nevyléčí ani z chřipky, ale zrovna karcinom tlustého střeva má jednu z největších úspěšností léčby, takže strašit tady zakladatelku jistým koncem není na místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3147
14.9.20 18:48

@smajlik345 ne, ty ji jen děsiš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu