Rána u nás - jsem jen já tak neschopná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 07:56
Rána u nás-jsem jen já tak neschopná?

Ahoj. Mám dvě děti. Starší chodí do školky, mladší je doma se mnou.Dnes druhy den školky. Teď tu sedím, unavená, bez nějakého nadšení. Ráno u nás: vstanu, nychystám snídani pro děti, dám se do pucu, obleču se.Jdu vzbudit dceru do školky, pripravím jí věci. Mezitím si uvařím kafe. Vstane mladší. Řve, ze nechce to a chce tohle. Prebalím. Mladší jí u toho chodí od stolu. Starši se obleče a ja ji učešu. Do toho chystám oblečení mladší a za pochodu ji obleču. Jsem zpocená až na prd…Naštěstí bydlíme s mamkou takže ta je potom s malou doma a ja jdu se starší do školky. Cesta cca 15 minut. Odvedu a přijdu zpět. Vyřízená a říkám si, že jak to bude až pujdu do práce. Je to jen u mě? nebo jste po ránu když vypravíte děti do školky a přijdete zpět taky tak unavení? Možná to bude časem lepší, ale teď si říkám, že tohle bude každý den, krom víkendu. :?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 04.09.18 08:01

máš to složité.
taky mám dvě děti.už teda obě chodí do školky, ale máme to v pohodě..
Já vstanu dříve, umyju se, hygiena, obleču se. Pak vzbudím děti, posadím před pohádky, kde se nasnídají ( nedělám nic složitého - bud koblížek který koupím den předtím, nebo jogurt, nebo ovoce - nic co bych musela mazat nebo krájet ), po snídani se umyjou a oblečou ( mladší ještě oblékám já ), dodívají se na pohádku a jdeme..
Když mladší necháváš doma, proč ji chystáš snídani, budíš ji a oblíkáš..když tam máš mamku, nech ji dospat, at ji snídani udělá pak ona a obleče ji ne? :think:

gabki
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 04.09.18 08:03

ahoj,je to jiný režim než o prázdninách určitě se to utřepe.Zkus chodit dříve spát,at jsi ráno víc odpočatá.Máš krásné období tak si ho užívej s malou doma,jak začne práce bude to větší frkot,ale zas záleží na dětech jak budou samostatné…Mě se zdá ,že po prázdninách to je celkem všude malinko chaotické

Zabatko
Závislačka 4298 příspěvků 04.09.18 08:09
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám dvě děti. Starší chodí do školky, mladší je doma se mnou.Dnes druhy den školky. Teď tu sedím, unavená, bez nějakého nadšení. Ráno u nás: vstanu, nychystám snídani pro děti, dám se do pucu, obleču se.Jdu vzbudit dceru do školky, pripravím jí věci. Mezitím si uvařím kafe. Vstane mladší. Řve, ze nechce to a chce tohle. Prebalím. Mladší jí u toho chodí od stolu. Starši se obleče a ja ji učešu. Do toho chystám oblečení mladší a za pochodu ji obleču. Jsem zpocená až na prd…Naštěstí bydlíme s mamkou takže ta je potom s malou doma a ja jdu se starší do školky. Cesta cca 15 minut. Odvedu a přijdu zpět. Vyřízená a říkám si, že jak to bude až pujdu do práce. Je to jen u mě? nebo jste po ránu když vypravíte děti do školky a přijdete zpět taky tak unavení? Možná to bude časem lepší, ale teď si říkám, že tohle bude každý den, krom víkendu. :?

Já mám 4 děti, 3 školní a jedno školkové a koncem loňského roku už jsem mlela z posledního. Ale obecně se s nima tak nepářu, prostě ráno se musí makat a hotovo, žádný vymýšlení, jinak bych se z toho zbláznila. Jinak víc než ranní vstávání mě vycucává příprava do školy. Nejstarší je sice už 14 let, ale je hodně progresivní a účastní se různých olympiád, takže jí pomáhám s přípravou, do toho nejmladší chce dělat pořád různé předškolácké úkoly a prostřední 2 jsou poměrně komplikovaní na učení. Naštěstí nechodím do práce, protože jinak bych to nedala v kvalitě, jakou si představuju.

Ancek
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 04.09.18 08:09

Zvykneš si a bude to dobré. Až si všechny ty činnosti zautomatizuješ, nebude tě to tak vyčerpávat.

Kriss Tina
Kelišová 6070 příspěvků 04.09.18 08:10

No u nás to musí jít ráz na ráz, vstanu, obléknu se, vzbudím syna, než se obleče on tak mu udělám rychlou snídani, sobě kafe do termosky, během 20 minut je syn najezený (nebo dojídá cestou do školky) a jde se, teď už ho vozí přítel, já bych nestihla práci. Co bych dala za to, odvézt jedno dítě do školky a pak se vrátit domů ke druhému, které mi dokonce někdo pohlídá než vypravím starší, kafe atd bych si dala až pak v klidu. Mít to jako ty, tak mladší nebudím, nenutim snídat, prostě bych primárně obstarala starší, odvedla a snídani s mladší bych řešila po příchodu :nevim:

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 04.09.18 08:14

Tvůj problém je v tom nastavení, že si myslíš, že musíš chvátat do školky a pak zase chvátat domů za malou. Nebylo by lepší obléct obě dvě děti, a jít prostě na procházku, po které cestou vysadíte starší ve školce? Pak v klidu budete pokračovat v procházce, cestou zpět třeba nakoupíte. Já jsem to měla loni (starší ve školce, mladší se mnou doma) a zjistila jsem, že když vedu do školky a jdeme hned domů, tak bych si nejradši lehla a spala, ale když jdeme ze školky na nějaké pochůzky, nakoupit, stavíme se na hřišti apod., tak přijdeme domů jen třeba o 1,5-2h později, ale mám dobrý pocit, že už jsme toho tolik stihli (a fyzicky jsem asi unavenější, ale psychicky ne).

Uživatel je onlinesmurfka
Vesmírná mluvilka 30023 příspěvků 04.09.18 08:14

ASI TAK..kdybych se vracela domů k malému dítěti, tak bych si kafe a snídani dala až pak v klidu domova a ne ráno ve spěchu.. :nevim: když si teda za 15minut doma. A když budeš mít pro dítě snídani jen tak do ruky může to požvýkat cestou - stejně mají hned svačinky ne? Když jsem chodila až na osm do školky, tak jsem snídani ani nedávala, protože kolem půl deváté už mají svačinu, takže hlady neumřou..to snídani dávám až ted, když chodí brzo ještě před sedmou do školky..

murkyf
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 04.09.18 08:15

Taky nechápu proč mladší budis.. pochopila bych, kdybys ji brala sebou..

Uživatel je onlineHelmahelma
Povídálka 23 příspěvků 04.09.18 08:15

Pripravuji si vse vecer den predem. Kominky co si vezmou na sebe, batuzek at si pripravi holcicka do skoly. Zadny ze si rano vzpomene a jde si hledat hracku (to mi delal syn) co nutne potrebuje s sebou. Snidani si chystam dopredu. Rohlik, krupinky, jogurt, proste nad tim premyslim uz vecer a rano je pak vetsi klid. Tohle jsem se naucila az kdyz jsem zacala chodit do prace. Syn uz vi, ze ma taky svoje povinnosti a vecer pred spanim musi mit vse nachystane.

_0812_
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 04.09.18 08:16

U nás druhý den školky, malá bude mít skoro 4 roky. Zatím to funguje tak, že já vztávám o půl 7. Hygiena, obléknu se, udělám čaj a snídani a v 7 jí budím, nají se, umyje a jde čekat na oblékání. Dneska mě překvapila, než jsem se učesala tak se úplně celá sama oblékla a už na mě čekala v chodbě. Pusinka moje. Zvládá to lépe než já, včera po obědě jsme přišly ze školky, počkaly jsme na taťku než přijde z práce, malá si hrála a já padla za vlast a chrněla jsem si sprostě až do sedmi do večera :mrgreen: :mrgreen:

Hadumi
Extra třída :D 13570 příspěvků 04.09.18 08:17

Mám 2 děti. Starší budím v 7:10, oblečení má připravené z předchozího dne, dojde do koupleny, navleču na ní oblečení (velké ušetření času), snídá drobnost - kinder řez (opět velké ušetření času). Jdu do koupelny já, jen si čistím zuby, zbytek po příchodu domů (opět šetřím čas). Malé dítě je v postýlce, na řadu přijde až když je starší hotová. Hlídá tatínek, když jde starší do školy. Vstáváme v 7:10, v 7:30 se jde do školy. Všechno dělám tak, aby pro mne bylo rychlé a jednoduché.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.18 08:17

Mam taky starsi dceru,co chodi do skolky a mladsi,s kterou jsem doma. Jelikoz vstavame nejpozdeji o pul 7.a do skolky se jde kolem 8.,tak vse v pohode stiham. Treba dnes uplna pohoda. Pak jsou ale dny,kdy se coura s jidlem i oblikanim a nestihame a pak jsem teda taky poradne vyšťavená. Dite odvadim bud ja nebo prarodice,mladsi zustava doma. Vzdycky si predstavuju,jaky by to byl frkot,kdybych strojila a vypravovala i tu mladsi zaroven. Za rok me to ale taky ceka. Takze vzdycky muze byt hur :mrgreen: Ted budu dopoledne varit,uklizet a zaroven si hrat s malou,kterou po obede dam spat a pobezim opet pro dceru do skolky. Manzel prijde na obed a chvili ji tady pohlida. A takto kazdy den. Nekdy uz je to fakt na palici a ja si rikam,ze uz chci mezi lidi do prace…

lolink
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 04.09.18 08:18

Snad si to sedne. U nás včera úplná pohoda. Dnes ráno psycho. Protože včera vyvadel, ze spát nebude, do postele jsem ho dostala v deset večer 8o. Ráno scéna, ze je unavený, ze nechce tohle a chce tamto. Takže musim poladit, at mi tu v pět odpoledne nevytuhne a jde spát normálně. Mam dost a to mam jedno dítě. A to vstávám o hodinu a půl driv :mrgreen:. Ve školce jsme byli deset minut před zavřením :mrgreen:. V říjnu rodim a to bude teprve jízda. Na pomoc nikoho nemam, rodiče hodně daleko.

rezulka
Závislačka 2884 příspěvků 04.09.18 08:22

Asi si musíte zajet nějaký systém, ještě jste v prázdninovém režimu, protože jinak nechápu, co ti na tom připadá složité, navíc s mamkou v domě. Starší začala chodit do školky až letos? Jestli jo, tak jsi z toho možná rozhozená a proto nestíháš atd.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >