Rázové vlny na patní ostruhy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

toma0105
Stálice 98 příspěvků 71 inzerátů 31.10.18 09:01
RÁZOVÉ VLNY NA PATNÍ OSTRUHY

Mám už delší dobu problém s patama-ostruhy, už mám za sebou rehabky, opichy-několikery a teď jsem se rozhodla, že zkusím rázové vlny, neb zatím mi nic nepomohlo, vložky do bot, nové boty, přímo na tento problém, bez žádného výsledku. Problémy mám už 3 roky.Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s rázovými vlnami, popř. I ozařování, jak dlouho Vám léčba trvala a jestli zabrala a jestli jste marodili a jak dlouho? Dělá mi problém delší chůze, pak když delší dobu sedím a pak se mám rozejít-nemůžu se na nohy postavit a rozejít se. Dále nevydržím v podřepu, paty mě táhnou, takže zahradu pleju zásadně po čtyřech :roll: :roll: a když už to hodně přepísknu s chozením/ale to v práci neovlivním, hodně se nalítám/tak mi jdou křeče do nohou i když jsem v klidu a sedím, křeče od pat směrem ke kotníkům a výš. Můj ortoped radí Brufeny, ale to bych to jedla na kila a to nechci, beru si něco, vždycky až je mi nejhůř. Za jakékoli názory děkuji :kytka:

Příspěvek upraven 31.10.18 v 11:45

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 31.10.18 09:07

Opichy jsou to nejhorší možné řešení, protože to není řešení.
Všechny, co znám a měli tento problém, tak šli buď na tu vlnu nebo ozařování. Ničím jiným to nikdo neřešil.
Jedno nebo druhé pomohlo na spoustu let.

brisco
Závislačka 2910 příspěvků 31.10.18 09:08

Mě pomohla elektroléčba. Ale konec bolesti byl až za cca měsíc po ukončení léčby. Už jsou to skoro tři roky. Jistota je prý ozařování. Už jsem tam byla objednána, ale doktor mi to na místě rozmluvil. Nakonec jsem byla ráda, zpětně se ukázalo, ze už jsem byla těhotná :)

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 31.10.18 09:13

Členu rodiny doktor řekl, že ozařování na tento problém je možno jen 2× za život, takže je napřed lepší vyčerpat ostatní možnosti.
Což ale opichy fakt nejsou.

Uživatel je onlinetumpach
Kelišová 5986 příspěvků 31.10.18 09:14

Mamce pomohlo ozAřování, na druhy pokus,ale ma tedkom klid

toma0105
Stálice 98 příspěvků 71 inzerátů 31.10.18 09:15
@Sany80s píše:
Opichy jsou to nejhorší možné řešení, protože to není řešení.
Všechny, co znám a měli tento problém, tak šli buď na tu vlnu nebo ozařování. Ničím jiným to nikdo neřešil.
Jedno nebo druhé pomohlo na spoustu let.

Po posledním opichu,který teda vůbec nezabral a bolel jako pra..se,jsem pochopila,proč má můj ortoped v čekárně větu-PŘED VYŠETŘENÍM VYPLYVNOUT ŽVÝKAČKU apod.Já,ač stará koza,jsem ji málem spolkla :lol: vím,že opichy nejsou dobré,oslabují vazy,achylovku atd. :palec:

Uživatel je onlinetumpach
Kelišová 5986 příspěvků 31.10.18 09:18

@Sany80s to je blbost, ze jen dvakrat to je na osm dní jedna lecba, ale nesmí to byt casto za sebou - to je ta podminka,
Ty spíš myslis razova vlna :think: :think:

brisco
Závislačka 2910 příspěvků 31.10.18 09:18
@Sany80s píše: Členu rodiny doktor řekl, že ozařování na tento problém je možno jen 2× za život, takže je napřed lepší vyčerpat ostatní možnosti.
Což ale opichy fakt nejsou.

Mě říkali 3× a raději až po 40. roce.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 31.10.18 09:19

mám za sebou elektroléčbu i ultrazvuk bez výrazného zlepšení.
Pak jsem šla na rázovou vlnu a za mě :palec:
Už asi po dvou nebo třech sezeních sem cítila změnu, odchodila sem na každou nohu myslím osm „dávek“. Úplné zlepšení je ale znát až cca tři měsíce po. Prostě sem se jednoho krásnýho dne postavila ráno na nohy a ono to nebolelo :mrgreen:
Jinak sem si o botách a chození vůbec hodně početla a zjistila, že sem si spoustu potíží způsobila špatným chozením a špatnou obuví…Především příliš úzkými botami, kdy sem si deformovala nohu, noha pak nemohla pracovat a už to jelo, plochý nohy, sesypaná klenba, ostruhy)
Dneska je to dva roky, co nosím barefoot (noha se mi hodně posílila, srovnaly se plochý nohy, tím pádem nenamáhám šlachy a neměla bych si tedy znovu rozjet ty šílený ostruhy), ale je pravda, že sem s nimi začala víc laškovat až ve chvíli, kdy sem si zaléčila ostruhy, jinak by to byl porod a akorát bych si ublížila.

Každopádně, boty pohodlné, dostatečně široké v prstech a rázová vlna k tomu je nejlepší cesta, jak se toho zbavit, za mě.

Ozařování mi lékaři v době, kdy sem o rázovce ještě nevěděla, rozmlouvali s tím, že ho nedoporučují, respektive vůbec nenabízejí, dokud jsem ve věku, kdy bych mohla mít děti..

Sany80s
Kelišová 6544 příspěvků 31.10.18 09:25
@brisco píše:
Mě říkali 3× a raději až po 40. roce.

Tak asi co doktor, to názor.

toma0105
Stálice 98 příspěvků 71 inzerátů 31.10.18 09:41
@tumpach píše:
Mamce pomohlo ozAřování, na druhy pokus,ale ma tedkom klid

Ozařování mi doktor moc nedoporučoval s odůvodněním,že mám málo roků,3 roky zpět,myslím,že z důvodu ,kdybych chtěla mít ještě děti,tak zkusím ty rázové vlny,problém je,se dokopat a jít k doktorovi.Pracuji v nemocnici a víte,jak to je..kovářova kobyla…a navíc to asi vypadá na delší marodění,což se asi doma zblázním. :cert:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 31.10.18 09:45

@toma0105 rázový vlny nejsou na neschopenku…

toma0105
Stálice 98 příspěvků 71 inzerátů 31.10.18 09:52
@Mar__tanka1983 píše:
@toma0105 rázový vlny nejsou na neschopenku…

Dělám 12nactky a celý den na nohou,bylo mi řečeno,že neschopenka je víc než na místě,jinak si klid nohou nezajistím,na­víc,když si budu vlny hradit sama,jelikož pojišťovna toto prý neproplácí.Opět co doktor,to jiný názor. :think:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19855 příspěvků 31.10.18 10:07

jo takhle, no pokud si opravdu 12 hodin denně na nohou, tak to asi jo… :think: Mě po těch rázovkách říkali, že třeba do druhého dne se moc nenamáhat, když bylo sezení cca jednou týdně. Jenže já nedělám takovýhle šílený šichty, pro mě nenamáhat znamenalo ten den dva nejít na procházku ani do fitka :D
možná ale tím spíš bys to měla řešit, protože to stejně dlouho ty nohy nevydrží.

brisco
Závislačka 2910 příspěvků 31.10.18 10:16
@toma0105 píše:
Dělám 12nactky a celý den na nohou,bylo mi řečeno,že neschopenka je víc než na místě,jinak si klid nohou nezajistím,na­víc,když si budu vlny hradit sama,jelikož pojišťovna toto prý neproplácí.Opět co doktor,to jiný názor. :think:

Určitě by bylo dobrý mít pak klidový režim. Mě to prave přešlo přes Vánoce, když jsem se válela doma. A doktor mi to potvrdil, ze se to často stává. Bez toho by to mohly být vyhozené peníze. 8)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >