Raw food - vaše začátky

3240
17.11.15 18:40

Raw food - vaše začátky

Téma je jasné. Chci se zeptat - jak jste začli? Co vás k tomu vedlo? Jak dlouho už se takto stravujete? Přešli jste na raw najednou nebo jste postupně vysazovali určité potraviny? Měli jste při přechodu na raw zdravotní potíže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
17.11.15 18:44

Vysadila jsem maso, pak mléčné výrobky, pečivo a tak dále… prostě postupně. Pokud nejíš vyloženě zdravě, tak si myslím, že by náhlé najetí na RAW nebylo dobré.

Já tedy jsem na jednom vařeném jídlu denně, zbytek RAW, teď momentálně jsem čistě na RAW, ale hodlám se opět vrátit na jedno vařené jídlo. Čistě RAW pro mě dlouhodobě moc není, ale zkouším a možná se nakonec zadaří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
17.11.15 18:52

Jak plánuješ přípravu jídel? Dívala jsem se, že je to celkem časově náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47815
17.11.15 18:53

Já jsem ze dne na den bez rozmyslu a dlouheho vahani, premlouvani najela napřed na vitarianskou a pak přešla na fruktarianskou, že to mi vyhovuje nejvíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47815
17.11.15 18:58

A taky nejedu 100℅ jedno vařené jídlo denně oběd mám. A to mám podmínku malá porce na dezertním talíři, jen žitná celozrnna nebo spaldova mouka, ne bílou mouku, žádný cukr kde je třeba měním za stevii, minimum tuku.
A zbytek dne jim čerstvé ovoce.
Nemám rada ty mixované stavy a koktejly, takze čerstvé jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.11.15 19:13
@Maddlen píše:
Jak plánuješ přípravu jídel? Dívala jsem se, že je to celkem časově náročné.

Ani mi nepřijde, ráno mám kaši s ovocem a ořechy, 2× denně smoothie, oběd a večeře něco většího (jedno z toho vařené), ale nijak moc času mi to nezabere :nevim: Jinak přes den jím normálně čerstvé ovoce, bez ničeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
17.11.15 20:34

@radkka Myslela jsem to spíš v tom smyslu, že je potřeba něco namočit nebo nechat naklíčit… co jsem se tak probírala recepty na netu. Tak jestli máš dejme tomu nějaký plán na pár dní dopředu apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
18.11.15 07:51
@Maddlen píše:
@radkka Myslela jsem to spíš v tom smyslu, že je potřeba něco namočit nebo nechat naklíčit… co jsem se tak probírala recepty na netu. Tak jestli máš dejme tomu nějaký plán na pár dní dopředu apod.

To ano, já neklíčím, já to nerada :oops: Namáčím ořechy na mléko a pohanku na snídani, to už dělám prostě pravidelně, že mi to na sebe tak nějak navazuje, nepřemýšlím nad tím a moc času to nezabere, horší je mixování, když máš doma rodinu/sousedy a tenké zdi a všichni ještě spí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.16 20:15

@Kelsey Co vsechno ta frutatianska strava obnasi? Jsem vegetarian, chvili byla vegan a jednu dobu zkousela RT4, ale o fruitarianstvi jsem se nikdy dopodrobna nezajimala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
12.1.16 20:51

Holky a jak to děláte ted v zimě? Jíte dovážené ovoce, nebo máte nějaké uskladněné z léta, zmražené a tak? Nedovedou si představit jist cely den jen jablka… :nevim: v létě je to jednodušší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
12.1.16 20:52

Holky a jak to děláte ted v zimě? Jíte dovážené ovoce, nebo máte nějaké uskladněné z léta, zmražené a tak? Nedovedou si představit jist cely den jen jablka… :nevim: v létě je to jednodušší :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
12.1.16 20:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
623
12.1.16 20:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
511
12.1.16 21:09

@Andrejizna Ovoce, zelenina, ořechy… Já jsem to zkoušela, ale nevydržela jsem to, měla jsem chuť na maso. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.1.16 21:29
@Evca.St píše:
Holky a jak to děláte ted v zimě? Jíte dovážené ovoce, nebo máte nějaké uskladněné z léta, zmražené a tak? Nedovedou si představit jist cely den jen jablka… :nevim: v létě je to jednodušší :-)

v obchodě mají i banány, pomeranče, melouny, borůvky, fakt běž někdy nakoupit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama