Razítko od zubaře v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hapi.isis
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 10:35
Razítko od zubaře v těhotenství

Maminky mám dotaz, jsem v sedmém měsíci těhotenství. A doktor po mě chce razítka od zubaře a obvodního lékaře. U zubaře už jsem byla za těhotenství 2×. Poprvé mě bohužel vyšetřit nemohl protože jsem měla aftu a dost to bolelo, tak mě nechtěl trápit. Podruhé jsem tam byla minulý týden a poprosila jo o razítko do průkazky. To mi ovšem odmítl dát s tím že jeste nejsem dolecena. Na další kontrolu jdu až v září. Mám obavy ze můj gynekolog mě sprdne a já s tím bohužel nic neudělám. Stalo se vám to taky některé?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
veria
Nadpozemská drbna 25361 příspěvků 09.05.19 10:37

Nemůže tě k ničemu nutit, ty prohlídky nejsou povinné, jen doporučené. Po mně to dr například vůbec nechtěl. Byla jsem samozřejmě u zubaře, myslím jednou za těhotenství, ale z vlastní iniciativy, gyndr po mně nic nepožadoval

Kriss Tina
Extra třída :D 10147 příspěvků 09.05.19 10:38

Nestalo, ale moji dr je to jedno, jde ji o to jestli sem v těhotenství u toho zubaře byla (víc se kazí zuby) a jestli mám nebo nemám razítko nekontroluje. Je to tvoje věc, bylas tam tak co? Porodit musíš i bez razítek takže klid :mrgreen:

Tableta
Závislačka 4845 příspěvků 09.05.19 10:39

Já jsem razítko taky neměla a nikdo mi nic neřekl ani blbě nekoukal, ani v porodnici.

22karkulkaaa
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 09.05.19 10:47

Já měla razítko jen od obvodního a nikdo nic neříkal… :slight_smile:

hapi.isis
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 10:48

Dekuju moc všem, je to sice me třetí těhotenství, ale mám nového gynekologa. U dcer jsem taky razítko neměla a doktor ani sestra nic neřešili. Teď mě s tím sestra strašidla, že na tom doktor lpí.

Janli
Echt Kelišová 8465 příspěvků 09.05.19 10:49

Mě sprdla akorát sestra, tak jsem jí řekla, že jsem byla u zubaře v době, kdy jsem ještě neměla průkazku a od třetího měsíce mám klidový režim a zubaři jaksi domů nejezdí. Buď v klidu, fakt se nic neděje. U druhýho těhotenství jsem neměla ani prohlídku praktickýho lékaře, prostě to nešlo. Problém s tím měla jen ta sestra, ale jak to mám udělat, když mám vstávat jen na záchod, to už mi neřekla. Ani v porodnici s tím neměli nejmenší problém. Navíc ty jsi u toho zubaře byla dvakrát.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 87 inzerátů 09.05.19 11:20

@hapi.isis řekla bych u zubaře jsem byla, na razítko jsem zapomněla…u mě to samé, 3. těhotenství musela jsem změnit dr. a taky řešila razítka, ta předtím vůbec, já zase neměla razítko obvodaka, tak jsem se ptala, jestli je to fakt nutné, tak není, ale pokud je porod koplikovaný je prý dobré vědět dopředu, jestli máš srdce ok a jsi zdravá…já jí řekla, že očekávám klidný porod jako ty předchozí 2…no měla jsem štěstí, porod byl ok, v nemocnici už to nikdo neřešil :palec:

hapi.isis
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 11:23

@welovefashion k obvodní se chystám dneska. Snad bude rozumnější než zubař :lol: chápu, že chtějí vědět jestli je vše ok.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 12:20

Já razítko od zubaře neměla a buď si toho nikdo nevšiml nebo to neřešili. Koneckonců je to moje zdraví. Takže by si někdo mohl jen zkusit mě za to sprdnout.

karkarka
Závislačka 3663 příspěvků 09.05.19 12:35

Jestli tam mas razitko je jen tvoje vec. Kdyby na tom doktor „trval“ tak by si ode me neco vyslechl.

hapi.isis
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 18:41

@zuzikka @karkarka holky děkuji moc :kytka: Už na to kašlu a nebudu to řešit. :)

renap
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 09.05.19 18:52

Vy si myslíte, že doktor prudí s razítkem jenom tak pro svoje potěšení, aby mohl buzerovat těhotnou? Asi k tomu má důvod-narozdíl od vás ví, že zubní kaz může způsobit v těhotenství dost problémů, včetně předčasného porodu. Proto by každá těhotná měla mít zuby v pořádku a spravené, protože blbý nevinný kaz může být zdrojem infekce.
třeba tasy
Zubní kaz nebezpečný pro miminko?

Zubní kaz v těhotenství není žádné neviňátko a může způsobit opravdu vážné problémy. Zubní kaz je v podstatě infekce, která ohrožuje i matku, i její nenarozené dítě. Pokud se zánět dostane z ústní dutiny do organismu maminky, může dojít k předčasnému porodu nebo potratu. A to už jsou skutečně vážné věci. Nenarozené miminko ohrožuje podle vědců i parodontitida, což je onemocnění projevující se uvolňováním, kýváním a následným vypadáváním zubů. Toto infekční onemocnění rovněž zvyšuje riziko potratu či předčasného porodu.

hapi.isis
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 19:18

@renap já se tu ale ptala zda je to razítko nutné. Mám dvě dcery a pravidelní s nimi chodím co půl roku na kontroly. Psala jsem u že jsem u něj byla 2×. Poprvé bohužel nemohl prohlídku udělat ale podruhé udělal co mohl. Bohužel dal může pokračovat až po porodu. Navíc jsem také objednaná na zubní hygienu ještě před porodem. Vše dodržuji jak mám, chodím pravidelne a o zuby se starám jak jen můžu. Nevím já to tu mají ostatní maminky. Ale já se ptala pouze na nutnost razítka. Pokud mi to razítko nedal tak se na hlavu stavet nemůžu. Ale pro sebe i miminko dělám maximum.

renap
Ukecaná baba ;) 2258 příspěvků 09.05.19 19:24

@hapi.isis však jo, to je v pořádku, že si to hlídáš. To byla reakce na ty, co by sprdly doktora za to, že si dovolil je poslat k zubaři, jelikož mu do toho přece nic není a něco by si vyslechl, kdyby do toho chtěl kecat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama