Randění v minulosti a dnes - změna k lepšímu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

admin
Extra třída :D 11123 příspěvků 14.02.17 14:18
Randění v minulosti a dnes - změna k lepšímu?

Milé uživatelky,

opět pro Vás připravujeme článek a zajímal by nás Váš názor. Tentokrát se bude věnovat vztahům, konkrétně způsobům, jakými jsme se seznamovali v minulosti a jak se seznamujeme a randíme dnes.

Nás zajímá:

• Jak se podle Vás seznamování a randění v posledních letech změnilo?
  • Co je podle Vás výhodou současného způsobu seznamování a co nevýhodou?
  • Jaký vliv na vztahy mají sociální sítě?
  • Jaký význam pro Vás má textování?
  • Souhlasíte, že je v období prvních schůzek normální vídat se ještě s dalšími lidmi?

Těšíme se na Vaše odpovědi!
tým eMimino.cz

edit: Víme, že věk v diskusi může být různý, a tak úmyslně necháváme pojem „minulost“ na Vašem uvážení. :kytka:

Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 14.02.17 14:26

Nevýhoda v minulosti: starý děd domluvil hned svatbu s nově narozeným synem sedláka, aby bylo více polnosti „v baráku“, žena si tehdá nevybírala partnera, rovnou se vdala za někoho, koho třeba viděla poprvé :mrgreen: :mrgreen:

Dnešní doba je jednoduchá, člověk si vybírá, koho chce, randí s kým chce, spí s kým chce.

carsa
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 14.02.17 14:40

Otázka je, jakou minulost máte na mysli. Randění před dvaceti lety a před stopadesáti se bude dost lišit…

Frozie_F
Kecalka 112 příspěvků 14.02.17 14:47

Asi bych řekla, že zásadní rozdíl je v tom, že se lidé více seznamovali naživo. Dnes je okolo nás velké množství páru, které se potkali díky různým seznamkám apod.

Malaga
Generální žvanilka 24679 příspěvků 14.02.17 15:25

Co to je „textování“?Mys­líte, psaní si?

ka2ka
Extra třída :D 12923 příspěvků 1 inzerát 14.02.17 15:26
@Malaga píše:
Co to je „textování“?Mys­líte, psaní si?

zrovna jsem se chtěla zeptat co tím myslí, ale radši jsem to nepsala protože jsem si říkala, že jsem asi sto let za opicemi :oops:

Malaga
Generální žvanilka 24679 příspěvků 14.02.17 15:33
@ka2ka píše:
zrovna jsem se chtěla zeptat co tím myslí, ale radši jsem to nepsala protože jsem si říkala, že jsem asi sto let za opicemi :oops:

njn, tak mě opice o 100 let předběhly a co? :mrgreen: adminky zmiňovaly randění v minulosti :mrgreen:
Jako „textování“ fakt neznám, maximálně, že někdo otextoval (napsal text) nějakou melodii…

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 14.02.17 15:35
@Malaga píše:
njn, tak mě opice o 100 let předběhly a co? :mrgreen: adminky zmiňovaly randění v minulosti :mrgreen:
Jako „textování“ fakt neznám, maximálně, že někdo otextoval (napsal text) nějakou melodii…
:nevim: já to pochopila jako smsky nebo messenger? Ale kdo ví.. :think:

Malaga
Generální žvanilka 24679 příspěvků 14.02.17 15:37

@jdukolem ale ty se též píší, :think: ne?

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 14.02.17 15:39
@Malaga píše:
@jdukolem ale ty se též píší, :think: ne?

netuším… jen se mi spojilo že napsat smsku se taky říkalo - poslat textovou zprávu - textovku - od toho je už krůček k textování.. :think:
ale čert ví jestli mi ten myšlenkovej vláček neujíždí jinam :nevim:

jannette
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 14.02.17 15:39

Já tedy porovnám svoji „minulost“ a „současnost“ - první lásky byly naprosto úžasné - měla jsem to štěstí, že jsem zažila ještě takovéto klasické dopisování (ač už bylo velmi na ústupu a za dva roky ho nahradil první telefon) - bylo to romantické, hlavně jsme se nemohli hlídat (jakože je online na síti a přitom nenapíše) - prostě jsme se poznávali - pomalu, domluvili rande na plovárně a pak se zase nějaký ten čas neviděli a psali si jeden dopis týdně. Pak byly telefony, randění se zrychlilo - člověk někoho potkal, vyměnil si čísla a SMSkovalo se - opět měl člověk ale dávku svobody - nemusel odepsat hned (nebyly to chytré telefony že jo, nebyl důvod je nosit neustále po kapsách, co by na nich člověk vykoukal :-D). Vždycky se pousměju, když si vzpomenu, jak se „prozvánělo“ - jakože si¨člověk na toho druhého vzpomněl, že na něj myslí :-D No jo, SMSky byly holt drahé :-D Dnes je doba prostě mnohem rychlejší - člověk někoho potká, přidá na síti, už ten den si píšou, prolustruje mu historii, fotky, bejvalky, podívá se, co dělal v létě. Vidí, kdy je online, buď bombarduje zprávama či je naštvaný, že druhý nepíše… Ale samozřejmě důležitá není cesta seznamování, ale cíl - tedy zda to těm dvoum klape a našli si ten ideální protějšek - jestli to bylo pomocí dopisů, SMSek nebo sociální sítě je nakonec úplně jedno :-)

koziskova
Kecalka 178 příspěvků 14.02.17 15:57

Dost se dneska rika, ze diky technologiim jsou vztahy na dalku jednodussi. Muzete s tim druhym proskypovat celou noc, volat si, posilat fotky, vlastne ten clovek je diky pokroku porad s vami. Ale ani tak to jeho fyzickou pritomnost nenahradi a je to hrozne tezke.
Na prozvaneni si take pamatuju. Prijde mi, ze driv i takove malickosti nebo treba smska byly vzacnejsi. Dneska si napisete s tim druhym skoro vsechno, ale i tak ho nemusite znat.
A jeste si myslim, ze dnesni spolecnost toleruje nebo vlastne uz vubec neresi, ze se nekdo seznamil na seznamce, pres inzerat. Jak tady zaznelo, je to asi mnohem castejsi, nez se jenom tak potkat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >