Reakce manžela na výplatu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.12.21 13:16

Reakce manžela na výplatu

Ahoj všem. Zajímal by mě nestranný názor na reakci manžela. Dnes jsme v práci dostávali informace o odměnách. Měla jsem z informace radost a chtěla jsem se o ní s někým podělit. Logicky mě naladl ten nejbližší člověk - manžel. Řekla jsem mu to a jeho první reakce byla „no mám radost, ale v tom případě budeme muset upravit limit peněz, který ti dávám“. Nezmohla jsem se na slovo.
Na vysvětlenou, mame spolu jedno dítě, které teď nově chodí do školky. Já na něj beru ještě RP a k tomu mám na zkrácený úvazek práci. Manžel mi měsíčně posílá 1/4 svého čistého platu. Ja z toho platím veškeré věci pro dítě a sebe, drogerii, jídlo atd. Manžel platí nájem a jednou týdně nákup.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
8.12.21 13:20

Je to deb**. Jako my mame v manželství také každý své peníze, ale tohle by se u nás nestalo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 13:22
@Anonymní píše:
Je to deb**. Jako my mame v manželství také každý své peníze, ale tohle by se u nás nestalo.

My máme problémy i jinde ve vztahu. Nosila jsem číslo na advokáta v tašce. Po této jeho redakci jsem si domluvila schůzku a vážně uvažuji o rozvodu.

• Citovat
  • Nahlásit
3165
8.12.21 13:23

No máte to divné rozděleny… máš rpdicak, výplatu a peníze od manžela. On jen výplatu, ze které ti ještě posílá část.. jako chápu ho… až začnu chodit do práce, máme v plánu to udělat tak, že budou 3 účty. Jeden společný, kam budeme každý posílat poměrnou část naší výplaty a z toho se bude platit veškerý chod domácnosti (věci na děti, drogerie, jídlo, auto, hypotéka, energie…). Z toho, co nám zbyde na našich vlastních účtech si budeme platit věci jen pro sebe (hospoda, čajovna, bazén, dárek tomu druhému…). Ale jako ne že by se mi nelíbilo, kdybych k výplatě měla ještě rodicak a peníze od manžela.. zkuste to společně nějak propocitat, ať jste s výsledkem spokojeni oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 13:29
@Midaku píše:
No máte to divné rozděleny… máš rpdicak, výplatu a peníze od manžela. On jen výplatu, ze které ti ještě posílá část.. jako chápu ho… až začnu chodit do práce, máme v plánu to udělat tak, že budou 3 účty. Jeden společný, kam budeme každý posílat poměrnou část naší výplaty a z toho se bude platit veškerý chod domácnosti (věci na děti, drogerie, jídlo, auto, hypotéka, energie…). Z toho, co nám zbyde na našich vlastních účtech si budeme platit věci jen pro sebe (hospoda, čajovna, bazén, dárek tomu druhému…). Ale jako ne že by se mi nelíbilo, kdybych k výplatě měla ještě rodicak a peníze od manžela.. zkuste to společně nějak propocitat, ať jste s výsledkem spokojeni oba.

Jasně propočítat, když by se s ním dalo normálně bavit. Jenže jemu po tom co mi pošle peníze a vše poplati zůstane daleko víc peněz než mám já z práce a rp.

• Citovat
  • Nahlásit
553
8.12.21 13:31

Reakce tedy nebyla na místě, určitě by prvotní dojem od manžela nemělo být přerozdělení financí. To by se mne teda hodně dotklo a s jedním podobným mužem jsem kdysi žila, nikdy více! Nicméně… Já když dostanu nějaké odměny v práci při rodičáku, tak je taky doma „nahlásím“ a pozvu třeba manžela na večeři nebo nám koupím něco dražšího do domácnosti, určitě si za to třeba nekoupím kabelku, když jsme teď rodina a většinu financí táhne manžel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3165
8.12.21 13:33
@Anonymní píše:
Jasně propočítat, když by se s ním dalo normálně bavit. Jenže jemu po tom co mi pošle peníze a vše poplati zůstane daleko víc peněz než mám já z práce a rp.

Proto píšu, že to máte propocitat. A tím nemyslím zrovna s kalkulačku v ruce. Můžete si normálně promluvit, jako normální dospělí lidi, ne? Ty máš příjem x, on má příjem y, platíte cca stejně? Tak on ti posle tolik, abys měla příjem cca stejný jako on. Pokud jeden z vás má výdaje větší, musí mu zůstat i větší příjem. Jednoduchý… a une nejjednodušší je mít finance společně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 13:33
@Bajina.P píše:
Reakce tedy nebyla na místě, určitě by prvotní dojem od manžela nemělo být přerozdělení financí. To by se mne teda hodně dotklo a s jedním podobným mužem jsem kdysi žila, nikdy více! Nicméně… Já když dostanu nějaké odměny v práci při rodičáku, tak je taky doma „nahlásím“ a pozvu třeba manžela na večeři nebo nám koupím něco dražšího do domácnosti, určitě si za to třeba nekoupím kabelku, když jsme teď rodina a většinu financí táhne manžel…

Vždyť přeci nikde nepíšu, že si za peníze navíc koupím kabelku. Chtěla jsem mu koupit nějakou bundu nebo někam jet. Ale po té reakci? Nikdy už o svém příjmu před ním nebudu mluvit. A jak říkám, je to pro ve velká červená ve vztahu a jdu řešit rozvod. Ale máme problémů více.

• Citovat
  • Nahlásit
8416
8.12.21 13:34
@Midaku píše:
Proto píšu, že to máte propocitat. A tím nemyslím zrovna s kalkulačku v ruce. Můžete si normálně promluvit, jako normální dospělí lidi, ne? Ty máš příjem x, on má příjem y, platíte cca stejně? Tak on ti posle tolik, abys měla příjem cca stejný jako on. Pokud jeden z vás má výdaje větší, musí mu zůstat i větší příjem. Jednoduchý… a une nejjednodušší je mít finance společně…

Omyl, reakce na jinou diskusi.

Příspěvek upraven 08.12.21 v 13:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11679
8.12.21 13:35

A kdo platí dovolené, jednorázové velké výdaje (opravy, spotřebiče atp.)? My máme taky každý své peníze, ale je pravda, že i ty výdeje jsou vyrovnané. Ale na tvém místě bych trvala na tom, aby mi posílal pořád stejnou poměrnou část bez ohledu na to, kolik ty vyděláš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14695
8.12.21 13:35

Je to blb co na to říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.12.21 13:39
@Aduš8 píše:
A kdo platí dovolené, jednorázové velké výdaje (opravy, spotřebiče atp.)? My máme taky každý své peníze, ale je pravda, že i ty výdeje jsou vyrovnané. Ale na tvém místě bych trvala na tom, aby mi posílal pořád stejnou poměrnou část bez ohledu na to, kolik ty vyděláš.

Společné dovolené platí on. Ale teď teď moc není a k tomu mám také výhrady. Protože já bych dovolenou potřebovala a chtěla plánovat dostatečně dopředu, manžel ne. Ten vše řeší na poslední chvíli. Příklad: loni jsme dovolenou v zahraničí řešili dva dny před odjezdem. Ceny jsou samozřejmě někde jinde, než když to řešíš třeba 4 měsíce dopředu. Takže jsem mu řekla, že když odmítá řešit dovolenou včas ať si tedy si šílené ceny platí sám. Jinak na dovolené jezdím i sama s prckem a ty si platím sama. Velké opravy moc nemáme, ale je to cca 50:50 respektive opravy v domě platím a zařizuji z 90% já.

• Citovat
  • Nahlásit
18989

Sama píšeš za mate problémů víc, tak je asi zbytečné nejak reagovat na jeho chování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27173
@Anonymní píše:
Vždyť přeci nikde nepíšu, že si za peníze navíc koupím kabelku. Chtěla jsem mu koupit nějakou bundu nebo někam jet. Ale po té reakci? Nikdy už o svém příjmu před ním nebudu mluvit. A jak říkám, je to pro ve velká červená ve vztahu a jdu řešit rozvod. Ale máme problémů více.

Jemu asi ještě úplně nedošlo, že máte společnou domácnost, dítě, a že jako manželé máte mít stejnou úroveň a že je všechno společné.. :think:
My máme sice každý svůj účet ( resp dohromady tři), ale peníze jsou společné, víme kolik kdo má, a kolik co stojí, kdo to platí ( kdo je zodpovědný za uskutečnění plateb), kolik stojí domácnost, jídlo, děti.. víme za co utracime a přeposíláme si finance podle potřeby, kdo zrovna má.
Tohleto uspořádání je nefér a dost pekelné. Jestli je takhle sobecký ve více věcech, nedivím se, o čem uvazujes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
8.12.21 13:40
@Anonymní píše:
Vždyť přeci nikde nepíšu, že si za peníze navíc koupím kabelku. Chtěla jsem mu koupit nějakou bundu nebo někam jet. Ale po té reakci? Nikdy už o svém příjmu před ním nebudu mluvit. A jak říkám, je to pro ve velká červená ve vztahu a jdu řešit rozvod. Ale máme problémů více.

A to jsem ani nemyslela, že by sis koupila kabelku… Ta reakce by se dotkla každého, zdravé manželství může řešit cokoliv, a fajn manžel by řekl :,, je super, tak si něco kup hezkého" klidně i tu kabelku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat