Rána po extrakci, jak má vypadat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 17:00
Rána po extrakci, jak ma vypadat?

Ahoj.. Prosim nechat anonym. Vcera jsem byla na trhani zubu, sestka vlevo dole. Srazenina se udelala. Ale mam na ni bily povlak, nebo bily.. Takovy i do zluta :D nevim jak to nazvat. Vyplachuju na doporučení hermankem (jen nechávam působit v ústech). Je to spatne?
Pod zubem byl dost velky zanet, atb jsem nedostala. Boulicka co byla u zubu splaskla :palec: tam kde mi dávala inejkce (po stranavh dasne) to mam rude. Malinko to poboliva ale spis ty dasne ne ta dira :lol:. mam radsi jit k zubarovi znovu nebo je to v poradku?

Reakce:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 01.08.18 17:33
@Anonymní píše:
Ahoj.. Prosim nechat anonym. Vcera jsem byla na trhani zubu, sestka vlevo dole. Srazenina se udelala. Ale mam na ni bily povlak, nebo bily.. Takovy i do zluta :D nevim jak to nazvat. Vyplachuju na doporučení hermankem (jen nechávam působit v ústech). Je to spatne?
Pod zubem byl dost velky zanet, atb jsem nedostala. Boulicka co byla u zubu splaskla :palec: tam kde mi dávala inejkce (po stranavh dasne) to mam rude. Malinko to poboliva ale spis ty dasne ne ta dira :lol:. mam radsi jit k zubarovi znovu nebo je to v poradku?

A ty nemas doma tel, abys doktorovi zavolala? 8o Boooze, co by lidi delali, kdyby to emimino nebylo :zed: :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 17:51
@TopSecret píše:
A ty nemas doma tel, abys doktorovi zavolala? 8o Boooze, co by lidi delali, kdyby to emimino nebylo :zed: :roll:

Jelikoz o prázdninach ordinuje od 7 do 10 mam smulu , :mrgreen:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 01.08.18 17:53
@Anonymní píše:
Jelikoz o prázdninach ordinuje od 7 do 10 mam smulu , :mrgreen:

No, tak bych zavolala jinymu nebo do nemocnice. :nevim:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 01.08.18 17:53

A s cim bys jako chtela k tomu zubari jit ? :think: Nejak jsem nepochopila jake mas obtíže,co bys mu tam chtela ukazovat. Mas naprosto normalni prubeh po extrakci zubu.

vendulaaa
Závislačka 4899 příspěvků 01.08.18 18:07

Vyplachuj corsodylem. Je to výborný lék

Luucy
Kecalka 129 příspěvků 01.08.18 19:40

Hlavne to nicim nevyplachovat !!! Ta srazenina se musi zahojit, jinak se ti udela suche luzko. Ze to poboliva je normalni, vezmi si Ibalgin, s tim ti zubar nepomuze.

Ronnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 01.08.18 20:33

Teplota, otok, ztížené otevírání úst, cukání v ráně není? Pokud ne, je to úplně normální průběh, bílá vrstvička je ok. Vyplachovat můžeš - šalvěj, řepík, heřmánek, ne nijak divoce, aby se nevyplavila sraženina, ale to jsi psala, že neděláš, takže ok. Taky už to nechladit ale ani zbytečně nechodit na sluníčko.
Mimochodem fakt nechápu uživatelky, které nemají radu, ale musí si rýpnout. :zed:
Kdyby se ti ještě něco nezdálo, napiš.

bloesty
Kecalka 260 příspěvků 01.08.18 20:45

Bílý povlak v ráně je naprosto správně, není to pravděpodobně hnis (jak si lidi často myslí), ale fibrin a je to důležitá fáze správného hojení. Citlivost a mírný otok dne po výkonu je taky naprosto normální, zvlášť v těhle pačácích.
Já bych nějaké intenzivní vyplachování během prvních třech dnů určitě nedoporučila, radši důkladnou, ale šetrnou hygienu, klidový režim a chladit klidně až ty tři dny, je to proti otoku, bolesti i zánětu.
A pro příště se ptát svého lékaře a ne hledat rady na internetových forech…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.18 20:58

Diky vsem za rady. No zeptala bych se ale mela.jsem uplne umrtvenou pusu a ani jsem nemohla říct nashledanou natož se ptat. Navic jsem tam byla po ordinacni dobe a nic mi k tomu sam nerekl jak asi spechal domu. Jen at chladim :think:

• vyplach delam jen tim hermankem a salveji lehce a cistim si zuby normalne jen okolo.te rany hodně opatrně abych do toho nesahla. Ja myslela, ze prave ten povlak na tom je nejaky hnis. Mam jen trosku rudou dasen ale zadne tepání ( jen kdyz jdu do schodu ale to me tepe v celym tele :mrgreen: ) Ani teplota, otok, bolest nic.. Ani po zakroku kdyz to.prislo k sobe jsem nevedela ze mi neco delal :jazyk: :mrgreen:

Jagwa
Kecalka 218 příspěvků 01.08.18 20:59

Nechápu, že tak pozorujete :roll: pokud není teplota nebo velka bolest neřeším

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >