Ranní úzkosti deprese i po léku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.9.21 09:32

ranní úzkosti deprese i po léku

Už si nepamatuju kdy jsem ráno vstala a neklepala se jak ratlík s bušením srdce. Léky beru aurorix a na noc derin (quentiapin) Ano usnu ale probudím se a už nemůžu zůstat ležet protože se strašně klepu a srdce mi buší hrozné. Musím okamžitě pro rivotril jinak to nedám. Již jsem měla na noc tritico, mirzatapin ale ranní stavy jsou šílené a bez ribotrilu nedám nic. Mi prostě AD nezabírají…já už nevím
Každý večer si přeju at se probudím a není mi tak šíleně… :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
131
18.9.21 10:42
@Anonymní píše:
Už si nepamatuju kdy jsem ráno vstala a neklepala se jak ratlík s bušením srdce. Léky beru aurorix a na noc derin (quentiapin) Ano usnu ale probudím se a už nemůžu zůstat ležet protože se strašně klepu a srdce mi buší hrozné. Musím okamžitě pro rivotril jinak to nedám. Již jsem měla na noc tritico, mirzatapin ale ranní stavy jsou šílené a bez ribotrilu nedám nic. Mi prostě AD nezabírají…já už nevím
Každý večer si přeju at se probudím a není mi tak šíleně… :pocitac:

Ahoj, to znam. Jak dlouho léky bereš? Máš je přímo od psychiatra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4184
18.9.21 10:42

Jak dlouho bereš AD?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
18.9.21 15:59

Pokud máš léky od doktora, musí ti změnit léky. Pokud nebude chtít, změn doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5885
18.9.21 21:31

Ten Rivotril působí vlastně jak na člověka? :think: kamarádka ho bere taky, ale já jsem to s ní neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
18.9.21 22:08

A jak dlouho ten rivotril už bereš? Na lécích na uklidnění (benzodiazepiny – právě rivotril, lexaurin, neurol, diazepam apod.) vzniká dost snadno a rychle závislost, nemohly by to být abstinenční příznaky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
18.9.21 22:09
@GabinkaCh píše:
Ten Rivotril působí vlastně jak na člověka? :think: kamarádka ho bere taky, ale já jsem to s ní neřešila

Rivotril je lék ze skupiny benzodiazepinů, funguje proti úzkosti, snižuje napětí, je antikonvulzivní a myorelaxační (protikřečový účinek a uvolnění svalů), způsobuje útlum a ospalost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
18.9.21 22:12
@Proseccová píše:
Rivotril je lék ze skupiny benzodiazepinů, funguje proti úzkosti, snižuje napětí, je antikonvulzivní a myorelaxační (protikřečový účinek a uvolnění svalů), způsobuje útlum a ospalost.

Myslím, že se z něj můžou třást ruce nebo být neklidne nohy - máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
18.9.21 22:19
@Takco píše:
Myslím, že se z něj můžou třást ruce nebo být neklidne nohy - máte někdo zkušenost?

Vedlejších účinků má každej lék plno, mrkni na příbalák, je to i volně na netu, třeba na stránkách SÚKL. Každej vedlejší příznak pak konzultuj s Dr., zvlášť u léků na úzkost by se to stávat nemělo, ty maj naopak přitlumit a zklidnit.

V případě abstinenčního syndromu to pak naopak platí, bohužel benzodiazepinovej absťák může být až život ohrožující a vysazovat by se mělo postupně pod dohledem Dr., případně i v nemocnici (záleží, kolik toho člověk bere, jak dlouho, jetli to kombinuje s dalšími látkami včetně alkoholu apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
16.11.21 17:24

Závislost na lécích- rozhovor

Hezký den přeji,
Chtěla bych se zeptat, zda by byl zde někdo ochotný si promluvit právě na téma závislosti na lécích v anonymním rozhovoru k mé Diplomové práci. Práce je zaměřena právě na závislost na lécích a její následky, více informací bych ještě předala. Rozhovor stačí vyplnit anonymně online přes internet. Každý další rozhovor by byl pro mne velkým přínosem a pomocí.
Případně mě kontaktujte na e-mailu klara. maderova@seznam.cz
Předem moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat