Reakce na autonehodu

Anonymní
9.3.20 00:19

Reakce na autonehodu

Prosím anonymně mám k tomu jistě důvody…
Holky chci znát názor. Brácha 25 let moc šikovný kluk, chodí do práce, vydělával slušně peníze. S partnerkou založili rodinu mají zdravou holcicku. Je tomu skoro tok co měl brácha autonehodu(zlomené obratle, otřes mozku) v nemocnici byl asi 14 dní. Naštěstí je bez trvalých následků. Vím 100%,ze nehodu způsobil on, jiste věci musí zaplatit (skoro milion) služební auto sice nebylo v dobrém stavu, díky bohu autonehodu přežil bez následků. Nyní dále vydělává peníze, stará se o rodinu. Jenže nejhorší na tom je, že jeho partnerka mu nehodu neustále připomíná, pořád se hádají, brácha neví co s tím a uzavírá se v sobě. Raději si našel ještě druhou práci aby toho nemusel poslouchat tolik. Snažila jsem se a snažím se mu být oporou jak to šlo a jdezvlášť že začátku kdy to neměl jednoduché a byl poměrně dlouho na nemocenské. Jeho partnerce jsem se snažila několikrát vysvětlit, že chápu, že brácha v tu chvíli nemohl moc přispívat do rodiny, že nehodou kterou měl budou mít hodně co platit, ale že mu nemůže pořád tohle vyčítat, že by měla udělat silnou čáru a jít dál. Dluhy samozřejmě nějak splácet jak to dá, ale rozhodně mu to stále nepřipomínat, nenadavat mu atp. Chápu, že jistě věci se nedělají, ale když už se stalo to je opravdu i podle Vás potřeba pořád vyčítat zvlášť když si našel novou práci, peníze tedy mají, bohužel i dluhy?? Dnes jsem zrovna po dlouhé době se s brachovou přítelkyni potkala.. Povídali jsem si až najednou vyndala telefon a začala mi ukazovat fotky z bráchovi nehody(zbourany betonový sloupek, brácha na nosítkach, chvili byl v bevědomí) a k tomu mi povídá jak si z těch fotek nějakou vybere nechá ji zvětšit, zarámovat a dá mu ji třeba nad postel, aby viděl co způsobil.. Začala jsem brečet a musela jsem odejít, protože tohle opravdu dle mě není normální… Tak by snad měla být ráda, že ten kluk, dnes už táta jejich 7 měsíční holčičky je zdravý bez trvalých následků… Nebo jsem opravdu tak naivní a opravdu se tyto nebo obdobně věci opravdu mají svy druhé polovicce vyčítat, neustále připomínat, nadávat mu apod.?
Jsem šťastná za to, že se mu nic trvalého nestalo i, když bude splácet hodně dlouho, ale snaží se dělat jak se dá..
Bohužel se brácha dle mého uzavřel do sebe a nechce ani odbornou pomoc jak s takovou partnerkou se kterou má své první dítě žít, když ho není schopna podpořit a přestat se stále vracet k něčemu co se bohužel stalo. Řekněte mi někdo, že já jsem ta normální, ale jeho partnerka asi na hlavu? Nikdo není svatý, každý jsme někdy něco udělali ať to bylo cokoliv.. Mimochodem zrovna bráchy partnerka v těhotenství byla u nás na návštěvě cca 40km od svého domova kde si dala skleničku vína, pak sedla do auta jako řidič a jela domů. :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1339
9.3.20 00:25

To je dost blbá situace :think:

Jestli to pořád vytahuje i před tebou, asi bych si s ní zkusila promluvit. Připravit si pár důležitých argumentů předem a nějak neagresivně jí vysvětlit, že jen prohlubuje už vzniklou škodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4483
9.3.20 00:25

Ať se té ženské zbaví, jestli nekecáš. On bude mít svoje peníze i bez ní, ona bez něho značně méně, tak ať je ona na alimentech a budou mít oba klid.
Ani to není manželka, tak to půjde snadno.
Vy jste srabi vlastně všichni, když jí nikdo nedokážete usadit. Brácha i ty. Nikdo jí neumíte zastavit, takže ona jde tam, kam může zajít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 00:32

@MrsNorris říkala jsem ji to několikrát. Ať je řada, že bude bez následků, ať se těší na malou až porodí, nestresuje se, že vše bude dobré. Je pravda než měl autonehodu bral cca 50.000 Kč, ale doma byl fakt málo. Zvyklá si a teď když mají 30.000kc tak je to špatně. Navíc nehodou musí brácha zaplatit dost peněz a to je problém kteréj ona prostě nedokáže prechodit. pritom ji ve všem dotuje její matka která jim platí co může takže dá se říct že finance co mají tak jsou buď na dluhy nebo na zábavu. Myslím si, že s ní je zřejmé jen kvůli malý, protože ji má moc rád přeci jen je to jeho první dítě o které nechce přijít..

• Nahlásit
  • Citovat
611
9.3.20 00:36

Můj bratr měl také autonehodu, doma jsme o tom nesměli mluvit, brácha šel do insolvence a všechno za 5 let uhradil, nikdo mu to nikdy nevyčítal, ani jeho partnerka, která se s ním o tom za deset let bavila snad jednou nebo dvakrát a to jen když sám začal. Autonehoda ač se třeba nestalo nic „vážného“ může na člověku ponechat psychické trauma. Důležité je, že je člověk živý - auto je jen plech a peníze přece nejsou víc než neci život. Partnerce tvého bráchy bych dala pár facek, už jen za to, že by mi ukázala fotku mého bratra jak leží zraněný na nosítkách. Ji štve, že musí splácet dluh nebo co řeší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 00:37

@LaPaloma takže ji mám podle tebe chytit pod krkem a pořádně ji profackovat… Velmi dobrá rada a koukám, že ty bys byla se vším hotová. Nemám k tvému příspěvků víc co napsat. Zeptala jsem se jen na názor. Takhle kdybych to měla řešit s každým tak mě zavřou nadozivoti, protože v mém okolí pár blbcu najdu… Ale každý má svůj nazor

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.20 00:43

@alena1995 přesně tak, že něco zavinil a musí to zaplatí tudíž ty peníze budou doma chybět. Brácha to nese blbě i, když kolik zavolá a dělá si z toho srandu když spolu mluvíme, ale ona mu to vyčítá, nadává mu apod. Říkala jsem mu ať si zajde pokecat k psychologovy co má dělat. Klidně bych tam šla i s ním, ale to je pod jeho úroveň. Takže jsem ráda, že když si o tom chce povídat s někým jiným protože s jeho partnerkou to nejde vždycky ho vyslechnu a vždy mu říkám, že dluh je sice veljy a na dlouho, ale ať je šťastnej, že má krásnou zdravou dcerku, on sám, že je bez trvalých následků (i, když samozřejmě nemůže 100%delat vše viz. Zvedat těžké věci apod.), ale je živý, zdravý. To ho vždycky potěší, kdyz mu to řeknu.. S partnerkou si o tomhle povídat nemuze

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.20 00:46

@alena1995 přitom ona sama vyhazuje nesmyslné měsíčně dost peněz, že má holičství ve kterém není protože je na mateřské, nemá klienty atd.., ale to je v pořádku a ani přes její mrtvolu to prostě nezrusi. A co si budeme říkat, pronájem nějaké místnosti, internet, pevnou kterou tam musí mít nejsou za 300kc..trosku to je jiná castka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.3.20 00:54

Ona se škoda neplatí z povinného ručení?

• Nahlásit
  • Citovat
4483
9.3.20 01:12
@Anonymní píše:
@LaPaloma takže ji mám podle tebe chytit pod krkem a pořádně ji profackovat… Velmi dobrá rada a koukám, že ty bys byla se vším hotová. Nemám k tvému příspěvků víc co napsat. Zeptala jsem se jen na názor. Takhle kdybych to měla řešit s každým tak mě zavřou nadozivoti, protože v mém okolí pár blbcu najdu… Ale každý má svůj nazor

Já aspoň nějaký názor mám. Ty jsi se přišla ujistit na kyber svět, že ona je špatná. K čemu ti to je? Co se tím vyřeší pro tvého bratra? Nic. Chtěla jsi jenom tlachat?
Smutné je, že merozumíš textu. Zaměňuješ význam slov.
Já o držení pod krkem nic nepsala. Evidentně tady jde jen o ty peníze, ne o zdraví bratra.
Ona tvého bratra stejně opustí, protože si ho ona sama dokonale zhnusí. Nechtěla jeho, chtěla peníze. Navíc je dost zlá, tak si dej pozor, abys s ní jednala jen v rukavičkách. To určitě pomůže. Hlavně buďte slušní, a nechte si od každého manipulativního týpka, co vám přeběhne přes cestu otrávit život. Některým lidem, když nevymezíš hranice, tak tě uklobou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6253
9.3.20 06:03

Nějak nechápu, co mu vyčítá? Nehody se stávají. On tu nehodu zavinil opilý nebo co? Někoho při ní zabil? Obratle asi zlomené neměl, když byl v nemocnici jen 14 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3247
9.3.20 06:20

Nejak nechapu proc to musi platit. Jediny co me napada. Tak ze musel zamestnavateli splatit to sluzebni auto, ale i na tohle jsou pojistky co si kazdej svepravnej clovek preci udela. Ale vzhledem k posledni vete tipuju, ze to zpusobil napitej a proto musi platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
9.3.20 06:24
@karkarka píše:
Nějak nechápu, co mu vyčítá? Nehody se stávají. On tu nehodu zavinil opilý nebo co? Někoho při ní zabil? Obratle asi zlomené neměl, když byl v nemocnici jen 14 dní.

No podle me tu zakladatelka neco vynechala, kdyz ma platit milion, tak tam bude asi nejaky alkohol nebo neco. Psala sluzebni auto, to byva dobre pojisteny a plati se max. nejaka spoluucast. Ale odbornik nejsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6253
9.3.20 06:32

@jita22 no právě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15712
9.3.20 06:33
@Anonymní píše:
Prosím anonymně mám k tomu jistě důvody…
Holky chci znát názor. Brácha 25 let moc šikovný kluk, chodí do práce, vydělával slušně peníze. S partnerkou založili rodinu mají zdravou holcicku. Je tomu skoro tok co měl brácha autonehodu(zlomené obratle, otřes mozku) v nemocnici byl asi 14 dní. Naštěstí je bez trvalých následků. Vím 100%,ze nehodu způsobil on, jiste věci musí zaplatit (skoro milion) služební auto sice nebylo v dobrém stavu, díky bohu autonehodu přežil bez následků. Nyní dále vydělává peníze, stará se o rodinu. Jenže nejhorší na tom je, že jeho partnerka mu nehodu neustále připomíná, pořád se hádají, brácha neví co s tím a uzavírá se v sobě. Raději si našel ještě druhou práci aby toho nemusel poslouchat tolik. Snažila jsem se a snažím se mu být oporou jak to šlo a jdezvlášť že začátku kdy to neměl jednoduché a byl poměrně dlouho na nemocenské. Jeho partnerce jsem se snažila několikrát vysvětlit, že chápu, že brácha v tu chvíli nemohl moc přispívat do rodiny, že nehodou kterou měl budou mít hodně co platit, ale že mu nemůže pořád tohle vyčítat, že by měla udělat silnou čáru a jít dál. Dluhy samozřejmě nějak splácet jak to dá, ale rozhodně mu to stále nepřipomínat, nenadavat mu atp. Chápu, že jistě věci se nedělají, ale když už se stalo to je opravdu i podle Vás potřeba pořád vyčítat zvlášť když si našel novou práci, peníze tedy mají, bohužel i dluhy?? Dnes jsem zrovna po dlouhé době se s brachovou přítelkyni potkala.. Povídali jsem si až najednou vyndala telefon a začala mi ukazovat fotky z bráchovi nehody(zbourany betonový sloupek, brácha na nosítkach, chvili byl v bevědomí) a k tomu mi povídá jak si z těch fotek nějakou vybere nechá ji zvětšit, zarámovat a dá mu ji třeba nad postel, aby viděl co způsobil.. Začala jsem brečet a musela jsem odejít, protože tohle opravdu dle mě není normální… Tak by snad měla být ráda, že ten kluk, dnes už táta jejich 7 měsíční holčičky je zdravý bez trvalých následků… Nebo jsem opravdu tak naivní a opravdu se tyto nebo obdobně věci opravdu mají svy druhé polovicce vyčítat, neustále připomínat, nadávat mu apod.?
Jsem šťastná za to, že se mu nic trvalého nestalo i, když bude splácet hodně dlouho, ale snaží se dělat jak se dá..
Bohužel se brácha dle mého uzavřel do sebe a nechce ani odbornou pomoc jak s takovou partnerkou se kterou má své první dítě žít, když ho není schopna podpořit a přestat se stále vracet k něčemu co se bohužel stalo. Řekněte mi někdo, že já jsem ta normální, ale jeho partnerka asi na hlavu? Nikdo není svatý, každý jsme někdy něco udělali ať to bylo cokoliv.. Mimochodem zrovna bráchy partnerka v těhotenství byla u nás na návštěvě cca 40km od svého domova kde si dala skleničku vína, pak sedla do auta jako řidič a jela domů. :zed: :zed: :zed:

někdo vnímá trošku jednodušeji a důležité jsou pro něj peníze, takže pokud boural řekněme poté, co požil, nebo někoho ještě i zranil a teď musí platit takovou částku, tak to ona asi vše přepočítává na korunky. Psala jsi, že z 50 tis. spadli na 30 a musí platit tu škoda, takže jim zbývá kolik? nemůžou mít fin. potíže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama