RD do července a učitelska profese

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
81
23.10.21 19:52

RD do července a učitelska profese

Hezký večer, za dva měsíce mi končí MD a já si tu teď tak přemýšlím, do kdy si dám RD. Mám syna narozeného 8.7. Zároveň jsem učitelka v MŠ, ve které máme od 3 týdne v červenci do předposledního týdne v srpnu prázdniny. Samozřejmě nejjednodušší by bylo si dát RD do konce prázdnin, že? Tím se mi ale zkrátí měsíční suma. Když bych ho nechala do 8.7, tak mam nárok na dovolenou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26293
23.10.21 20:06

@Oblecenikl do 8.7. si rodicak nenecháš, je to na celé měsíce. Nebo takhle, rp je na měsíce, RD si musíš domluvit v práci. Pokud budeš mít možnost nastoupit už v tom srpnu do prace, tak si nech rodicak do července a v práci si domluv na ten začátek srpna neplacené volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
23.10.21 20:10

RD je jen do 3 narozenin dítěte. Následující den musíš nastoupit do práce, nebo se domluvit se zaměstnavatelem jinak. Nepletes si to s rodicovskym příspěvkem? To jsou rozdílné věci, ten si můžeš nastavit až do 4 let dítěte a i u něj neomezene pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3820
23.10.21 20:55

Taky učím, RD mi končí na konci července. RP jsem si rozlozila až do září, vychází mi to na 8800 měsíčně. Se zaměstnavatelem mám domluvené na srpen neplacené volno. Myslím, že ty dva měsíce navíc ti ten rodičák nijak zásadně nesníží. Teď navíc ti proplatit dovolenou, tak si ty peníze odloz na tu dobu na konci RD a je to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
23.10.21 21:07

@ProfZav takže když bude mít malej 8.7 tři roky, tak si mam dat RD do července včetně a RP čerpat do konce srpna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257
23.10.21 21:16

@Oblecenikl RD můžeš mít maximálně do 8.7., potom, pokud by jsi chtěla zůstat doma, tak si musíš domluvit v práci neplacené volno ( zaměstnavatel musí souhlasit). Jinak musíš nastoupit 9.7 do práce. RP můžeš čerpat třeba až do 4. narozenin syna. Ideální by bylo se spojit se zaměstnavatelem. NA nějakou dovolenou budeš mít nárok, tak ti řekne, co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
23.10.21 21:32

@jary1 ja jsem asi úplně blbá :roll: RD je na tři roky, čili mi končí 8.7. RP je těch 300 tisíc, které si tedy rozdělím bud do 8.7 nebo az do 1.zari?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2257
23.10.21 21:55

@Oblecenikl Ano. Pokud by jsi měla neplacené volno do 31.8., na kterém se dohodneš se zaměstnavatelem, tak si ho nastav do toho 31.8, aby jsi měla pořád měsíční příjem. Pro někoho je to tak lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3820
23.10.21 22:53
@jary1 píše:
@Oblecenikl Ano. Pokud by jsi měla neplacené volno do 31.8., na kterém se dohodneš se zaměstnavatelem, tak si ho nastav do toho 31.8, aby jsi měla pořád měsíční příjem. Pro někoho je to tak lepší.

Spíš si to nastav až do září, protože výplatu za září dostaneš až v říjnu, tak abys nebyla zaskočená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79496
23.10.21 23:23
@ProfZav píše:
Spíš si to nastav až do září, protože výplatu za září dostaneš až v říjnu, tak abys nebyla zaskočená.

Tak logicky rodicak za zari taky dostane az v rijnu, tak to ji moc nevytrhne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3820
24.10.21 00:51
@j.a.n.i1 píše:
Tak logicky rodicak za zari taky dostane az v rijnu, tak to ji moc nevytrhne…

Máš pravdu, já jsem si to v hlavě prekombinovala. Myslela jsem to tak, aby jí poslední nedošel už v srpnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
24.10.21 01:55

@Oblecenikl až na to, že u RP si nenastavujes datum do kdy jej chceš pobírat, ale částku a podle ní se ti vypočítá doba pobírání. Musíš si rozpocitat těch 300 000 na ty potřebné měsíce, ale to určitě zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36107
24.10.21 07:15
@Cenarius píše:
@Oblecenikl až na to, že u RP si nenastavujes datum do kdy jej chceš pobírat, ale částku a podle ní se ti vypočítá doba pobírání. Musíš si rozpocitat těch 300 000 na ty potřebné měsíce, ale to určitě zvládneš.

Nemáš pravdu. Na úřadě mají program, zadají do PC požadovaný měsíc, kdy chce klient pobírat naposledy a vyjde částka. Otázka asi jedné minuty.
Většina klientů přichází s datem, v souvislosti s nástupem do práce, na částce až tolik nezáleží, ale mít pokryté ZP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79496
24.10.21 07:19
@Pears206 píše:
Nemáš pravdu. Na úřadě mají program, zadají do PC požadovaný měsíc, kdy chce klient pobírat naposledy a vyjde částka. Otázka asi jedné minuty.
Většina klientů přichází s datem, v souvislosti s nástupem do práce, na částce až tolik nezáleží, ale mít pokryté ZP.

Program mit mohou, ale nemaji povinnost ho pouzit, takze on ma naprostou pravdu, nastavuje se castka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36107
24.10.21 07:24
@j.a.n.i1 píše:
Program mit mohou, ale nemaji povinnost ho pouzit, takze on ma naprostou pravdu, nastavuje se castka.

Ale mají. Poradit klientům ohledně nastavení RP podle jejich potřeb patří k základními sociálnímu poradenství. A povinnost poskytnout ho má každá instituce sociální správy a sociálních služeb.
Pokud si to klient nedokáže spočítat sám, na úřadě jsou povinni poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat