Reakce na Azitromycin (Sumamed) u dospělého

238
24.1.20 20:56

Reakce na Azitromycin(Sumamed) u dospělého

Ahoj, jsem nemocná a dostala jsem toto třídenní antibiotikum. Už první den mě asi 2 hodiny po užití tablety začaly hodně bolet záda mezi lopatkami. Bolely mě tak, že jsem si musela vzít ibuprofen, ač léky na bolest nejím. Říkala jsem si, že je to možná z toho, že víc polehávám, jsme doma i se synem s chřipkou ( atb kvůli hroznemu kašli). Včera 2. atb, dnes mě opět bolela dost záda. Volala jsem praktikovi i do lékárny, nikdo mi k tomu nic neřekl. V nežádoucích účincích bolest zad uvedena je.
Dnes bych si měla vzít poslední tabletu a váhám, zda nechci raději rezistenci než riskovat, že ta bolest zad bude opakovat.

Neměl někdo podobnou zkušenost s tímto atb?
Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
239
24.1.20 21:02

Tak ještě že to máš na 3 dny. A pokud ti doktor neřekl, abys to nepřestala brát, tak tu poslední tabletu snad nějak přetrpíš :,(
Jinak to jsou velmi zajímavé vedlejší účinky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
24.1.20 21:03

Bolest zad jsem neměla. Já se hrozně osypala. A dlouho trvalo než mi to zmizelo. Já vzala taky 2 prášky a poslední na doporučení doktora ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.20 21:05

Třetí tabletu bych si rozhodně vzala. Myslím, že ta bolest zad není natolik vážný vedlejší účinek, abys vysadila atb. Vem si něco proti bolesti a vydrž :hug:…A nemůže tě třeba bolet žlučník?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 21:07

@Jajulinka4 No, doktor mi na to neřekl vůbec nic v tom smyslu, že mu mám zavolat později, že se na to musí podívat v počítači a pak už nebral telefon. Divný vedlejší účinek to určitě je, ale předtím mě prostě takhle záda nebolela a když mě napadlo, jestli to nemá souvislost s tím atb, tak jsem to skutečně mezi možnými NÚ našla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 21:13
@Hraběnka Stradová píše:
Třetí tabletu bych si rozhodně vzala. Myslím, že ta bolest zad není natolik vážný vedlejší účinek, abys vysadila atb. Vem si něco proti bolesti a vydrž :hug:…A nemůže tě třeba bolet žlučník?

Myslím, že ne, napadla mě slinivka, ale nemivam zažívací potíže a žádné dietní chyby si nejsem vědoma. Už dva dny co jsem si tu tabletu dala jsem si musela dát Ibuprofen, ale trocgu se mi příčí dát si tu třetí tabletu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.20 21:15
@BlueFox píše:
Myslím, že ne, napadla mě slinivka, ale nemivam zažívací potíže a žádné dietní chyby si nejsem vědoma. Už dva dny co jsem si tu tabletu dala jsem si musela dát Ibuprofen, ale trocgu se mi příčí dát si tu třetí tabletu.

No tak si dáš ibáč potřetí a naposled. Pokud ti doktor neřekl, že máš ihned vysadit, tak to dober a máš klid. Brzy se uzdrav!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 21:18
@zuza92 píše:
Bolest zad jsem neměla. Já se hrozně osypala. A dlouho trvalo než mi to zmizelo. Já vzala taky 2 prášky a poslední na doporučení doktora ne.

Díky, já právě přemýšlím, že si ten třetí už taky nevezmu, přestože jsem samozřejmě vzdy pro pečlivé dobrání celé dávky. To byla tak divná a docela intenzivní bolest, že se bojím riskovat dát tu poslední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 21:20

@Hraběnka Stradová Díky, letošní chřipka byla luxusní :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.20 21:34
@BlueFox píše:
@Hraběnka Stradová Díky, letošní chřipka byla luxusní :(

To je mi líto, ale to nejhorší máš už asi za sebou. Ale ještě jsem si vzpomněla, že kdysi mě bolely záda při braní Augmentinu, taky nějak mezi lopatkama. Ale atb jsem dobrala, bolest jsem nejspíš řešila brufenem. Po mnoha letech mi to pak už Augmentin neudělal, tak kdoví z čeho ta záda nakonec bolela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 21:41

@Hraběnka Stradová Tak to je ale zvláštní podobnost, ač jiné atb…já si prostě myslím, že to má spojitost s tím atb, i když to vypadá netypicky. Už jsem starší a svoje tělo celkem znám, změna postele, polštáře nebyla, nic, z čeho by ta záda mohla rozbolet. Ta bolest byla taková vnitřní, útrobní, nepříjemná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.20 21:50
@BlueFox píše:
@Hraběnka Stradová Tak to je ale zvláštní podobnost, ač jiné atb…já si prostě myslím, že to má spojitost s tím atb, i když to vypadá netypicky. Už jsem starší a svoje tělo celkem znám, změna postele, polštáře nebyla, nic, z čeho by ta záda mohla rozbolet. Ta bolest byla taková vnitřní, útrobní, nepříjemná.

Chápu, jak to myslíš. Jenže si vem, že tvoje tělo dostalo chřipkou a přidruženými problémy zabrat, a jak říkáš, nejsi nejmladší, tak je to prostě podle mě všechno do kupy. A záda bolí taky ze stresu, z hromaděného napětí, do toho léky…a na potíže zaděláno. Ale na tvém místě bych to vzala jako nepříjemný doprovázející účinek a těšila se, že už brzo mi bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 22:06

@Hraběnka Stradová Rozumný názor. To nahromadění stresu by odpovídalo, můj synáček měl docela těžký průběh ( 6 dní vysoké horečky) a ve stresu jsem už opravdu byla. U něj pomohlo taky až nasazení atb (Klacid). No a ta nejhorší vlna chřipky má teprve dorazit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.1.20 22:22
@BlueFox píše:
@Hraběnka Stradová Rozumný názor. To nahromadění stresu by odpovídalo, můj synáček měl docela těžký průběh ( 6 dní vysoké horečky) a ve stresu jsem už opravdu byla. U něj pomohlo taky až nasazení atb (Klacid). No a ta nejhorší vlna chřipky má teprve dorazit…

No vida, tvoje tělo má nárok si trochu poremcat (zabolet)…a neboj, proti vlně, která dorazí, už budete nejspíš imunní. Hlavně se vyležte a dbejte na pořádnou rekonvalescenci. A taky, jak říkal nebožtík Franta Mrázek, nejhorší je smrt z vyděšení, tak se nestresuj nějakými koronaviry, epidemiemi a pandemiemi (nejlíp vypnout tv a nečíst tyhle zprávy na internetu), protože to není ve tvé moci a stejnak s tím nic nenaděláš. Hlavně se měj ráda a dopřej si dostatek času k regeneraci. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
238
24.1.20 22:53

@Hraběnka Stradová Díky moc :hug:.Jsi dobrá psycholožka, protože jsi celkem dobře odhadla, v jakém rozpoložení jsem. 3.atb jsem si dala, ač s malou prodlevou, jdu spát. Dobrou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat