Rakovina vaječníků III a IV stádium - zkušenosti

6975
14.6.17 15:35

rakovina vaječníků III a IV stádium - zkušenosti

Mám velikou prosbu. Moje blízká příbuzná se potýká s rakovinou vaječníků, stádium je zřejmě III či IV. Rakovina je „rozseta“ pod bránici a pod játry. Nerozumím tomu. Chápu správně, že rozseta je stejné jako metastáze? Pod bránicí a pod játry - je to stejné jako že jsou ty orgány zasaženy? Teď má po první chemoterapii, kterou ustála celkem dobře. Což se ale bojím, že není žádná záruka, že po těch dalších bude takhle „dobře“.
Prožil jste někdo osobně či s někým blízkým? Dle lékařů není šance na vyléčení, pouze na zastavení…co nám tím říkají? Vím, že na to nejsou tabulky ani že se nejde postavit a říct průměrně je to…jen mě zajímají zkušenosti ostatních. Ona je vcelku mladá a silná, tedy relativně. Je jí 65 let…
EDIT: má teď naordinovaných 8 chemoterapií a pak bioléčbu…

Příspěvek upraven 14.06.17 v 16:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

294
14.6.17 15:56

Mrzí mne, co prožíváte. „Rozeseta“ opravdu znamená metastázy. A to opravdu znamená, že vyléčit se nedá, ale dá se zastavit a příbuzná může prožít na tomhle světě ještě pár hezkých let. Ostatní záleží na druhu nádoru a celkovém zdravotním stavu, ptala bych se spíš ošetřujícího onkologa. Držím palce, ať vše dopadne co nejlépe!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.17 16:09

Moje maminka se léčí s rakovinou vaječníků ve čtvrtem stádiu již šestým rokem. Původní prognóza byla dva měsíce. Metastáze má/měla rozeseté hlavně na játrech a v plicích, ale i v okolních tkáních. Žije v podstatě normální život, i když nikterak aktivní - ale to nebyla nikdy. I když vše se řídí termíny chemoterapií…

• Nahlásit
  • Citovat
6975
14.6.17 16:33
@Anonymní píše:
Moje maminka se léčí s rakovinou vaječníků ve čtvrtem stádiu již šestým rokem. Původní prognóza byla dva měsíce. Metastáze má/měla rozeseté hlavně na játrech a v plicích, ale i v okolních tkáních. Žije v podstatě normální život, i když nikterak aktivní - ale to nebyla nikdy. I když vše se řídí termíny chemoterapií…

Je maminka schopná třeba jet na dovolenou? K moři? Nebo to je úplná blbost? Ty metastáze se zmenšily nebo zmizely? Díky chemoterapii nebo díky operaci? Omlouvám se za detailní dotazy, jen osobní zkušenost je vždy tak nějak lepší než statistická data…

@Ekaterina píše:
Mrzí mne, co prožíváte. „Rozeseta“ opravdu znamená metastázy. A to opravdu znamená, že vyléčit se nedá, ale dá se zastavit a příbuzná může prožít na tomhle světě ještě pár hezkých let. Ostatní záleží na druhu nádoru a celkovém zdravotním stavu, ptala bych se spíš ošetřujícího onkologa. Držím palce, ať vše dopadne co nejlépe!

Ošetřující onkolog dává naději, spíš ona nevěří. V rodině jsme měli 2 případy rakoviny, vždy do tří měsíců končily smrtí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.17 12:52
@Almatka píše:
Ošetřující onkolog dává naději, spíš ona nevěří. V rodině jsme měli 2 případy rakoviny, vždy do tří měsíců končily smrtí.

Na dovolenou mamka k moři nikdy nejezdila, teď taky ne. Vždy byla i je spíš domácí typ. Ale myslím, že by to zvládla. Ovšem přímé slunce po chemo není pokud vím doporučováno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
20.6.17 19:49

@Puntanella Děkuji za odpověď. Můžu se ještě zeptat, jak jsou časté ty chemoterapie. Teď na začátku je má moje maminka co 3 týdny, postupem času by to bylo jak? Nebo jak to je u Tvé maminky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5123
26.2.18 10:13

@Almatka, zdravím :mavam:. Je diskuse ještě aktuální? Pokud ano, klidně písněte SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
1.3.18 18:17

@Mondík diskuze je i není aktuální, moje maminka je zdravá! Léčba začala loni v červnu, chemoterapie trvaly do listopadu a nyní ještě do konce června bioléčba, ale po rakovině prý ani památka. Hlavně aby nám to vydrželo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5123
2.3.18 08:59

@Almatka to jsou moc dobré zprávy a přeji mamince už jen zdravíčko!! :hug: Všichni si maminky važte, ta moje bohužel v červenci 2015 po téměř 3,5 letech boje s rakovinou prohrála :,(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31425
2.3.18 15:34
@Almatka píše:
@Mondík diskuze je i není aktuální, moje maminka je zdravá! Léčba začala loni v červnu, chemoterapie trvaly do listopadu a nyní ještě do konce června bioléčba, ale po rakovině prý ani památka. Hlavně aby nám to vydrželo :palec:

Skvělá zpráva a naděje pro ostatní. Mamince :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
5.3.18 21:03
@Mondík není první z blízkých, kdo onemocněl, ale je první, kdo to zvládl.
@Burj Chalifa píše:
Skvělá zpráva a naděje pro ostatní. Mamince :kytka:

Přesně tak. On člověk, když se děje něco dobrého, tak to zapomene lidem říct, tak třeba si to tu někdo přečte.

Maminka kombinovala klasickou léčbu (tedy chemo 1× týdně místo původních 1× za 3 týdny + bio léčba 1× za 3 týdny) a alternativní léčbu, nějaké výtažky z konopí. Zdá se, že to jí pomohlo, ale…jak říká moje známá lékařka „kdybych byla nemocná já, tak se léčím alternativně, ale nikomu jinému bych to s klidným svědomím nedoporučila jako jedinou cestu“…tím méně já. Ale asi je důležitá víra, víra v to, že něco pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5123
6.3.18 16:58

@Almatka, moje maminka měla vzácný nádor, ani špičkoví onkologové si s ní nevěděli rady. Měla rakovinu vaječníků ve 3. stadiu, když na to přišli. A to už měla metastázy v lymfatických uzlinách a na dalších místech v těle. První chemoterapie byla celkem úspěšná, zničilo to některé nádory a některé to zmenšilo. Akorát měla maminka pořád problémy s krví a imunitou, takže místo 1× za 14 dní měla chemo 1× za 3-4 týdny. Ale věřili jsme, že to bude po dalším setu chemoterapií dobré. Nebylo, žádná změna. Normálně se nedělá ozařování, ale vzhledem k tomu, že měla vzácný nádor, tak si to vyžádala a zkusili to, bohužel po něm se jí začala rakovina rozšiřovat ještě víc, tak další chemoterapie a bohužel už bezvýsledná. Mamince trvalo skoro 3,5 roku, než se dostala ze 3. stadia ke smrti. Neznám nikoho silnějšího, než byla ona. Naši dali desetitisíce za další přírodní preparáty pro ni (což si myslím, že jí prodloužilo život) a ona celou tu dobu silně bojovala, nikdy si nepřipouštěla, že by se nevyléčila. No, až pár měsíců před smrtí už byla špatná, protože měla bolesti, nádory ji ucpaly lymfu, takže jí kompletně otekly nohy, nemohla skoro chodit, měla lepší a horší dny. A právě v té době zjistili, že má z neznámého důvodu funkční jen jednu ledvinu a tu druhou zdravou utlačoval nádor a už měla metastázy i na játrech. Nejdříve jí selhala i ta druhá ledvina a nakonec umřela na selhání jater :,( :,(. Vždycky jsem šťastná, když slyším nebo čtu, že se někdo z rakoviny vyléčil. Tak snad už se ta „mrcha“ rakovina nevrátí a mamince přeji navždy zdravíčko :hug: :hug:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
7.3.18 01:00

@Mondík to je mi líto. U mojí mámy byly metastázy - plíce, bránice, roztroušené po dutině břišní, v játrech. Všichni jsme léčbu brali víceméně jako trochu víc času na rozloučení se. Můj tatínek zemřel při léčbě rakoviny, také mu selhala játra, babička zemřela na sepsi po operaci rakoviny resp. odebírali ji část střeva, chvíli před tím, než máma přišla na to, že je nemocná, tak zemřela její kamarádka. Bylo v nás silně zakořeněné, že se s tím nedá nic dělat. Tohle je pro nás zázrak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama