RD příspěvek - navýšení podle výdělku otce

Anonymní
31.12.19 07:59

RD příspěvek - navýšení podle výdělku otce

Pěkný den všem, řeším navýšení RD příspěvku pro rok 2020.
Končím v půli ledna, hodlám si samozřejmě navýšit, abych vybrala co nejvíce.
Paní na ÚP zmínila, že by navýšení mohlo být ještě o něco vyšší, pokud měl manžel v roce před narozením dítěte vyšší plat než já před porodem.
Tedy že by se výše RD odvíjela nikoli od mého platu ale od jeho.
Máte někdo o tom podrobnější info?
Co, jak a kde zařídit?
(osobně si myslím, že by měl stačit platový výměr od manžela z práce za ten daný rok, ale mzdová účetní povídala něco o nějakém potvrzení z ÚP, čímž v tom pro mě nastal zmatek… a na internetu jsem se k informacím k této specifické situaci zatím nedopídila)
Díky za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
46693
31.12.19 08:01

Stačí mzdový výměr otce. Co ti končí v půli ledna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 08:03

@matkabagristy končí mi RD na poslední dítě. Děkuji moc za info, zrovna koukám, že už se řeší i v jiném vlákně. Nenapadlo mě hledat dle hesla „partner“, bo jsem zblblá konzervatismem a jedu v módu „manžel/manželka“ :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
46693
31.12.19 08:07

Končí ti rodičovská dovolená- volno z práce?
Rodičovský příspěvek je sociální dávka, s dovolenou nesouvisí. Pokud ti nedošel dopis o ukončení příspěvku, měl by ti být navýšen na 300 t. Ten ukončíš, až tu částku vyčerpáš, nejpozději ve 4 letech věku dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.19 08:19

@matkabagristy jaja, rodičovská dovolená mi běží, příspěvek dostávám. Vše mi končí 14.1.2020. O automatickém navýšení vím, ale otázka je právě ta výše. Minimum je snad 10.000 při nedoložení příjmů, za sebe bych mohla mít víc, s doložením příjmů muže ještě víc. A ten poslední případ právě řeším, resp. přesný postup, abych nelítala jak šus mezi úřady a zaměstnavatelem muže, protože tam to musí vyřídit on. A všechno je logisticky komplikované, tak abych to dobře zorganizovala a hlavně stihla.

• Citovat
  • Nahlásit
101
31.12.19 09:23

Osobně si nemyslím, že je to tak jednoduché a stačí jen platový výměr manžela. Taky to teď budu řešit. Co jsem pochopila je potřeba, aby měl manzel z práce vyplněno Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku, ten se společně s formulářem Příloha k žádosti o dávku nemocenského pojištění vezme na sociálku, kde vypocitají nový denní vyměřovací základ. To se pak donese na úřad práce a lze žádat o zvýšení RP. Kdyby někdo jistě věděl, že je to jinak, budu jen ráda :think:

Edit: at zbytečně nematu. Přílohu k žádosti o dávku nemocenského pojištění vyplní zaměstnavatel, poté ossz vydá formulář potvrzení o denním vyměřovacím základu.

Příspěvek upraven 31.12.19 v 09:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
31.12.19 09:33

@pamapi Z prace jen tu prilohu, to potvrzeni vyrobi prave OSSZ na zaklade prilohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
31.12.19 09:38

@j.a.n.i1 díky. Mám v tom hokej, teď jak to po sobě čtu znova, vidím, jak jsem ty formuláře obrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
31.12.19 09:41

@j.a.n.i1 nevíte, zda je třeba jít na OSSZ sám nebo zajistí úřad práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
31.12.19 09:41

Je to přesně tak jak psala @pamapi!! Řešila jsem to před nějakým časem, plus manžel pracuje na OSSZ, takže to vím jistě :)

Zakladatelko, kdybys chtěla, mohu ti do soukromé zprávy poslat i konkrétní odkazy na ty formuláře, které musíš odnést na OSSZ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
31.12.19 09:42
@pamapi píše:
@j.a.n.i1 nevíte, zda je třeba jít na OSSZ sám nebo zajistí úřad práce?

U toho, kdo pobiral ppm si to zaridi up, ale u toho druheho myslim, ze musis na ossz sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75761
31.12.19 09:44

@herani No, presne tak to neni, zamestnavatel potvrzeni o dvz fakt nevyplnuje, ale jinak jo, jinak to sedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
31.12.19 09:46

@herani mohla bych poprosit o odkazy na ty formuláře? Jestli mám ty správné. Moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
31.12.19 09:54

Aha, já si to blbě přečetla :lol:

Takže ty na OSSZ doneseš Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku (tam ti to potvrdí) plus sebou musíš mít Přílohu k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství (tu manželovi potvrdí zaměstnavatel) a to pak odneseš na sociálku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
31.12.19 10:08

Jenom mě tak napadlo, nepřijde náhodou dávka za leden společně s prosincem, jak je jejich zvykem a tím pádem již nebude zakladatelka aktivně pobírat? Už si to moc nepamatuji, ale vím, že mě to takhle přišlo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat