Rakovina žaludku

Anonymní
11.6.13 14:44

rakovina žaludku

Dobrý den chci se zeptat je tu někdo kdo prodělal rakovinu žaludku a uspěšně ji porazil? chtěla bych se zeptat jaký jste měli problemy když vám nato přišli děkuji chci to kvůli rodině tak prominte za anonimitu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3518
11.6.13 15:18
@Anonymní píše:
Dobrý den chci se zeptat je tu někdo kdo prodělal rakovinu žaludku a uspěšně ji porazil? chtěla bych se zeptat jaký jste měli problemy když vám nato přišli děkuji chci to kvůli rodině tak prominte za anonimitu

Příznaky rakoviny žaludku jsou hlavně černá stolice, zvracení krve -může být i obojí, váhový úbytek např.5-10kg za půl roku a taky nechuť k jídlu a hlavně k masu.. samozřejmostí je bolest břicha. Pracuji ve zdravotnictví na oddělení, kde vyšetřujeme trávící ústrojí, takže jsou to příznaky co vídám v praxi.
Pokud je podezření u někoho v rodině na rakovinu žaludku, je nutné co nejdříve provést tzv. GASTROSKOPII, při které se zavede hadička s malinkou kamerou ústy do žaludku a tam se nádor vyloučí, či potvrdí. Držím pěsti, ať to dobře dopadne :-)
Taky chci říct, že podobné příznaky můžou být i u vředu žaludku, který se dá v pohodě vyléčit, takže zatím hlavně klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3518
11.6.13 15:19

Ještě jsem zapomněla napsat, že pokud se to odhalí včas, je léčba úspěšná :-) Případů jsem v praxi zažila hooodně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.13 15:22

Dobrý den v rodině jsou takovéhle příznaky, tlak v žaludku a nevolnost. nejhorší je to po ránu to je člověku zle od žaludku po hodině zbuzení se to srovná a pak může v pohodě jíst i pít jen ma furt pocit tlacení v žaludku a časté říhaní a trochu pocituje i bolest žaludku, stolici černou nemá spíše žluto hnědou

• Citovat
  • Nahlásit
bamba
11.6.13 15:26
@Anonymní píše:
Dobrý den v rodině jsou takovéhle příznaky, tlak v žaludku a nevolnost. nejhorší je to po ránu to je člověku zle od žaludku po hodině zbuzení se to srovná a pak může v pohodě jíst i pít jen ma furt pocit tlacení v žaludku a časté říhaní a trochu pocituje i bolest žaludku, stolici černou nemá spíše žluto hnědou

Mě se tak začala projevovat grohnova nemoc, tou stolicí, bolí i břicho.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.13 15:27

A grohnova nemoc je co?

• Citovat
  • Nahlásit
bamba
11.6.13 15:34
@Anonymní píše:
A grohnova nemoc je co?

Většinou zánět tenkého střeva, ale může to být zánět kdekoliv v trávicím traktu. Nikdo neurčí diagnozu přez net, co tak jít k lékaři?

• Citovat
  • Nahlásit
Gabika
11.6.13 15:36

@Lusesítka Ty si z oboru? Prosím ťa napíš… Tchýni pred pár dňami operovali, dlhodobo mala polypy v žalúdku, už boli asi veľké, alebo čo, tak sa rozhodli ju operovať. Na prvýkrát ju otvorili, prekvapili sa, čo uvideli, tak jej vzali len vzorku, a zase ju zašili. Nebolo to vraj zhubné. Potom ju operovali druhýkrát, asi po mesiaci, mali jej len vziať ten polypy, alebo čo. Ale keď ju otvorili, tak zistili, že v stene žalúdka to je nejaké iné, a vzali jej pre istotu celý žalúdok. Ten potom z čreva vytvorili, teraz sa zotavuje…

Lenže ona je typ, čo sa poriadne na nič nespýta… A ja nejako ani neviem nájsť, ako sa žije ľuďom, čo im vzali žalúdok… bude vraj brať v prášku enzýmy… ale i tak by som chcela vedieť, aká je prognóza… Ja som akurát našla, že častokrát ľudia po operácii strácajú na váhe i viac než 15% váhy, a mohol by jej poocť Nutridrink a Nutrison… Prosím ťa, napíš mi, čo to znamená, keď jej vzali celý žalúdok? Znamená to, že to bolo zhubné? Máme očakávať nejaké zdravotné problémy? Díky…

• Citovat
  • Nahlásit
3518
11.6.13 15:36

Není to grohnova ale crohnova nemoc :-) Ta se ale tlakem v žaludku neprojevuje, ale nejčastěji průjmem a hubnutím, nechutenstvím apod. Myslím, že to bude buď gastroesofageální reflux=návrat žalud. šťávy z žaludku do jícnu, kde dráždí, to vyvolává tlak a taky říhání. Doporučuju nechat udělat gastroskkopii a nic nezkazíte užíváním Helicidu, anacidu, lanzulu nebo omeprazolu-vše volně prodejné v lékárně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3518
11.6.13 15:42

@Gabika Myslím,že na 99% to bohužel bylo zhoubné, jinak by jí kvůli polypům nebrali celý žaludek..Asi jí to neřekli úplně přesně, aby ji zbytečně nestrašili. Život bez žaludku může být plnohodnotný, ale jak píšeš, často se objevuje úbytek na váze, protože tělo nestíhá z potravy čerpat všechny živiny. Nutridrinky určitě doporučuju, určitě by na ně měla i nárok za menší doplatek, když jí je předepíše nutriční terapeut.Taky je dobrý protifar-je to na vykrmení :-D je v něm hodně bílkovin a vitamínů, podobně jako v nutridrinku. Jinak co se týče toho života, tak myslím, že zatím komplikace nemusíte očekávat-pokud tedy nebyly někde metastázy, ale u nás je to většinou tak, že pokud jsou metastázy, operace již nemá velice ceny a tak se ani nedělává :-( Hlavně musí jíst speciální stravu-ale to jí určitě museli v nemocnici říct, jak se má teď stravovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
11.6.13 15:52

@Lusesítka Promiň upsala jsem se, ale mě taky nejdříve říkali, že je to reflux, brániční kýla. Až po 4 letech došli ke crohnu. Nezhazuji, ba co dím přibírám, chuť k jídlu mám pořát stejnou. Akorát po někkterých jídlech je mi dost zle.Krev ve stolici se mi začala objevovat asi před 5. měsíci.

• Citovat
  • Nahlásit
Gabika
11.6.13 15:54

@Lusesítka díky!

• Citovat
  • Nahlásit
3518
11.6.13 16:05

@bamba U každého můžou být projevy trošku jiné. Ne vše musí být podle tabulek, takže máš pravdu. Já jen chtěla napsat typické příznaky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
11.6.13 16:06

@Lusesítka V pohodě :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.4.14 21:02

Ahoj, chtěla jsem se zeptat o hledne problému, které mám už asi 4mesice. Cítím Bolest a to, že jsem plná po každém jídle. Občas sním jen málo a citim se taky plná a bolest v horní části břicha. Někdy mám pocity na zvracení. Myslíte se zi bych mohla mít rakovinu žaludku? Měla bych jít k doktorovi? Předem děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama