Rakovina u tchána, zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.02.13 13:00
rakovina u tchána,zkušenosti

Holky,
můj tchán měl před osmi lety rakovinu ledviny, tu mu dali pryč. Dlouho nic. Až teď, má metastáze v kostech a na srdci, nemůže chodit.Bere morfium na bolest, ale moc asi nepomáhá:-/Jak mu pomoct, potěšit???Dá se ještě v této fazi doufat, že vše dobře skončí???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 01.02.13 13:02

Pokud už je na morfiu, a má ten bordel už i v kostech, tak to už mu nic moc bohužel nepomůže… :?

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.02.13 13:04

Dneska jsme u něj byli a on, že už ho to tak moc bolí, že chce umřít
chtěli bychom něco vymyslet, aby na chvilku zapomněl a byl šťasnej, jenže vůbec mě nenapadá co

1024
Závislačka 2969 příspěvků 01.02.13 13:04

Ahoj, já tě asi nepotěším. Tchán měl taky před lety asi 6-ti rakovinu plic-kouřil teda dost. Vzali mu plíci, ale ozařování myslím odmítl. Před 3 lety se mu to vrátilo a měl to v mozku a ještě nevím kde. Do 2 měsíců od hospitalizace zemřel. Ale byl to starý pán, měl 74let :,( Manžel tam jezdil denně a otec ho už ani nevnímal, mluvil z cesty, jak byl nadopovaný léky
Přeji tomu tvému hodně sil.

alli_li
Závislačka 3302 příspěvků 8 inzerátů 01.02.13 13:05

Moje tchyne ma rakovinu delohy. Zjistily ji to loni v cervnu a davali ji tri mesice zivota. Protoze hodnoty (markry) mela hodne vysoky.
Nastoupila lecbu chemoterapii a mela pocit ze uz i umira jak moc ji bylo spatne.
Nastesti je stale mezi nami, drzi ji to ze tu ma vnoucatka a ze pro ne musi bojovat. Chovam se k ni uplne normalne, planujeme spolu vylety do budoucna. Planujeme co budem podnikat v lete s detma apod.
Myslim ze kdyby tu nemela vnoucatka, svuj boj uz by davno vzdala.

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 01.02.13 13:05
@pipiinka píše:
Dneska jsme u něj byli a on, že už ho to tak moc bolí, že chce umřít
chtěli bychom něco vymyslet, aby na chvilku zapomněl a byl šťasnej, jenže vůbec mě nenapadá co

To už bohužel fakt nic moc nevymyslíte.

Příspěvek upraven 04.02.14 v 16:01

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 01.02.13 13:06

Je mi to líto, nejspíš má mnohočetný myelom a jestli už je na morfiu, tak je to hodně špatné. Řeknu to na plno - v podstatě mu jen tiší bolest a čekají až bude konec. Můžete s ním být, povídat si s ním, ale to je asi všechno co půjde udělat.
Mě takhle zemřel loni taťka. Rakovinu našli v lednu, léčili ho a v podstatě mu jen ubližovali. Nakonec skončil v nemocnici a tam usnul a už se neprobudil. Jediné čím se uklidňuju, že díky vysokým dávkám morfia vážně nic necítil.
Držte se :hug:

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.02.13 13:07

Náš jezdí na biologickou léčbu, nejdřív mu to pomáhalo, cítil se lépe a pak začaly ty bolesti:-///
achjo, ta rakovina je fakt ku*va

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 01.02.13 13:14

Pokud vim, na rakovinu ledvin se nedava ani biologicka lecba, ani chemoterapie, protoze to nezabira. Bohuzel. Nelze plest hrusky s jabkama, rakovina je pojem hodne vagni( a na kazdy druh, typ a staduim je jina lecba, a nekde ani dnes zadna neni). Ale nejsem onkolog.

princeznaII
Kelišová 6529 příspěvků 01.02.13 13:14

Bolest je hrozná, ta člověka sráží a vyčerpává
ze začátku svojí léčby jsem měla taky bolesti, zad. nemohla jsem ležet, nemohla jsem sedět, nevěděla jak se napolohovat, byla unavená, vyčerpaná
no naštěstí to po čase ( a morfinu ) povolilo
teď už zbývá se jen zbavit té mrchy

dokud bude tchána něco bolet, tak to bude na pěst. nic ho nerozveselí, nic mu nezvedne náladu i kdybyste se sebevíc snažili
vlastní zkušenost
ale ani vy to nemáte lehký - bezmoc je strašná :?

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.02.13 13:18

@mroe prosimte cti poradne, je na biologicke lecbe ptze ma ted rakovinu v kostech a na srdci, na te ledvine ji me pred lety

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.02.13 13:20

@princeznaII jeho to boli hodne pod zebrama

princeznaII
Kelišová 6529 příspěvků 01.02.13 13:28

@pipiinka ono to vlastně ani nemusí s rakovinou jako takovou souviset
mě zatím vůbec nepřišli na to, proč mne bolela záda v kříži, když jsem měla nádor v prsu
prostě tělo se nějak ozývá, že něco není v pořádku
vlastně to ani nezjištovali, prostě jen utlumili bolest, abych mohla existovat a zahájili léčbu

ale každý to máme jinak, jak psala mroe, je spousta variant, stádií a kombinací-nedá se to paušálně shrnout, někomu zabere to, někomu tamto, někdo může na ozařko, někdo zas ne…

pipiinka
Extra třída :D 10606 příspěvků 01.02.13 13:32

Ja si myslim, ze ta bolest souvisi se srdcem, tam i v kostech ji ma potvrzenou:-((mno uvidime, snad se vse v dobre obrati

mroe
Extra třída :D 14317 příspěvků 01.02.13 13:40
@pipiinka píše:
@mroe prosimte cti poradne, je na biologicke lecbe ptze ma ted rakovinu v kostech a na srdci, na te ledvine ji me pred lety

Ja ctu poradne. Usoudila jsem, ze ma metastazy v kostech, vsak to i pises. To o te lecbe mi uniklo, to je fakt. Pak to ale s rakovinou ledvin asi nesouvisi, zrejme mu tedy nasli nejaky jiny typ, nepises ale jaky (rakovina primo z kosti je reativne vzacna, se srdcem je to podobne).
Lecit se musi pricina( ne metastazy v kostech), pokud to lze. Co zabere, se fakt pausalne rict neda, na bolesti se morfin dava.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >