Ranil by vás ve vašem věku rozvod rodičů?

5762
25.5.16 09:58

Ranil by vás, ve vašem věku rozvod rodičů?

Kamarádka se mi svěřila, že její rodiče se rozvádějí…je jim kolem šedesáti. Já jsem si o nich vždy myslela, že jsou celkem pohodový pár. Kamarádka je z toho velmi špatná, její rodiče žijí ve vedlejší vesnici a ona je s nima téměř obden, je na mateřské a tak tam často jezdí. Myslím, že má k nim moc pěkný vztah. Její tatínek je takový vtipný milý, maminka je taková starostlivá a moc příjemná paní. Pro kamarádku to byla rána z čistého nebe, nepovedlo se jí z nich moc vypáčit, proč to dělají, má podezření, že mamka se tak trochu na stará kolena rozhodla, že bude konečně „žít“ a prej má už toho protivnýho dědka dost…
Kamarádka se svěřila kolegyni a ta se jí vysmála, že je jak malé dítě, že snad své rodiče už nepotřebuje mít jako rodinu, tak co to řeší…tak se opatrně svěřila mě. Já jsem sí podpořila, protože si popravdě taky neumím představit, kdyby šli naši od sebe…prostě pořád jsou součástí mojí rodiny, jsme v denním kontaktu, bydlíme opravdu velmi blízko…asi jsem tedy taky jak malé dítě, nesla bych to špatně :oops:
Jaký na to máte názor?? Jasně, že kdo má rodiče už dávno rozvedené a pod. to bude vidět jinak, nebo kdo k nim nemá dobrý vztah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33042
25.5.16 10:02

Ted už bych to tolik neřešila..vychovali nás, dětství jsem měla pěkné, a pokud chtějí " žít " tak at si zbytek života ještě užijou..Možná jim to bude líto, pokud si ani jeden nikoho už nenajde, protože trávit stáří sám, není nic pěkného..rodina přijede a odjede, ale spát a vstávat bude sám..
Ale určitě bych se z toho nehroutila, problém by byli návštěvy a zkloubení rodinných oslav ( manžel má rodiče už delší čas rozvedené a je to těžší, všechno jezdil slavit třikrát i návštěvy se musí rozdělit, navíc máme oba rodiče dost daleko, tak to je vše na třikrát )…takhle by to bylo na 4× 8o :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27617
25.5.16 10:03

Tohle raní každého, tím spíš, když doteď fungovali jako rodina. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
25.5.16 10:07

Před půl rokem se naši rozvedli…A neranilo mě to, spíš mě vytáčí, že když jedeme 150km na víkend, tak nemáme klid a musím řešit kdy kterého uvidíme, u kterého budeme spát… takže jsem omezila návštěvy, mám v rodném městě ještě dvě babičky a tetu s rodinou a fakt mě nebaví mít s dvěma malými dětmi o víkendu minutovník. Od teď už je připravená chalupa na pobývání, ale stejně už to není ono, navíc máme svůj dum. Dřív jsme jezdili co 14 dnů, teď už jednou za dva měsíce a nic mi nechybí :-D Ale přímo rozvod rodičů mě nechal chladnou, je to jejich věc a ač jsou oba fajn, dohromady to bylo korektní, ale určitě ne báječné, takže je chápu, žili vedle sebe, ne spolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13367
25.5.16 10:07

Taky bych byla jak male dite a blbe to nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
25.5.16 10:09

Samozřejmě, že ano.

• Nahlásit
  • Citovat
49251
25.5.16 10:10

Asi jo, jsou spolu přes 30 let. Zamrzelo by mě to za ně. Ale mě mrzí jiné věci, které nejdou napsat veřejné, kdyby to četl někdo známý. Dusim to v sobe, ale nic s tím nemá dělám.
Nasi spolu spolu peklo v podobě mamininych mrtvici, kdy první měla už ve 34r. a do 50r. měla další. Hned po prvni zustala postizena.
Nikdy se s ní nerozvede, neutece zbaběle od nemocného cloveka, kdyby chtěl otec už by odešel dávno.
Akorat po letech otec začal trošku žít, začal sportovat, našel si aktivity i které se mi nelíbí, ale nic mi do toho neni, už nesedí jen doma nebo jen práce.
Omládl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
25.5.16 10:13
@smurfka píše:
Ted už bych to tolik neřešila..vychovali nás, dětství jsem měla pěkné, a pokud chtějí " žít " tak at si zbytek života ještě užijou..Možná jim to bude líto, pokud si ani jeden nikoho už nenajde, protože trávit stáří sám, není nic pěkného..rodina přijede a odjede, ale spát a vstávat bude sám..
Ale určitě bych se z toho nehroutila, problém by byli návštěvy a zkloubení rodinných oslav ( manžel má rodiče už delší čas rozvedené a je to těžší, všechno jezdil slavit třikrát i návštěvy se musí rozdělit, navíc máme oba rodiče dost daleko, tak to je vše na třikrát )…takhle by to bylo na 4× 8o :zed:

Kamarádka mi řekla, že se bojí, že aby si vyhověli majetkově, podle ní prodají dům, její rodný dům a mamka se zřejmě bude chtít odstěhovat někam, kde má byt po svých rodičích, nevím jak je to daleko, ale asi dost :roll: Její ségra žije v zahraničí a jí to ranilo velmi, ona sem létá z USA jednou za rok a celé roky před lety sem nesměla, aby tam dostala pobyt, snad 7 let tu nebyla a když jsem poprvé směla, tak byla hrozně dojatá. Nabídla mamce, ať přiletí za ní, že jí vše zaplatí, ať si tam odfrkne od táty a bude zase dobře :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5762
25.5.16 10:16
@Kelsey píše:
Asi jo, jsou spolu přes 30 let. Zamrzelo by mě to za ně. Ale mě mrzí jiné věci, které nejdou napsat veřejné, kdyby to četl někdo známý. Dusim to v sobe, ale nic s tím nemá dělám.
Nasi spolu spolu peklo v podobě mamininych mrtvici, kdy první měla už ve 34r. a do 50r. měla další. Hned po prvni zustala postizena.
Nikdy se s ní nerozvede, neutece zbaběle od nemocného cloveka, kdyby chtěl otec už by odešel dávno.
Akorat po letech otec začal trošku žít, začal sportovat, našel si aktivity i které se mi nelíbí, ale nic mi do toho neni, už nesedí jen doma nebo jen práce.
Omládl.

Tohle by bylo taky další téma na dlouhé hovory :hug: :hug: Je mi to jasné, že tě to trápí a asi kolísáš mezi pochopení tátovo aktivit a uznáním, že nemocnou mamku neopustil a na druhou stranu tě žere jeho „nový život“. Drž se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 10:17

Možná maličko, ale nehroutila bych se z toho. Je to jejich věc, spíš by bylo nepraktické, že bych jezdila na návštěvy na dvě místa místo jednoho. Je pravda, že se rodiče k sobě moc nemají, spíš žijou jako sourozenci vedle sebe, tak možná proto.
anonym snad pochopitelný, jinak smazat

• Nahlásit
  • Citovat
33042
25.5.16 10:20
@alisekR píše:
Kamarádka mi řekla, že se bojí, že aby si vyhověli majetkově, podle ní prodají dům, její rodný dům a mamka se zřejmě bude chtít odstěhovat někam, kde má byt po svých rodičích, nevím jak je to daleko, ale asi dost :roll: Její ségra žije v zahraničí a jí to ranilo velmi, ona sem létá z USA jednou za rok a celé roky před lety sem nesměla, aby tam dostala pobyt, snad 7 let tu nebyla a když jsem poprvé směla, tak byla hrozně dojatá. Nabídla mamce, ať přiletí za ní, že jí vše zaplatí, ať si tam odfrkne od táty a bude zase dobře :nevim: :nevim:

JEJI rodný dům? ano narodila se tam, ale dům patří jim, oni ho koupili, oni ho spravovali, tak mají právo ho i prodat..Pokud se rozejdou a vypořádají jako lidi, tak bych se netrápila..trápilo by mě, kdyby se rozešli jako hov.ada, kydali na sebe navzájem špínu a mi to museli poslouchat a dělat že jsme na jejich straně..to bych nevydýchala a nechtěla se toho učastnit..ale pokud se domluví, dohodnou, pořád to je jejich život..děti už si vychovali, už zijí jen sami spolu, a tak jen oní ví, jak to mají..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49251
25.5.16 10:20

@alisekR
Spis si říkám, že mladsi lidi se dnes rozvádí kvůli kdejake malichernosti pomalu po prvním problémů.
Mají houby výdrž a hned utíkají ze vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1842
25.5.16 10:22

Tohle prostě raní každého v každém věku. Já jsem to zažila před 3 lety, už jsem byla sama vdaná a měla jsem dítě. Vůbec jsem to nečekala. Hrozně mě to vzalo. Připadala jsem si jak podvedená. Takže tvou kamarádku chápu, je to složité. Já jsem třeba měla hrozný strach o tátu, jestli to ustojí. Časem jsem si na situaci zvykla a je to lepší. Vidím to spíš jako problém do budoucna, starat se o rodiče a navíc o každého zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5382
25.5.16 10:29

Naši se rozváděli, když už mi bylo nějaký 22,23, žila jsem už s přítelem, ale stejně jsem z toho byla špatná. Mám ještě nezletilou sestru a v té době jí bylo kolem 10let. Byla jsem z toho špatná. Myslím si, že to zasáhne každého, pro kterého ta rodina něco znamená a více se stýkají. V tom momentě, alespoň u nás to tak bylo, se rozpadne celá rodina. Zejména pokud rozvod, nebo důvody a okolnosti, jsou ve zlém, jako tomu bylo u nás. Já chápu, že pokud jsou nešťastní, že mají právo šťastní být a ten život žít, ale měli by si uvědomit, jak se mají chovat a že tím, že se rozvádí, zasáhnou i děti, byť jsou již dospělé. V tom momentě už totiž nemůžete přijít a mami, tati. Jezdíte ke každému zvlášť a musíte lhát, nemůžete si povídat o všem. Bruslíte mezi dvěma rodiči o to, s kým budete teďka, s kým příště. Kdo dříve slyše a viděl to a to. U nás to trvá dodnes a ani s jedním si nemohu popovídat o všem, o radostech, problémech atd..
A teď k té kolegyni. Ať si z toho nic nedělá, holt takoví lidé jsou, někdo je chladný a odolný, někdo citlivější. Ať si najde někoho, kdo jí vyslechne a pochopí, třeba tebe a ať si klidně posteskne. Však jsou to rodiče, kteří již spolu nebudou, né žádní sousedi od vedle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
25.5.16 10:30
@smurfka píše:
JEJI rodný dům? ano narodila se tam, ale dům patří jim, oni ho koupili, oni ho spravovali, tak mají právo ho i prodat..Pokud se rozejdou a vypořádají jako lidi, tak bych se netrápila..trápilo by mě, kdyby se rozešli jako hov.ada, kydali na sebe navzájem špínu a mi to museli poslouchat a dělat že jsme na jejich straně..to bych nevydýchala a nechtěla se toho učastnit..ale pokud se domluví, dohodnou, pořád to je jejich život..děti už si vychovali, už zijí jen sami spolu, a tak jen oní ví, jak to mají..

Tak pro mě je jejich dům taky můj rodný dům. To místo je pro mě životní jistota :nevim: To bych sakra obulela, kdyby se snad měl prodat a rodiče se měli někam rozstěhovat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama