Reakce manžela na výplatu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
9.12.21 17:07
@jita22 píše:
Ale tu představu ona nemá, protože on s ní o tom není ochoten mluvit.

Ano, manžel o tom mluvit nechce. Ale vzhledem k tomu, že vybírám schránku, tak vydim vyúčtování a další věci. A dokážu si spoustu informací dohledat. Opravdu víc jak 11k za bydlení nedáme.

• Citovat
  • Nahlásit
3085
9.12.21 18:19
@unuděná píše:
Tak ještě jednou - ona nemá vůbec představu, kolik peněz on za co platí. 10k za bydlení a veškeré věci kolem toho, to je prostě blbina. Kdyby jí vypočetl, co všechno ještě jistě platí (pojistky, internet, telefony, spoření na ty jejich dovolené apod.), tak je dost dobře možné, že jedu naprosto férově. Nezbývá, než to hodit na papír.

Mně se zdálo že psala že nákupy jako jídlo a drogerii platí komplet ona, ale teď vidím, že prý ne, to by to ještě mohlo vyrovnat.

Asi by to fakt museli propočítat, ale prostě v manželství mají oba nárok na stejné množství peněz a volného času (!), zvlášť pokud ona omezovala kariéru kvůli dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15598
10.12.21 05:30
@Amalthea píše:
Odhaduješ že dá 10k za bydlení? Takže nevíš, za kolik bydlíte. Jednou týdně udělá velký nákup, takže ty už jen dokupuješ drobnosti. Za co utratíš 18k je tvoje věc, přijde mi to dost. Neobhajuju chování tvého muže, ale když ani nevíš, kolik vás stojí bydlení, tak to je pak těžko.

My to máme taky tak, s nákupy. Muž jezdí dvakrát týdně na velký, jenže nekoupi pořádně zeleninu, ovoce, jogurty. Takže to kupuju já, navíc další věci jsou potřeba dokupovat. Nezdá se to, ale je to dost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26292
10.12.21 06:48
@Anonymní píše:
Ano, manžel o tom mluvit nechce. Ale vzhledem k tomu, že vybírám schránku, tak vydim vyúčtování a další věci. A dokážu si spoustu informací dohledat. Opravdu víc jak 11k za bydlení nedáme.

Schránku? Jakože na všechno, co platí ohledně auta a bydlení vám chodí papírové vyúčtování? Hele, on je možná škrt, ale ty máš dost zkreslené představy o tom, co je potřeba platit kolem domácnosti i toho auta. 3k měsíčně počítáš co? Benzín? Povinné ručení? Servisy? Pneumatiky? Technickou? Myčku? Všechno těžko, leda byste autem téměř nejezdili.
Jak říkám, pokud chceš s tímhle něco dělat, počítej, že můžeš být překvapená. Holt si dupni a jeden měsíc všechno pěkně do excelu zapisujte. My to kdysi udělali čistě ze zvědavosti a oba jsme se divili. On, kolik toho padne na děti a já, kolik je toho potřeba platit kolem bydlení. Jsou to kolikrát „jen“ stovkové položky, ale v součtu dají pěkných pár tisíc měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5718
10.12.21 07:21
@unuděná píše:
Schránku? Jakože na všechno, co platí ohledně auta a bydlení vám chodí papírové vyúčtování? Hele, on je možná škrt, ale ty máš dost zkreslené představy o tom, co je potřeba platit kolem domácnosti i toho auta. 3k měsíčně počítáš co? Benzín? Povinné ručení? Servisy? Pneumatiky? Technickou? Myčku? Všechno těžko, leda byste autem téměř nejezdili.
Jak říkám, pokud chceš s tímhle něco dělat, počítej, že můžeš být překvapená. Holt si dupni a jeden měsíc všechno pěkně do excelu zapisujte. My to kdysi udělali čistě ze zvědavosti a oba jsme se divili. On, kolik toho padne na děti a já, kolik je toho potřeba platit kolem bydlení. Jsou to kolikrát „jen“ stovkové položky, ale v součtu dají pěkných pár tisíc měsíčně.

Psala, že auto je služební :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3962
10.12.21 07:40

@unuděná Auto je sluzebni, muz ma taky sluzebni, jeho provoz nas nestoji nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26292
10.12.21 08:04

Aha, tak to mi uniklo. Nicméně si stojím za tím, že je potřeba víc transparentnosti, ale nemůže pak být překvapená, když zjistí, že chlapovi možná zbývá méně, než jí. A že by utratil 50k měsíčně za nákupy rodičům a cigára, tomu snad sami nevěříte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5718
10.12.21 08:06
@unuděná píše:
Aha, tak to mi uniklo. Nicméně si stojím za tím, že je potřeba víc transparentnosti, ale nemůže pak být překvapená, když zjistí, že chlapovi možná zbývá méně, než jí. A že by utratil 50k měsíčně za nákupy rodičům a cigára, tomu snad sami nevěříte.

Hele, ale ono je celkem jedno, kolik utratí.

1. pokud dostala odměny a s nadšením se mu chlubila, je jeho reakce úplně mimo
  2. když jí nechce výdaje říct, je to taky špatně.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26292
10.12.21 08:10

@jita22 Jistě. Já jen že známe opět jen jednu stranu příběhu. A přijde mi takové úsměvné, že ona se rozčiluje nad tím, že jí zůstává méně peněz „pro sebe“, přičemž ale netuší, kolik přesně on za co platí a kam sype ty peníze navíc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5718
10.12.21 08:50
@unuděná píše:
@jita22 Jistě. Já jen že známe opět jen jednu stranu příběhu. A přijde mi takové úsměvné, že ona se rozčiluje nad tím, že jí zůstává méně peněz „pro sebe“, přičemž ale netuší, kolik přesně on za co platí a kam sype ty peníze navíc ;)

Ale o tom to původně přece vůbec nebylo, to začalo až po tom, co se začali ostatní ptát na částky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26292
10.12.21 08:51
@jita22 píše:
Ale o tom to původně přece vůbec nebylo, to začalo až po tom, co se začali ostatní ptát na částky…

Ne na částky, spíš na to, co kdo s těmi penězi navíc dělá. A myslím, že je to dost podstatné. Pokud ona to neví, tak těžko může prskat, že jí zbývá méně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5718
10.12.21 08:56
@unuděná píše:
Ne na částky, spíš na to, co kdo s těmi penězi navíc dělá. A myslím, že je to dost podstatné. Pokud ona to neví, tak těžko může prskat, že jí zbývá méně.

Ale ona neprskala, že jí zbývá méně, ale kvůli reakci manžela na odměny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
10.12.21 09:03
@unuděná píše:
Ne na částky, spíš na to, co kdo s těmi penězi navíc dělá. A myslím, že je to dost podstatné. Pokud ona to neví, tak těžko může prskat, že jí zbývá méně.

Nesouhlasím s touhle premisou, v manželství si mají být lidé rovni, ne že jeden bude pánem a bude samostatně bez názoru nebo aspoň vědomí druhé strany investovat dle vlastního uvážení. Mají se dohodnout.

U nás máme podobný systém jako zakladatelka, ale přesně vím, kolik peněz máme ve kterých akciích, kolik je na spořícím úctě, kolik peněz je „volných“, atd. A o všech větších výdajích, ať už je to rekonstrukce nebo nákup akcií, se nejdřív bavíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26292
10.12.21 09:07
@jita22 píše:
Ale ona neprskala, že jí zbývá méně, ale kvůli reakci manžela na odměny…

To je jen taková třešnička na dortu. A samozřejmě, že ta reakce byla trapná, to jí tu posvětila už většina lidí ze začátku diskuze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat